حل مشکل اشتغال جوانان برای افزایش آمار ازدواج ضروری است


رئیس شورای اسلامی شهر دزفول گفت: دولت برای افزایش آمار ازدواج و رفع مشکل اشتغال جوانان به جوانان امتیاز بدهد.

محمدحسن پرافر امروز یکشنبه در نود و هشتمین جلسه شورای اسلامی شهر دزفول در سالن جلسات شورا افزود: چند سالی است که جامعه به سمت پیری پیش می رود و باید با تشویق جامعه به سمت فرزندآوری سوق داده شود. سیاست های.”

وی با انتقاد از طرح تنظیم خانواده گفت: ظرفیت و ثروت کشور ما بیش از این جمعیت را حمایت می کند، اما با اقدامات گذشته ازدواج جوانان به دلیل مشکلات و نیاز به دولت برای افزایش ازدواج جوانان امتیازاتی بدهد.»

رئیس شورای اسلامی شهر دزفول گفت: جهش تولید و افزایش جمعیت زمانی محقق می شود که دولت محدودیت های قبلی را بردارد. امیدواریم با رفع مشکلات و به کارگیری جوانان شاهد تشکیل خانواده و افزایش جمعیت باشیم.

وی با اشاره به جایگاه بازنشستگان گفت: بازنشستگان قشری هستند که عمر و جوانی خود را در خدمت به ملت و جامعه سپری کردند و اکنون باید احساس راحتی کنند.

پرآور بیان کرد: باید شرایط گردشگری، تفریحی، ورزشی و سلامتی برای بازنشستگان فراهم شود و حقوق آنها با توجه به تورم افزایش یابد چرا که با وجود نوه ها، عروس و دامادها هزینه های زیادی را متحمل می شوند.

رئیس شورای اسلامی شهر دزفول با اشاره به وضعیت کرونا گفت: با توجه به افزایش آمار کرونا، لازم است اقدامات لازم برای تزریق واکسن و رعایت پروتکل های بهداشتی انجام شود.

وی افزود: بعد از ۲.۵ سال می خواهیم در محرم امسال عزاداری کنیم چرا که باید موازین بهداشتی را رعایت کنیم، هر چه تعداد واکسیناسیون بیشتر باشد عزاداری بهتر است.

غلامعلی رسالتی عضو شورای شهر دزفول گفت: هفته گذشته شاهد کشته شدن سه نفر در منطقه بوستانعلی کیلا بودیم که باید در این زمینه چاره اندیشی شود.

وی افزود: اگر سازمان آتش نشانی به ناجی غریق نیاز دارد باید نیروهای خود را افزایش دهد و در صورت نداشتن آنها می توانند از بخش خصوصی استفاده کنند.

این عضو شورای اسلامی دزفول علی کالی را منطقه پرخطر دانست و از سازمان آتش نشانی خواست با بررسی وضعیت و طرح موضوع در کمیته خدمات رسانی.

وی افزود: علی کالی جید وارد شده است و باید تیم های امدادی را در این منطقه افزایش دهیم.

رسالتی گفت: مسافران و علاقه مندان زیادی برای این پارک ساحلی وجود دارد و این مجموعه با امکانات قبلی قابل مدیریت نیست، باید امکانات را افزایش داد.

همانطور که سید باقر موسوی فخر یکی دیگر از اعضای شورای شهر دزفول در خصوص لایحه ۳۷۱۶ گفت: این قانون در خصوص صدور مجوز واگذاری زمینی به مساحت ۱۵۰ متر پشت دفتر امام جمعه به اقامتگاه معظم له است. ساختمان. .

وی افزود: مالکیت این زمین متعلق به شهرداری است که با موافقت شورای شهر با قراردادی ۱۰ ساله به حضرتعالی واگذار می شود و پس از ۱۰ سال شورا و شهرداری در خصوص آن تصمیم گیری خواهند کرد. این.

در این جلسه ضمن ارائه گزارش از وضعیت مالی شهرداری در خصوص مساعدت هیئت های مذهبی شهرستان، جست و جوی پیمانکاران آبفا در سطح شهر و ساخت تاکسی های هوشمند نیز بحث و تبادل نظر شد.