خطر تنگی آئورت از عوارض عفونت در عملکرد قلب است


خطر تنگی دریچه آئورت از عوارض عفونت در قلب است

تنگی آئورت یکی از شایع ترین و جدی ترین مشکلات بیماری دریچه قلب است. با تعریف ساده ، تنگی آئورت باریک شدن دهانه دریچه آئورت است. تنگی آئورت جریان خون را از بطن چپ به آئورت محدود می کند و می تواند بر دهلیز چپ فشار وارد کند.

اگرچه برخی از افراد به دلیل نقص مادرزادی قلب به نام “دریچه آئورت دو طرفه” دچار تنگی آئورت می شوند ، اما این حالت در سنین بالا بیشتر دیده می شود زیرا کلسیم یا زخم به دریچه آسیب می رساند و از جریان خون در مرزهای I جلوگیری می کند.

تنگی دریچه آئورت ؛  شخصیت ها

آیا تنگی آئورت همیشه علائم ایجاد می کند؟

هیچ پاسخی برای این سوال وجود ندارد. بسیاری از افراد مبتلا به تنگی آئورت یا AS علائم قابل توجهی را تجربه نمی کنند تا زمانی که میزان جریان خون محدود به طور قابل توجهی کاهش یابد.

علائم تنگی آئورت ممکن است شامل موارد زیر باشد:

• درد قفسه سینه

• ضربان قلب سریع و تپنده

مشکل در تنفس یا تنگی نفس

سرگیجه یا سرگیجه ، حتی احساس غش کردن

• مشکل در راه رفتن در مسافتهای کوتاه

تورم مچ دست و پا

مشکل در خوابیدن یا نیاز به خوابیدن در حالت نشسته

• کاهش فعالیت یا کاهش توانایی انجام کارهای ساده

نقص مادرزادی در تنگی دریچه آئورت

نوزادان و کودکان مبتلا به تنگی مادرزادی آئورت ممکن است علائم زیر را داشته باشند:

• خستگی در حین کار

• بدون اضافه وزن

سوء تغذیه یا سوء تغذیه

• مشکلات تنفسی

علل تنگی دریچه آئورت

ضخیم شدن دریچه آئورت می تواند توسط سه رژیم ایجاد شود:

تجمع کلسیم:

خون کلسیم را به همراه سایر مواد معدنی و مواد مغذی حمل می کند. با عبور خون از دریچه آئورت ، رسوبات کلسیم روی دریچه به مرور زمان شکل می گیرد. این می تواند کار را سخت تر و باریک تر کند.

نقایص مادرزادی قلب:

دریچه آئورت طبیعی دارای سه فلپ یا گیره است که محکم به یکدیگر متصل شده اند. برخی از افراد با یک دریچه آئورت تک ، دو یا حتی چهار گوش متولد می شوند. قلب می تواند سالها به این شکل به طور کامل کار کند. اما با افزایش سن ، سفت شدن شیر بیشتر است. این نوع نقص قلبی را می توان با تعمیر یا تعویض دریچه درمان کرد.

تب روماتیسمی:

اگرچه عوارض “گلو درد” یا “تب قرمز” ممکن است مانند گذشته جدی نباشند ، اما همچنان می توانند تهدید کننده باشند. تب روماتیسمی می تواند به دریچه آئورت آسیب برساند. بافت اسکار تجمع کلسیم روی دریچه را تسهیل می کند.

تنگی آئورت چگونه ایجاد می شود یا مشکل ایجاد می کند؟

علاوه بر علائم تنگی آئورت ، که می تواند منجر به ضعف ، ضعف یا بی حالی شود ، دیواره بطن چپ همچنین ممکن است ضخیم شدن ماهیچه ها را نشان دهد زیرا بطن باید بیشتر حرکت کند تا خون را از طریق دریچه باریک به داخل آئورت پمپ کند. شریان بزرگ.

دیواره ضخیم شده فضای بیشتری را در محفظه تحتانی قلب اشغال می کند که به بدن فضای کمتری برای تامین خون کافی می دهد. این می تواند منجر به نارسایی قلبی شود. درمان مناسب می تواند پیشرفت بیماری را کند یا معکوس کند.

افرادی که در معرض تنگی آئورت هستند

چه کسانی در معرض تنگی آئورت هستند؟

تنگی آئورت به دلیل ظاهر زخم در لبه دریچه و تجمع کلسیم (فلپ یا چین) عمدتا افراد مسن را درگیر می کند. AS مرتبط با سن معمولاً بعد از 60 سالگی شروع می شود ، اما اکثر مردم تا 70 یا 80 سالگی علائم را تجربه نمی کنند.

شایع ترین علت تنگی آئورت در بزرگسالان جوان یک نقص مادرزادی است. دلیل دیگر ممکن است عدم رشد دریچه قلب باشد. بنابراین ، قلب برای انتقال خون به دهان فشار می آورد و در طول سالها دریچه معیوب به دلیل تجمع کلسیم اغلب منقبض می شود.

عوارض تنگی دریچه آئورت

اگر دریچه آئورت به طور معمول باز نشود ، قلب شما نمی تواند تمام خون تجمع یافته در آن را پمپاژ کند. این وضعیت باعث می شود خون به سایر قسمت های قلب و حتی ریه ها بازگردد. برای جبران این امر ، ماهیچه قلب سعی می کند خون بیشتری را به بدن پمپ کند.
برخی از عوارض جانبی که می تواند در نتیجه فعالیت بیش از حد قلب ایجاد شود:

درد قفسه سینه در نتیجه بدتر شدن جریان خون در ماهیچه قلب ایجاد می شود

غش کردن (زیرا مغز شما به اندازه کافی خون دریافت نمی کند)

نارسایی قلبی (قلب ضعیف ، خوب پمپ نمی شود)

آریتمی (ریتم غیرطبیعی قلب ناشی از جریان ناهموار خون به قلب).

تشخیص تنگی دریچه آئورت

روشهای تشخیص تنگی دریچه آئورت

برای تشخیص تنگی آئورت ، پزشک به دنبال علائم و نشانه ها است ، همچنین سابقه پزشکی شما را مورد بحث قرار داده و معاینه فیزیکی انجام می دهد. پزشک می تواند ضربان قلب شما را با استفاده از گوشی پزشکی بررسی کند تا تشخیص دهد که آیا سوفل قلبی دارید که نشان دهنده وضعیت دریچه آئورت است یا خیر.

علاوه بر این ، پزشک ممکن است چندین آزمایش را برای تشخیص بیماری و تعیین علت و شدت بیماری قلبی شما توصیه کند. این آزمایشات عبارتند از:

اکوکاردیوگرام:

این آزمایش با استفاده از امواج صوتی تصویری از یک قلب متحرک ایجاد می کند. در طول آزمایش ، متخصصان یک دستگاه شبیه مبدل را در قفسه سینه خود نگه می دارند. پزشکان از این آزمایش برای ارزیابی حفره های قلب ، دریچه آئورت و جریان خون در قلب استفاده می کنند.
پزشکان ممکن است نوع دیگری از اکوکاردیوگرام ، به نام اکوکاردیوگرام ماساژور را انجام دهند تا دریچه آئورت را از نزدیک مشاهده کنند. در این آزمایش ، یک مبدل کوچک متصل به انتهای لوله از دهان به معده (مری) تا انتهای لوله منتقل می شود.

نوار قلب (نوار قلب):

در این آزمایش ، یک سیم (الکترود) متصل به یک پد در پوست فعالیت الکتریکی قلب را اندازه گیری می کند. نوار قلب می تواند حفره های بزرگ قلب ، بیماری های قلبی و ریتم های غیرطبیعی قلب را تشخیص دهد.

عکس برداری از قفسه سینه:

اشعه ایکس قفسه سینه می تواند به پزشک شما در تعیین بزرگ شدن قلب شما کمک کند ، زیرا ممکن است نشانه تنگی آئورت باشد. همچنین ممکن است نشان دهنده بزرگ شدن رگ (آئورت) یا تجمع کلسیم در دریچه آئورت باشد. اشعه ایکس قفسه سینه همچنین می تواند به پزشکان در بررسی وضعیت ریه ها کمک کند.

ورزش یا تست استرس:

آزمایش های ورزشی به پزشکان در شناسایی علائم و نشانه های بیماری دریچه آئورت در حین فعالیت بدنی کمک می کند و این آزمایشات می تواند به تعیین شدت بیماری کمک کند. اگر نمی توانید ورزش کنید ، داروهایی که اثرات مشابهی با ورزش دارند می توانند بر قلب اعمال شوند.

توموگرافی کامپیوتری قلب (CT):

توموگرافی کامپیوتری قلب از اشعه ایکس برای ایجاد تصویری واضح از قلب و دریچه های قلب استفاده می کند. پزشکان می توانند از این آزمایش برای اندازه گیری اندازه آئورت و مشاهده دقیق دریچه آئورت استفاده کنند.

MRI قلب:

تصویربرداری رزونانس مغناطیسی (MRI) قلب با استفاده از میدان های مغناطیسی و امواج رادیویی تصویری واضح از قلب ایجاد می کند. از این آزمایش می توان برای تعیین شدت بیماری و اندازه آئورت استفاده کرد.

کاتتریزاسیون قلبی:

این آزمایش اغلب برای تشخیص بیماری دریچه آئورت استفاده نمی شود ، اما اگر سایر آزمایشات نتوانند بیماری را تشخیص دهند یا شدت آن را تعیین کنند ، می تواند مورد استفاده قرار گیرد. در این روش ، پزشک یک لوله نازک (کاتتر) را از طریق بازو یا شریان کاروتید عبور داده و آن را به شریان کرونری هدایت می کند.

سپس رنگ از طریق کاتتر ارسال می شود که به ظاهر شدن رگها در اشعه ایکس (آنژیوگرافی کرونر) کمک می کند. این آزمایش به پزشک تصور روشنی از نحوه عملکرد قلب و قلب می دهد. همچنین می تواند فشار داخل حفره های قلب را اندازه گیری کند.

درمان تنگی دریچه آئورت

درمان تنگی دریچه آئورت

درمان تنگی آئورت بستگی به شدت بیماری دارد:

اگر علائم خفیف هستند یا هیچ علائمی را احساس نمی کنید ، پزشک از طریق ملاقات های منظم و منظم وضعیت شما را تحت نظر دارد. پزشک به شما توصیه می کند که شیوه زندگی سالم خود را تغییر دهید و از داروها برای درمان علائم یا کاهش خطر عوارض استفاده کنید.

در نهایت ، ممکن است برای ترمیم یا تعویض دریچه آئورت بیمار به جراحی نیاز داشته باشید. در برخی موارد ، حتی اگر هیچ علامتی را احساس نکنید ، پزشک ممکن است جراحی را توصیه کند.

جراحی ترمیم یا تعویض دریچه آئورت معمولاً از طریق برش در قفسه سینه انجام می شود. البته ممکن است رویکردهای تهاجمی کمتری وجود داشته باشد.

اگر دچار تنگی آئورت هستید ، آن را در یک مرکز درمانی با تیمی چند رشته ای از متخصصان قلب و سایر پزشکان و کادر پزشکی با تجربه در ارزیابی و درمان بیماری دریچه قلب ارزیابی و درمان کنید. این تیم می تواند به شما مشاوره پزشکی دهد تا مناسب ترین درمان را برای شما تعیین کند. کلینیک قلب و دیابت اکسیر می تواند تا پایان راه سلامت شما در زمینه مراقبت های پزشکی برای بیماران مبتلا به مشکلات قلبی عروقی همراه شما باشد.

گزینه های جراحی عبارتند از:

• ترمیم دریچه آئورت

• پوشش بیولوژیکی را تعویض کنید

• پوشش بیولوژیکی را تعویض کنید

برای درمان تنگی آئورت ، جراحان بندرت دریچه آئورت را ترمیم می کنند زیرا تنگی دریچه آئورت معمولاً نیاز به تعویض دریچه آئورت دارد. برای ترمیم دریچه آئورت ، جراحان می توانند پوشش دریچه جوش داده شده (گیره) را بردارند.

بادکنک های والوپلاستی
پزشکان ممکن است از یک لوله باریک و بلند (کاتتر) برای اصلاح دریچه بازکننده باریک (تنگی دریچه آئورت) استفاده کنند. در این روش که “بالون ولووپلاستی” نامیده می شود ، پزشک یک بالون را در انتهای سوند داخل ورید یا لگن قرار می دهد و آن را به دریچه آئورت هدایت می کند. پزشکی که این عمل را انجام می دهد.

تعویض دریچه آئورت

تعویض دریچه مکانیکی

درمان تنگی آئورت اغلب نیاز به تعویض دریچه آئورت دارد. هنگام تعویض دریچه آئورت ، جراح دریچه آسیب دیده را برداشته و آن را با یک دریچه مکانیکی یا دریچه ای ساخته شده از بافت گاو ، خوک یا قلب انسان (دریچه بافت بیولوژیکی) جایگزین می کند.

با گذشت زمان ، دریچه های بافت های بیولوژیکی تحلیل می روند و در نهایت نیاز به تعویض دارند. افرادی که دارای دریچه های مکانیکی هستند باید از داروهای رقیق کننده خون مادام العمر برای جلوگیری از لخته شدن خون استفاده کنند.

تعویض دریچه آئورت

جایگزینی دریچه آئورت (TAVR) پزشکان از یک روش حداقل تهاجمی به نام جایگزینی دریچه آئورت از طریق پوست (TAVR) برای جایگزینی دریچه آئورت استفاده می کنند. در TAVR ، پزشکان یک سوند را در ساق پا یا قفسه سینه قرار می دهند و آن را در قلب قرار می دهند. سپس یک دریچه قابل تعویض از طریق کاتتر وارد شده و به قلب هدایت می شود. هنگامی که دریچه قرار می گیرد ، پزشکان کاتتر را از رگ خونی خارج می کنند.

www.mayoclinic.org
www.heart.org

برای رتبه بندی این پست کلیک کنید!

[کل: 1 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید