خبرگزاری دولتی : در پی تشییع پیکر جوانی که در اغتشاشات روز چهارشنبه جان باخت، فضای مهاباد توسط اغتشاشگران به هم ریخته است.


خبرگزاری دولتی: در پی تشییع پیکر جوانی که در اغتشاشات روز چهارشنبه جان باخت، فضای شهر مهاباد توسط اغتشاشگران به هم ریخته است.
حدث ۲۴ خبرگزاری رسمی حکومت ایران نوشت: «مرگ یک جوان مهابادی در ناآرامی های چهارشنبه شب بهانه ای شد برای برخی آشوبگران برای شعله ور شدن جو این شهر در روز پنجشنبه».

خبرگزاری حکومتی در ادامه گزارش خود نوشت: در پی برگزاری مراسم تشییع پیکر جوان مهابادی که گفته می شد در اغتشاشات چهارشنبه شب این شهر به طرز مشکوکی جان خود را از دست داد، برخی اغتشاشگران از احساسات مردم شرکت کننده در این جشن سوء استفاده کردند. و شهر را ویران کرد.»

پس از پایان مراسم تشییع، اغتشاشگران مردم را تشویق کردند که به فرمانداری رفته و در این مکان تجمع کنند.

اغتشاشگران همچنین اموال عمومی جاده استان مهاباد را تخریب کردند و شیشه های بانک های مرکزی مانند بانک کشاورزی و بانک سپه، اداره مالیات، ثبت احوال و کمیسیون امداد را شکستند.

اغتشاش گران با سر دادن شعارهای ضد ساختاری قصد ورود به فرمانداری را داشتند که با دخالت پلیس متفرق شدند.

آنها همچنین هنگام حرکت به سمت کلانتری ۱۱ شعارهای تخریبی سر دادند که با رسیدن پلیس متفرق شد.


بیشتر بخوانید: دختران ایرانی در این چهل روز موضوع گشت ارشاد را حل کردند/ مطالبات به مرحله برگشت ناپذیری رسیده است


و گزارش میدانی خبرنگاران خبرگزاری ایران (ایرنا) حاکی از آن است که تصرف کلانتری توسط اغتشاشگران که در شبکه های مجازی منتشر شده است، صحت ندارد.

مشاهدات مستقیم خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران حاکی از آن است که تجمع کنندگان با پرتاب سنگ، آتش زدن سطل های زباله و بستن جاده تردد خودروهای شهروندان را قطع کردند.

اکنون آرامش در شهر مهاباد حاکم است و پلیس بر اوضاع مسلط است.

اغتشاش گران امروز ضمن سردادن شعارهای ساختارشکنانه با ایجاد موانع در کار مغازه داران، با پلیس درگیر شدند و اموال عمومی را تخریب کردند.

تجمع اغتشاشگران و انجام اقدامات خرابکارانه به ویژه بریدن معابر و آتش زدن اموال عمومی منجر به توقف کسب و کار و بازارهای این شهر شد و برخی از صاحبان مغازه ها برای در امان ماندن از حملات اغتشاشگران، مغازه های خود را بستند.

در حال حاضر بازار و مغازه های شهر مهاباد به دلیل این نابسامانی ها تعطیل است و شهر خلوت است.

و گزارش میدانی خبرنگاران خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران (ایرنا) حاکی از کذب بودن بیشتر اخبار و فیلم های منتشر شده از سوی رسانه های سرکش از سقوط شهر، آشوب و غیره است.

همچنین بر اساس این گزارش به جز معدود اغتشاشگرانی که به تحریک رسانه های مخالف به میدان آمده بودند، بدنه اصلی آنها را همراهی نکردند.

شهر کاملا آرام است، زندگی در شهر یک روال عادی است و نیروهای آتش نشانی و امدادی مشغول پاکسازی شهر از آتش سطل های زباله هستند.»