جمعیت جوان باعث رشد اجتماعی می شود


به گزارش ایلنا به نقل از سایت وزارت کشور، احمد واحدی روز یکشنبه در جلسه کارگروه اتحادیه جوانان که با رونمایی از زیرساخت های آموزشی مسیر امداد و نجات همراه بود، افزود: باید به تقویت توجه زیادی داشته باشیم. پایه های نظام خانواده در کشور».

وزیر کشور تأیید کرد که همگرایی خانواده نتایج مهمی در زمینه همبستگی و هویت جمعی و ملی دارد. وی بیان کرد: نظام خانواده همواره چتر حمایتی مناسب برای مردم بوده است و به همین دلیل تضعیف خانواده و بنیان های ارزشی نهفته در آن موجب افزایش آسیب های اجتماعی در کشور می شود.

وزیر کشور جوان بودن جمعیت را موضوعی مهم برای آینده کشور دانست و گفت: پیشرفت کشور در گرو داشتن جمعیتی جوان و پویا است.

وحیدی در بخشی دیگر از سخنان خود به بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص مسئله جمعیت اشاره کرد و ادامه داد: رهبر فرزانه انقلاب اسلامی (مدازله العلی) در خصوص تلاش های صورت گرفته در جهت افزایش نسل و جوانان بحث و تبادل نظر کردند. برای آینده بلندمدت کشور عزیزمان حیاتی است.

وزیر کشور شکل گیری جوانان را یکی از مولفه های مهم اقتدار ملی و نشانه رشد و پویایی جامعه دانست و گفت: شورای اسلامی با تصویب قانونی گام بزرگی در این زمینه برداشته است که باید نگران کننده باشد. جوانان جامعه، نهادها و نهادها و حساسیت آنها نسبت به اجرای این قانون تلاش کنند.

وزیر کشور افزود: مسائل اجتماعی نیازمند توجه همه جانبه و عاجل است و اگر مسائل اجتماعی مانند بحث جوانان جمعیت به موقع پیگیری نشود در آینده با مشکل مواجه خواهیم شد.

وی خاطرنشان کرد: وزارت کشور به عنوان یک دستگاه اداری با محوریت استان های سراسر کشور، قانون جمعیت جوانان را در کشور با جدیت دنبال می کند.

تدوین برنامه هفتم توسعه به تفکیک اهداف منطقه ای

دکتر واحدی ضمن بررسی تدوین برنامه هفتم توسعه کشور گفت: نهادها و ارگان های ذیربط در جریان سیاست های کلی برنامه هفتم با اولویت پیشرفت اقتصادی همراه با عدالت قرار گرفتند. از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی، ما موظف به تبعیت از سیاست ها هستیم. به گفته معظم له، ما سخت تلاش خواهیم کرد تا برنامه هفتم توسعه کشور را تا حد امکان تنظیم کنیم.

وزیر کشور تاکید کرد: وزارت کشور به عنوان یک نهاد نظارتی و هدایت کننده نقش فعالی در تدوین و اجرای برنامه های توسعه در سطح وسیع دارد و به همین دلیل ضروری است برنامه توسعه در کشور تدوین و اجرا شود. . بر اساس اصل آمایش سرزمینی.

واحدی بر تشکیل تیم کاری برای تدوین برنامه هفتم توسعه وزارت کشور با محوریت معاونت هماهنگی این وزارتخانه تاکید کرد و افزود: لازم است تمامی ادارات و مراکز به توسعه برنامه هفتم توسعه کشور در ارتباط و تعامل نزدیک.»

سهم استانداری های مرزی در تقویت تعامل با کشورهای همسایه

وی در پایان به موضوع تقویت تعامل با کشورهای همسایه اشاره کرد و گفت: مرزبانان متولی اصلی این کار هستند و باید در این زمینه نقش مهمی ایفا کنند.