حدود ۹۶۰۰۰۰ نفر در کنکور ثبت نام کردند / شروع ثبت نام نوبت دوم از فروردین ۱۴۰۲


مشاور رئیس جمهور و مدیرکل روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور از ثبت نام حدود ۹۶۰ هزار داوطلب در آزمون ورودی نوبت اول خبر داد.

دکتر علیرضا کریمیان با اعلام این خبر گفت: اولین دوره آزمون ورودی دانشگاه ها در روزهای پنجشنبه ۲۹ و جمعه ۳۰ دی ماه سال جاری برگزار می شود.

وی افزود: ثبت نام نوبت دوم آزمون سراسری از ۲۵ فروردین ماه ۱۴۰۲ آغاز و تا ۳۱ فروردین ماه ادامه خواهد داشت.

بر اساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی، کنکور سراسری از امسال دو بار در سال برگزار می شود. نوبت اول کنکور در روزهای پنجشنبه ۲۹ و جمعه ۳۰ آذرماه سال جاری و نوبت دوم در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه ۱۴ و ۱۵ تیرماه سال آینده برگزار می شود.

نتایج اولیه این آزمون که شامل نتیجه اولیه و نمره آزمون می باشد در نیمه اول اسفندماه به اطلاع داوطلبان می رسد. مردادماه سال آینده سوابق تحصیلی داوطلبان توسط سازمان سنجش آموزش کشور از وزارت آموزش و پرورش اخذ و نتیجه نهایی داوطلبان اعلام خواهد شد.

با توجه به تغییرات کنکور ۱۴۰۲، سوابق تحصیلی دانشجویان در ورود به دانشگاه ها نقش دارد. به این ترتیب سهم آموزش از نظر سوابق تحصیلی ۴۰ درصد و سهم کنکور سراسری ۶۰ درصد است. همچنین داوطلبان کنکور سراسری فقط به سوالات دروس تخصصی پاسخ می دهند و فقط دروس عمومی در سوابق تحصیلی ارزیابی می شوند.