جهیزیه در کیسه نیازمندان


مدیرکل کمیته امداد خوزستان از اهدای ۴۵ ست جهیزیه به افراد تحت حمایت این نهاد حمایتی در شهرستان باوی خبر داد.

جمال سبا گفت: به جای ازدواج پرداخت جهیزیه به همسران تحت پوشش کمیته امداد خوزستان در راستای ترویج ازدواج آسان یکی از رسالت های این نهاد حمایتی است.جهیزیه در کیسه نیازمندان

وی افزود: این کمک ها در قالب تامین جهیزیه نان آور زن، هدایای ازدواج برای ذینفعان مرد و کمک به ازدواج زنان تحت پوشش پرداخت می شود.

الشیبه ۴۵ گروه اهدا می کند مهریه وی به نیازمندان اهالی شهر پاوی اشاره کرد و ادامه داد: جهیزیه های اهدایی شامل; یخچال، اجاق گاز، جاروبرقی، تلویزیون، ماشین لباسشویی، همه محصولات خانگی بود.

مدیرکل کمیته امداد خوزستان هزینه تهیه هر سری جهیزیه شامل; وی مایحتاج زندگی را به طور متوسط ​​۴۰۰ میلیون ریال اعلام کرد و افزود: اعتبار تهیه جهیزیه از کمک های نوع دوستانه خیرین از جمله خیریه، زکات، مراکز خیریه و اعتبارات امدادی است.

به گزارش، جوانان متاهل از خدمات کمک هزینه ازدواج بهره مند می شوند و از دوره های آموزشی این موسسه نیز بهره مند می شوند و می افزاید: آشنایی با سبک زندگی دینی و اسلامی، اصول و مهارت های زندگی مشترک، مدیریت اقتصاد خانواده، و آگاهی از مقررات اولیه خانواده یکی از موقعیت هایی است که همسران از خدمات این سازمان استفاده می کنند.

به گزارش شبا؛ تا پایان امسال ۶۰۰۰ دستگاه جهیزیه تحت پوشش این نهاد حمایتی بین روس ها توزیع شد و در ماه گذشته ۱۰۰۰ دستگاه از این مبلغ اهدا شد.