حفظ اصالت: استفاده از روابط عمومی در مبارزه با اطلاعات غلط و اطلاعات غلط


اخبار و رسانه های اجتماعی می توانند آسان باشند دوخته شده به قصد مخرب ، از گرفتن پول خود ، از آسیب رساندن به شهرت شرکت ، تا منافع سیاسی. در حالی که اینترنت ویژگی های مثبت زیادی دارد ، می تواند به عنوان کودی برای دروغگوها عمل کند.

ماه گذشته ، عکس های خیره کننده نوزادان از یک پسر آلبینو در اینترنت ویروسی شد. اندکی بعد ، استاد فلتینگ روسی آنا یاسترژمبوسکیا مصاحبه ای در اینستاگرام گذاشت و رکوردی برای کلاهبرداران که تصاویر او را به سرقت بردند ، ثبت کرد. حالا آنها خفاش سفید را “می فروشند”. لطفاً مراقب باشید. “او نوشت. کلاهبرداران فردی را فریب دادند تا حیوانی را باور کند که اسباب بازی واقعی اش در خطر ناپدید شدن است ، در حالی که دیگران فکر می کردند این اسباب بازی برای فروش است. خودشان وب سایت هیچ چیزی را در ازای دریافت پول برای مشتریان ارسال نمی کند. یک بار بازدید از بخش “Fauxtography” در Snopes.com به شما نشان می دهد که این سناریو چقدر رایج است.

ما در مورد اطلاعات نادرست و گمراه کننده بحث کردیم مرگ خاموش، گروه تمرین جهانی ، روابط شرکتی و خدمات مشاوره با Edelman ؛ لیزا سیدنبرگ، معاون رئیس جمهور در ارتباط با رسانه ها با Greentarget ؛ و مایکل استوز، معاون اجرایی رئیس جمهور و مدیر عامل روابط عمومی و روابط بحران با BCW.

آنها پنج نکته برای مدیریت انتشار سریع اطلاعات غلط ارائه کردند:

  1. درک انگیزه. در حالی که ممکن است تأثیر مشابهی بر شهرت داشته باشند ، اطلاعات غلط و اطلاعات غلط عمدی است. فردی که اطلاعات غلط منتشر می کند دروغ را واقعی می داند. انتشار دهنده اطلاعات غلط آن را به منظور انتشار عمدی اطلاعات غلط تولید می کند. یک کمپین ارتباطی ممکن است برای مبارزه با اطلاعات غلط کافی باشد یک رویکرد گسترده تر، استوز هشدار می دهد.
  2. نحوه انتشار اطلاعات غلط را بیاموزید. شناسایی علت اصلی گسترش دروغ ، کلید مبارزه با آن است. اولری توضیح می دهد:اطلاعات غلط پنج برابر سریعتر از داده های واقعی در اینترنت منتشر می شود.“اظهارات ساده ، معتبر به نظر می رسند ، نظرات عمومی را تأیید می کنند یا اطلاعات جدید می توانند اطلاعات غلط م effectiveثر را نشان دهند.
  3. گوش دادن را شروع کنید. به گفته O’Leary ، اطلاعات غلط معمولاً “در حاشیه اینترنت یا در اینترنت تاریک” رخ می دهد. او توصیه می کند در برخی موارد مداخله در این بخش از اینترنت انجام شود. خدمات نظارت از جمله وب تاریک را گسترش دهید. پیگیری سایت های مخرب با استفاده از اسکنرهای وب مبهم یا خدمات نظارت بر اخبار جعلی که هشدارهای بلادرنگ ارائه می دهند که صدها وب سایت را ردیابی می کند و به یک جریان اصلی اطلاعات غلط تبدیل می شود.
  4. داستان خود را تغییر دهید آماده باش. دقیقاً دریابید که چه کسی ، چرا و چگونه شرکت می تواند شما را برای برنامه ریزی پاسخ خود از قبل تعیین کند. در صورت لزوم ، قبل از چرخاندن به کوه ، ارتباط خود را تغییر دهید تا با خانه کوهستان تماس بگیرید. “[Brands] ما باید استراتژی داشته باشیم و پیام ها ، پاسخ ها و دفاع را توسعه دهیم تا در صورت وقوع حمله آماده حرکت باشند. ” از قطعات طرح ارتباط بحران خود به عنوان نقطه شروع برای رسیدگی به اطلاعات غلط استفاده کنید.
  5. از شبکه پشتیبانی استفاده کنید. در حالی که مشاغل باید از خود محافظت کنند ، تأیید و نظرات شخص ثالث مورد اعتماد می تواند ارزشمند باشد. اما شما باید همین حالا رابطه خود را شروع کنید. “تا زمانی که نیاز دارید دوست شوید” یک رابطه بحرانی است. استیوز گفت: “هیچ کس شهرت و شهرت خود را برای سازمان به خطر نمی اندازد و در شرایطی که از آن بی اطلاع است.”

اطلاعات غلط همیشه وجود داشته است ، اما ابزارهای آنلاین امروزی و رفتار افراد ، زمینه مناسبی برای پذیرش سریع داستان های دروغین فراهم می کند. با این حال ، با ابزارهای فعال و واکنش پذیر مناسب ، متخصصان روابط عمومی می توانند از شخصیت شرکت محافظت کنند.

بیشتر بدانید

کاغذ سفید ما را بارگیری کنید ، دفاع از حقیقت: نحوه برخورد متخصصان روابط عمومی با اطلاعات غلط
و اطلاعات نادرستبه


در وبلاگ Business Wire جدیدترین نکات مربوط به روابط عمومی ، IR ، بازاریابی و رسانه ها را دریافت کنید. امروز مشترک شوید!دیدگاهتان را بنویسید