جهل و ایده آل گرایی سیگارهای الکترونیکی توسعه دخانیات را تهدید می کند


سازمان بهداشت جهانی اخیراً اعلام کرد گزارش توسعه اقدامات کنترل دخانیات نشان دهنده یک شمشیر دو لبه است. در حالی که نویسندگان آن به درستی اقدامات مهمی را که کشورهای جهان برای مبارزه با صنعت دخانیات و ترک سیگار در بین مردم خود انجام داده اند ، تحسین می کنند ، این گزارش با رد ناعادلانه افزایش استفاده از محصولات جایگزین مانند نیکوتین این نشانه را به طور کامل از دست داده است. سیگارهای الکترونیکی

WHO به جای تشخیص نقش ارزشمند این محصولات در کمک به ترک سیگار در افراد سیگاری ، به دنبال کشف دنیایی ایده آل اما بدون نیکوتین غیر واقعی است. یک روش هوشمندانه ترغیب کاهش آفات ، از جمله سیگار کشیدن بزرگسالان است نیم پس از تلاش و عدم موفقیت در ترک سیگار – به جایگزینهای کمتر مضر مانند بخور بروید. WHO روشی برای تولید بصری و معکوس با مسواک زدن سیگارهای الکترونیکی با برس یکسان سیگارها ترویج می کند ، که در نهایت به کاهش تعداد افرادی که هر سال زود به دلیل دخانیات می میرند ، کمک می کند.

اهداف عالی ، وسایل اشتباه

با توجه به آثار مخرب سیگار کشیدن بر سلامت عمومی ، جای تعجب نیست که WHO سالهاست که علیه دخانیات جنگ کرده است. این گزارش نشان می دهد که دلایلی برای خوشحال بودن از جهت وزش باد وجود دارد: در حال حاضر حداقل 5.3 میلیارد نفر وجود دارد. اقدامات MPOWER توصیه شده توسط WHO ، این پنج برابر بیشتر از سال 2007 است.

در عین حال ، سند مناطقی را که نیاز به بهبود دارند ، مشخص می کند. 49 کشور در سراسر جهان وجود دارد که هنوز اقدامات MPOWER را ندارند و میزان سیگار کشیدن در برخی از کشورهای در حال توسعه افزایش یافته است. همه گیری همه گیر این مشکل را تشدید کرده است. با افراد سیگاری تا 50 محافظت نشده است از ویروس کرونا تا مرگ زودرس نسبت به افراد غیر سیگاری ، درک اینکه چرا WHO این کار را انجام داده دشوار نیست راه اندازی شد کمپین یک ساله در سال 2021 به حداقل 100 میلیون نفر کمک می کند که یک بار سیگار را ترک کنند.

اگرچه ابتکاراتی مانند افزایش مالیات و محدود کردن تبلیغات محصولات دخانی را نشان داده است نتایج عالی، استفاده دیوانه کننده WHO از محصولات بخار مانند سیگارهای الکترونیکی ، از جمله جایگزین های سیگار کشیدن ، نشان می دهد که بدن مرتکب یک اشتباه جدی شده است. ضربه زدن به این محصولات این واقعیت را در نظر نمی گیرد که تبخیر شناسایی شده است 95٪ ایمن تر به جای سیگار کشیدن ، اداره بهداشت بریتانیا (PHE). در نور 7 میلیون هر سال مرگ ناشی از سیگار کشیدن ، بخار جایگزینی برای سیگار کشیدن است ، نادیده گرفتن آن تقریباً غیرممکن است. مانند پروفسور پیتر هایک از دانشگاه ملکه مری لندن. تاکید کرد به دنبال گزارش WHO ، “سرطانهای مرتبط با سیگار کشیدن ، بیماریهای قلبی و بیماریهای ریوی در نهایت ناپدید می شوند زیرا سیگار کشیدن با محصولات خطرناک نیکوتین که حاوی سوختگی نیستند منسوخ شده است. این تناقض آمیز است که WHO موضعی محکم در برابر بخار در معرض خطر داشته است. با توجه به مزایای عظیمی که از این انتقال خواهد داشت ، از این انتقال جلوگیری می شود.

این موضع با شواهد علمی تأیید نشده است

علاوه بر ادامه این تصور غلط که VAP به اندازه سیگار کشیدن مضر است ، این تصور غلط که متاسفانه بسیاری از اروپایی ها آن را پذیرفته اند – WHO همچنین مدعی است که بخار کردن “دروازه ای” برای تشویق جوانان به سیگار کشیدن است. مطالعات موجود نتوانسته اند این پیشنهاد را اثبات کنند ، در واقع مطالعه اخیر محققان بهداشتی ییل است. پیدا شد مایعات معطر را ممنوع می کند کمک متقاعد کردن بسیاری از افراد سیگاری برای استفاده از سیگارهای الکترونیکی ممکن است جوانان را تشویق کند که سیگار خود را افزایش دهند.

با توجه به اینکه ترک سیگار می تواند پیامدهای جدی برای سلامتی داشته باشد ، هرگونه رفتار نادرست که جوانان را به استفاده از دخانیات قابل اشتعال تشویق کند می تواند کشنده باشد. با این وجود ، WHO در مخالفت خود با بخارپاشی قاطع است – با توجه به نفوذ بین المللی این سازمان ، موضوعی نگران کننده است.

متأسفانه اتحادیه اروپا مستعد شک و تردید WHO است

ناتوانی در تمایز بین سیگار کشیدن و محصولات بخار ، مسئله را گیج کرده و این تصور غلط را که هر دو به یک اندازه مضر هستند ، تداوم می بخشد. این دیدگاه به ویژه در اتحادیه اروپا که دارای کشورهایی مانند هلند است مشهود است شخم زدن با وجود افکار عمومی قوی و برنامه هایی برای اعمال قوانین سختگیرانه در مورد کشیدن سیگار الکترونیکی (به عنوان مثال ، ممنوعیت محصولات معطر) با وجود وجود شواهد علمی در برابر این اقدامات. می توان گفت که اکثر مقامات اتحادیه اروپا ظاهر می شوند غم انگیز غافل در مورد مشخصات نسبی خطرات محصولات جایگزین نیکوتین

جهل ، علاوه بر هدف ایده آل حذف کامل نیکوتین ، تعجب آور نیست ، زیرا برای سلامتی انسان خطرناک است. مشاهده سیگارهای الکترونیکی مانند سوختن محصولات دخانی منجر به تنظیم و کاهش سیگارهای اولیه می شود ، در حالی که از دوام دومی اطمینان حاصل می کند.

اگر می خواهید به International Policy Digest نامه بنویسید – لطفاً به ما ایمیل کنید [email protected]

دیدگاهتان را بنویسید