ثبت نام نوبت اول کنکور آغاز شد


مراحل ثبت نام کنکور نوبت اول (دی ماه ۱۴۰۱) از امشب آغاز شده و تا شنبه ۲۳ آبان ماه ادامه دارد.

داوطلبان آزمون سراسری در مراحل ثبت نام از کلیک بر روی دکمه بازگشت در مرورگر خود و باز کردن بیش از یک صفحه مرورگر در رایانه خود خودداری کنند و در صورت مواجه شدن با مشکل سیستمی در مراحل ثبت نام، پنجره های مرورگر را ببندند و شروع کنید. مراحل ثبت نام از ابتدا

ثبت نام داوطلب زمانی تکمیل می شود که طی مراحل ثبت نام، شماره پرونده ۷ رقمی و کد رهگیری ۱۶ رقمی ثبت نام را از سامانه دریافت کند.

داوطلبان آزمون سراسری ۱۴۰۲ در صورت مواجه شدن با مشکل در مراحل ثبت نام می توانند با شماره تلفن های ۳۶۲۷۰۰۵۸-۰۲۶ (استان البرز) و ۰۲۶-۳۶۲۷۰۰۵۹ (استان البرز) تماس گرفته و یا از سامانه پاسخگویی استفاده کنند. ساعت پاسخگویی تلفنی به جز روزهای تعطیل از ساعت ۸:۳۰ الی ۱۳:۳۰ می باشد.

داوطلبانی که در اطلاعات سوابق تحصیلی با مشکل مواجه می شوند (عدم مشاهده سوابق تحصیلی یا مغایرت اطلاعات سوابق تحصیلی) به سایت آموزش و پرورش به آدرس زیر مراجعه کنند.

همچنین داوطلبان باید سری ۱۲ رقمی ثبت نام را به مبلغ یک میلیون و ۳۳۰ هزار ریال که برای ثبت نام در آزمون سراسری ضروری است از طریق سایت سنجش خریداری کنند.

به گزارش ایسنا و با اعلام مسئولان سانسه، بر اساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی، کنکور سراسری دو بار در سال برگزار می شود. نوبت اول کنکور در روزهای پنجشنبه ۲۹ و جمعه ۳۰ آذرماه سال جاری و نوبت دوم در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه ۱۴ و ۱۵ تیرماه سال آینده برگزار می شود.

نتایج اولیه این آزمون که شامل نتیجه اولیه و نمره آزمون می باشد در نیمه اول اسفندماه به اطلاع داوطلبان می رسد. مردادماه سال آینده سوابق تحصیلی داوطلبان توسط سازمان سنجش آموزش کشور از وزارت آموزش و پرورش اخذ و نتیجه نهایی داوطلبان اعلام خواهد شد.

با توجه به تغییرات کنکور ۱۴۰۲، سوابق تحصیلی دانشجویان در ورود به دانشگاه ها نقش دارد. به این ترتیب سهم آموزش از نظر سوابق تحصیلی ۴۰ درصد و سهم کنکور سراسری ۶۰ درصد است. همچنین داوطلبان کنکور سراسری فقط به سوالات دروس تخصصی پاسخ می دهند و فقط دروس عمومی در سوابق تحصیلی ارزیابی می شوند.