جمهوری خواهان از رسوایی انتخاباتی زاکربرگ در سال 2020 ناراضی هستند


گزارش مارک زاکربرگ مبنی بر اینکه وی با پوشش بیش از 400 میلیون دلار برای شوراهای انتخاباتی محلی ، تحت تأثیر یک جنبش “غیرحزبی” به طور م electionثر انتخابات ریاست جمهوری 2020 را “خریداری کرد” باعث اعتراضات و درخواست اصلاحات از سوی مقامات شده است.

ران دی سانتیس فرماندار فلوریدا طی یک کنفرانس خبری از میلیاردر فیس بوک انتقاد کرد و گفت که قانون اصلاحات انتخاباتی اخیر “Zuckerbook را در ایالت آفتابی ممنوع کرد”.

دی سانتیس روز سه شنبه گفت: “بنابراین زاکربرگ گفت که بیش از 400 میلیون دلار صرف این پیشنهادات غیر انتفاعی برای کمک به انتخابات کرده است.”

“اما کاری که آنها باید انجام می دادند این بود که باید برخی کارها را انجام می دادند مانند رای دادن از طریق پست جمعی ، جمع آوری آرا ، و آنها بیشتر بر مشارکت رای دهندگان حزبی متمرکز بودند. این به هیچ وجه غیرقابل قبول بود.”

سناتور ران جانسون (وی-وی) به پست گفت: “من همچنان این سوال را مطرح می کنم که آیا حزبی که مارک زاکربرگ در انتخابات 2020 صرف کرد مشروع است؟”

جانسون در پاسخ به گزارش فدرالیست ها در روز سه شنبه گفت: “در حالی که ما هنوز نمی دانیم چه اتفاقی افتاده است ، اما گزارش تأثیر آن بر انتخابات خلیج سبز و انتخابات حزب دموکراتیک 2020 به اندازه کافی مشکوک است.”

ران دی سانتیس فرماندار فلوریدا
فرماندار ران دی سانتیس از زاکربرگ به دلیل کمک های بزرگ انتقاد کرد.
پل هنسی / تصاویر SOPA / Sipa

رئیس مجلس ایالت ویسکانسین و همچنین رابین ووس جمهوری خواه ، مأموریت زاکربرگ و همسرش دکتر پریسیلا چان را برای رسیدگی به این پرونده ، که توسط پنج شهر بزرگ این ایالت تامین مالی شده بود ، انجام دهند.

اینها شامل Green Bay است – جایی که منشی شهر تحت فشار برای همکاری با “مربیان کمک هزینه” و اصلاح اشتباهات در برگه های رای استعفا کرد.

چهارشنبه سناتور رند پل (کی روش) بازنویسی گزارش تحقیقات و افزود: “آیا انتخابات ما فروخته می شود؟ آیا مارک زاکربرگ انتخابات ریاست جمهوری ویسکانسین را خریداری کرد؟ ”

پول زاکربرگ قرار بود بودجه دولت را در طول همه گیری کووید -19 افزایش دهد و “به رای گیری مطمئن و مطمئن” کمک کند تا “هر رأی دهنده واجد شرایط بتواند با خیال راحت و به موقع شرکت کند و آرای آنها شمارش شود.” طرح را اعلام کند

سناتور رند درباره نقش پل زاکربرگ در ویسکانسین تعجب کرد.
سناتور رند درباره نقش پل زاکربرگ در ویسکانسین تعجب کرد.
Shutterstock

در اوایل سال جاری ، تجزیه و تحلیل صندوق گزارشگری دولت محافظه کار نشان داد که نزدیک به 29 میلیون دلار از پول زاکربرگ در ایالت جورجیا در میدان نبرد به مناطق برنده شده توسط رئیس جمهور بایدن منتقل شده است ، که برای رای دهندگان ثبت شده 7.13 دلار است.

در مقابل ، ولسوالی های شهرستان هلو که توسط رئیس جمهور سابق دونالد ترامپ اداره می شود ، در مجموع 2.3 میلیون دلار دریافت کردند – فقط 1.91 دلار برای هر رای دهنده ، FGA گفت.

سخنگوی زاکربرگ-چان در بیانیه ای آماده اذعان کرد که 350 میلیون دلار به مرکز فناوری و زندگی مدنی و 69.5 میلیون دلار به مرکز نوآوری و تحقیقات انتخاباتی اهدا شده است.

بن لابولت ، سخنگو ، گفت: “CTCL یک تماس علنی با حوزه های قضایی محلی در سراسر کشور برقرار کرده و تمام حوزه های قضایی مورد نیاز را تأمین مالی کرده است.”

بنیانگذار و مدیرعامل فیس بوک ، مارک زاکربرگ و همسرش ، پریسیلا چان ، در 9 نوامبر 2014 ، هنگام اهدای دومین جایزه سالانه پیشرفت در Mountain View ، کالیفرنیا ، روی فرش قرمز حاضر می شوند.
رابین ووس ، رئیس مجمع ایالتی ویسکانسین از ایالت خواست تا در مورد دکتر پریسیلا چان و زاکربرگ تحقیق کند.
استفان لام / فایل عکس / REUTERS
تحقیقات Vos پنج شهر بزرگ ویسکانسین را بررسی می کند.
تحقیقات Vos پنج شهر بزرگ ویسکانسین را بررسی می کند.
Rick Wood / Milwaukee Journal-Sentinel via AP، File

نزدیک به 2500 حوزه قضایی انتخاباتی از 49 ایالت از جمله مناطق شهری ، حومه ، روستاها و حومه درخواست و دریافت کمک مالی کرده اند. »

لابولت افزود: “مارک و پریسیلا به CTCL کمک مالی کلی کرده اند [to] اطمینان حاصل کنید که بودجه در دسترس است ، آنها در فرایند تعیین کدام حوزه های قضایی تأمین مالی نشده اند [nonprofit organization] CTCL از فعالیت در مهمانی منع شده است. ”

نه سخنگوی CTCL و نه سه بنیانگذار آن-مدیر اجرایی تیانا اپس جانسون ، ویتنی می ، مدیر خدمات عمومی و دونی بریجز ، مدیر اطلاعات مدنی-درخواست های اظهارنظر از The Post را پس ندادند.

بنیانگذار و مدیرعامل CEIR ، دیوید بکر ، گزارش فدرالیست ها را “پر از اظهارات غلط” خواند و گفت که گروه وی 64.2 میلیون دلار زاکربرگ را به 22 ایالت و منطقه کلمبیا تقسیم کرده است.

در عکس 3 مارس 2021 ، سناتور ران جانسون در کنگره ایالات متحده در R-Vis ، واشنگتن سخنرانی می کند.
سناتور ران جانسون در مورد مشروعیت هزینه های زاکربرگ تعجب کرد.
گرگ نش / استخر از طریق AP ، پرونده

وی در ایمیلی به The Post گفت: “این کمک های مالی به ایالت ها کمک کرده است که در مورد روش های انتخاباتی ، تغییرات در مراکز رای گیری و متقاضیان در پاسخ به همه گیری همه گیری اطلاع دهند.”

“CEIR مفتخر است که به مقامات انتخاباتی هر دو حزب کمک می کند تا با موفقیت ، امن ترین ، شفاف ترین و معتبرترین انتخابات در تاریخ آمریکا را در طول همه گیری جهانی برگزار کنند.”دیدگاهتان را بنویسید