جراحی کاهش وزن (بای پس ، بالون و وازدفرن معده) چه عوارضی دارد؟


جراحی کاهش وزن (بای پس ، بالون و وازدفرن معده) چه عوارضی دارد؟

برای کسانی که سعی در کاهش وزن دارند ، جراحی کاهش وزن ممکن است تصمیم درستی نباشد. تکنیک آرام سازی یا دفع مدفوع معده را کوچک می کند. انقباض معده باعث می شود فرد سریعتر سیر شود و اشتهای خود را از دست بدهد. این روشها با کاهش جذب غذا کار می کنند. جراحی برای کاهش وزن نباید با دقت زیاد انجام شود ، بنابراین وقتی عمل جراحی انجام می شود ، فرد باید تصور روشنی از آنچه اتفاق می افتد ، برای مثال خطرات پیش رو داشته باشد. همچنین باید در نظر داشت که پس از جراحی ، باید شیوه زندگی و عادات غذایی فرد در دراز مدت تغییر کند. امروزه روشهای غیر جراحی و کم خطر برای دستیابی به اندام ایده آل بدون عوارض جانبی و محدودیت های جراحی کاهش وزن و کاهش وزن وجود دارد.

این روش برای افرادی که بیش از 100 کیلوگرم وزن دارند یا نمایه توده بدنی آنها (BMI) 40 یا بیشتر است ، و همچنین افرادی که رژیم غذایی ، ورزش ، دارو یا سایر روش های غیر جراحی را با موفقیت به دست آورده اند انجام می شود. با پزشک خود در مورد این که جراحی برای شما مناسب است یا خیر ، با پزشک خود در مورد خطرات جراحی صحبت کنید و سپس چه تغییراتی در رژیم غذایی و شیوه زندگی خود ایجاد کنید. تمام گزینه های موجود برای شما و پزشک خود را امتحان نکنید.

انواع عملیات کاهش وزن که برای کاهش وزن استفاده می شود


پزشک بهترین و م effectiveثرترین روش جراحی را بسته به وزن و مشکلات جسمی بیمار انتخاب می کند. روشهای کاهش وزن شامل موارد زیر است.

جراحی بای پس معده

جراحی بای پس معده

امروزه پانسمان معده یکی از روشهای رایج کاهش وزن است که طی آن حلقه ای در قسمت فوقانی معده قرار می گیرد و معده به دو قسمت تقسیم می شود. وقتی فردی غذا می خورد ، این غذا از قسمت مری در بالای حلقه وارد قسمتی از معده می شود. از آنجا که این قسمت کوچکتر از اندازه قبلی معده است ، فرد غذای کمتری مصرف می کند و احساس سیری بیشتری نسبت به قبل می کند. پس از خوردن غذا ، غذا به آرامی از قسمت بالای حلقه وارد قسمت تحتانی معده می شود و به آرامی هضم می شود.

حلقه های معده به گونه ای ساختار یافته اند که می توان وضعیت آنها را پس از عمل جراحی تنظیم کرد و در نتیجه میزان غذایی را که بیمار می تواند بخورد تغییر می دهد. برای اعمال این تغییر ، حلقه معده به یک درگاه مخصوص زیر پوست متصل می شود و تنظیم از طریق این درگاه انجام می شود. این نوع جراحی خطرات و مشکلاتی نیز دارد. گاهی اوقات حلقه معده می تواند سر بخورد و از جای خود بیافتد یا دچار فرسایش شده و عملکرد خود را از دست بدهد که در این صورت نیاز به تعویض دارد.

جراحی بای پس معده

جراحی بای پس معده

در جراحی بای پس معده Roux-en-Y ، معده به دو قسمت تقسیم می شود و یک کیسه کوچکتر (تکه) در قسمت فوقانی معده ایجاد می کند. سپس قسمتی از قسمت فوقانی روده کوچک به این کیسه معده متصل می شود. وقتی شخصی چیزی می خورد ، غذا از قسمت اصلی معده و قسمت فوقانی روده کوچک عبور می کند. در قسمت فوقانی روده کوچک ، غذا به طور طبیعی هضم و جذب می شود. بنابراین ، اگر بیوپسی روی این قسمت از روده انجام شود ، کالری کمتری از غذای مصرفی جذب می شود. علاوه بر این ، از آنجا که چرک تازه ایجاد شده کوچکتر از حد معده است ، مقدار غذایی که بیمار می تواند بخورد و در نهایت ، میزان کالری مصرفی فرد کاهش می یابد.

گیره معده

گیره معده

در طول انقباض معده ، بیشتر یک طرف معده برداشته می شود و غشای مخاطی نازکی از معده باقی می ماند که شبیه یک لوله باریک است. این لوله به قسمت فوقانی مری و قسمت پایین روده متصل می شود. در این روش حجم معده کاهش می یابد و بیمار می تواند غذای کمتری مصرف کند و تا مدت ها بعد از غذا احساس سیری و سیری کند. آستین های معده نسبت به سایر جراحی ها م lessثرتر نیستند زیرا فرد می تواند بعد از جراحی وزن خود را کاهش دهد.

بادکنک در معده

بادکنک در معده

یک تلسکوپ ویژه به نام آندوسکوپ از طریق دهان به مری وارد می شود و در نهایت به معده وارد می شود و یک توپ سیلیکونی را وارد معده بیمار می کند. بادکنک پر از مایع است و فضای معده را اشغال می کند. با کیسه صفرا ، بیمار سریعتر تغذیه می شود و بنابراین کمتر غذا می خورد. استفاده از این روش فقط در کوتاه مدت جواب می دهد ، زیرا بالون باید بعد از حداکثر 6 ماه از معده خارج شود.

انحراف بیوپانکراس

انحراف بیلیوپانکراس

در طول این عمل ، قسمت زیادی از معده برداشته می شود و تنها یک کیسه کوچک معده باقی می ماند. سپس وصله به انتهای روده کوچک متصل می شود. در این روش ، بخش بزرگی از روده کوچک دور زده و از دستگاه گوارش خارج می شود. در همان زمان ، مجاری صفراوی و مجرای لوزالمعده (معمولاً برای هضم آنزیم های معده و لوزالمعده در قسمت فوقانی روده کوچک ریخته می شود) در قسمت تحتانی روده کوچک قرار می گیرند. یکی از معایب این روش این است که این روش جراحی می تواند منجر به تورم مدفوع و بوی نامطبوع شود. انحراف بیلیوپانکراسی یک عمل پیچیده است که باید توسط یک جراح مجرب انجام شود.

محدودیت های غذایی بیمار پس از این جراحی چیست؟


رعایت دستورات پزشک برای غذا خوردن و ورزش بسیار مهم است. بعد از جراحی ، برای کاهش وزن ، بیمار باید عادت های غذایی را کنار بگذارد و غذای کمتری قبل از عمل مصرف کند. به بیمار دستورات دقیقی داده می شود که در هفته های اول بعد از عمل چه بخورد. در ابتدا ، رژیم غذایی ممکن است شامل آب میوه های طبیعی ، چای ، قهوه و سوپ های نرم باشد. به تدریج ، بیمار می تواند غذاهای نرم تری مانند تخم مرغ سرخ شده ، ماکارونی ، ماست و … و در نهایت غذاهای سفت تر مصرف کند. رعایت رژیم غذایی سالم و متعادل بسیار مهم است.

از آنجا که بیمار قادر به جذب برخی ویتامین ها و مواد معدنی پس از عمل جراحی نیست ، باید در طول زندگی خود برخی از مکمل ها را زیر نظر پزشک مصرف کند. آزمایش خون میزان آهن ، کلسیم ، مس ، روی ، ویتامین D و ویتامین B12 را اندازه گیری می کند و پزشک بر اساس نتایج آزمایش میزان مکمل دریافتی توسط بیمار را تعیین می کند. برای برخی از افراد ایجاد تغییرات لازم در شیوه زندگی و رژیم غذایی پس از جراحی بسیار مشکل است.

خطر جراحی برای کاهش وزن


هیچ جراحی ایمن نیست و کاهش وزن نیز از این قاعده مستثنی نیست. در موارد نادر ، ممکن است برخی از افراد در حین عمل جراحی بمیرند. احتمال عوارض بعد از عمل نیز وجود دارد که خطر آن بسته به سن ، جنس و شاخص توده بدنی متفاوت است. همچنین ، در برخی افراد ، جراحی ممکن است به کاهش وزن فرد کمک نکند.

تعدادی از خطرات رایج در هر جراحی کاهش وزن وجود دارد. این یک عامل خطر است زیرا بیمار باید تحت بیهوشی عمومی باشد و اگر بیمار چاق باشد این خطر بیشتر است. علاوه بر این ، بعد از عمل جراحی ، احتمال ایجاد لخته خون در ریه ها (آمبولی ریه) یا وریدها (ترومبوز ورید عمقی) اندک است و پزشک شما اغلب داروهایی را برای از بین بردن این خطر تجویز می کند. برخی از افراد ممکن است پس از جراحی کاهش وزن دچار عفونت شوند. این عفونت می تواند در حین عمل جراحی و در ریه ها و یا در محل زخم روی پوست بعد از عمل رخ دهد.

اگر بیمار بعد از عمل وزن زیادی از دست بدهد ، مقدار زیادی پوست اضافی باقی می ماند که به هیچ وجه باعث جذابیت ظاهری او نمی شود و لباس ها به خوبی به فرد نمی خورد. می توان عملیات دیگری را انجام داد که همیشه امکان حل این مشکل وجود ندارد. قبل از عمل با پزشک خود در این مورد صحبت کنید.

بسته به نوع جراحی ، فرد ممکن است خطرات یا عوارض دیگری نیز داشته باشد.

راههای جایگزین برای کاهش وزن چیست؟


از آنجا که جراحی های کاهش وزن عوارض جانبی و محدودیت های زیادی برای بیمار دارد ، بسیاری از پزشکان روش های کاهش وزن بدون جراحی را توصیه می کنند. چنین روشهای خطرناک و ایمن لیپوماتیک1 کرایولیپولیز1 RF1 صدا زدن و لیپولیز این منجر به نتایج فوری و پایدار می شود.

“فقط می توان منبع و پیوند را برای کپی ذکر کرد.”

دیدگاهتان را بنویسید