حمله تروریستی به بازار مرکزی ایذه / اسامی شهدا


پس از ورود یک تیم تروریستی به بازار مرکزی ایذه و تیراندازی به سوی مردم و نیروهای انتظامی، ۴ نفر کشته و ۱۰ نفر مجروح شدند.

پس از ورود یک تیم تروریستی به بازار مرکزی ایذه و تیراندازی به مردم و ماموران نیروی انتظامی، تاکنون ۵ نفر کشته و ۵ نفر دیگر به هلاکت رسیده اند.

از شهدای این عملیات تروریستی تاکنون یک کودک، یک پیرمرد و دو مرد هستند.

اسامی شهدای حادثه تروریستی ایذه

رضا شریعتی ۲۱ ساله کیان نیک پور ۹ ساله اشرف نیک پور ۴۵ ساله

همچنین هویت دو تن از شهدا که دو مرد سی ساله هستند هنوز مشخص نشده است.

علی مولایی (۲۳ ساله) و علی محمدی (۶۰ ساله) از مجروحان این حادثه هستند که به بیمارستان گلستان اهواز منتقل شدند. وضعیت ۸ بیمار در مراکز درمانی ایزه وخیم اعلام شده است.

گفته می شود در تجمعاتی که پس از فراخوان رسانه های ضدانقلاب برگزار شد، راکبان دو موتورسیکلت با نزدیک شدن به جمعیت، به مردم و ماموران پلیس تیراندازی کردند و متواری شدند.

در حال حاضر منطقه محل وقوع این حادثه و همچنین اطراف مراکز درمانی محل انتقال مجروحان مملو از جمعیت است.

حیاتی معاون امنیتی استاندار خوزستان گفت: متأسفانه حوالی ساعت ۱۷ و ۳۰ دقیقه دو موتورسوار در یک حمله تروریستی به مأموران و مردم تیراندازی کردند که تاکنون ۵ نفر از شهروندان شهید و ۱۰ نفر از جمله تعدادی از ماموران مجروح شده اند.

وی ادامه داد: تلاش برای شناسایی و دستگیری عاملان این حمله ادامه دارد. وضعیت شهر ایزه اکنون امن است.

جان من افزود: جلسه شورای تامین به ریاست ولی خوزستان برای بررسی وضعیت و شناسایی و دستگیری عاملان این حمله تروریستی تشکیل شد.

معاون امنیتی پلیس استان خوزستان از کشته شدن ۵ نفر از جمله یک دختر، یک مرد و ۳ زن و مجروح شدن ۱۰ نفر در این حادثه خبر داد که حال برخی از آنها وخیم است.

در جریان ناآرامی هایی که عصر امروز در ایزه رخ داد، عده ای از اغتشاشگران به مدرسه دینی این شهر نیز حمله کردند و آن را به آتش کشیدند.