حجاب یک الزام قانونی است که توسط راه آهن جدی گرفته می شود / عواقب قانونی آن متوجه متخلفان خواهد شد


حجاب یک الزام قانونی است که توسط راه آهن جدی گرفته می شود / عواقب قانونی آن متوجه متخلفان خواهد شد

روابط عمومی راه آهن جمهوری اسلامی ایران در خصوص اختلاف بین مسافران قطار شهری تهران – یزد اطلاعیه ای صادر کرد.


به گزارش ایلنا، در پی انتشار اخباری مبنی بر نزاع مسافران قطار شهری تهران – یزد شرکت حمل و نقل صبا به دلیل رعایت نکردن حجاب توسط یکی از مسافران، روابط عمومی جمهوری اسلامی ایران آن را اعلام کرد. لازم است افکار عمومی در این خصوص شفاف سازی شود، به ویژه اینکه:


یکی از بانوان محترم حاضر در قطار (ابن الشهید جعفری) وقتی متوجه عدم رعایت حجاب در داخل ترمینال مسافربری، به درستی و وجوب امر به معروف و نهی از منکر از طرف مامور شد. و همچنین رئیس قطار و خود ایشان از خانواده محترم شهدا هستند و مشخص هستند.یادداشتی که ایشان هم یادداشت کردند.


متأسفانه با ادامه پرونده و عکسبرداری از مسافر، نزاع و درگیری پیش آمد که با مدیریت پلیس و با حضور مدیر منطقه، نیروی انتظامی، نیروهای امنیتی و انتظامی با مسافران در پایانه مسافربری یزد جلسه ای تشکیل شد. پلیس. سایر نیروهای نظارتی بازداشت و متخلفان تذکر داده شدند.


در این خصوص ذکر چند نکته ضروری است:


۱- راه آهن جمهوری اسلامی ایران رعایت دقیق حجاب اسلامی و عفت عمومی و اعمال آن را در همه محافل ضروری می داند و در این راستا همواره امر به معروف و نهی از منکر می کند.


۲- تاکید بر اینکه حجاب به عنوان یک تکلیف شرعی و الزام قانونی از دغدغه های اصلی راه آهن است و کارکنان اجرایی قطارهای مسافری اعم از مهمانداران و کاپیتان قطار موظفند در صورت مشاهده ظواهر به آنها تذکر دهند. از عدم حجاب و در صورت لزوم اقدام قانونی و قضایی.


۳- اینگونه موارد رسیدگی شده و عواقب قانونی آن متوجه متخلفان خواهد بود. در این راستا ملاحظاتی در خصوص رفتار مسافران محترم، ماموران قطار و نیروی انتظامی وجود داشت که در حال بررسی است. با توجه به اهمیت این حادثه، موضوع به مراجع قضایی ارجاع و تحقیقات در این باره ادامه دارد و رئیس قطار هم اکنون از خدمت تعلیق شده است.


انتهای پیام/