خوزستان پیشتاز برگزاری مراسم اربعین و عاشورا است


نماینده سیاسی و اجتماعی استان خوزستان گفت: خوزستان در مقایسه با سایر استان ها به دلایل مختلف پیشتاز معرفی آیین های اربعین و عاشورا است چرا که این استان محل رشادت ها، شهادت ها و جوانمردی های رادمران و همه مردم بوده است. . آنها از محبان اهل بیت علیهم السلام هستند.

مراسم رونمایی از پوستر عزاداری «یک جرعه عطش» امروز سه شنبه ۲۰ مردادماه با حضور عبدالرضا السیفی معاون سیاسی اجتماعی استانداری خوزستان در اتاق جلسات معاونت برگزار شد. رئیس جمهور.

به گزارش ایسنا، به نقل از استان خوزستان، نماینده سیاسی و اجتماعی استانداری خوزستان در ابتدای این مراسم گفت: حساس ترین، پیچیده ترین و سخت ترین موضوع کشور بحث فرهنگ است. به دلیل تنوع سلیقه ممکن است نتیجه مورد انتظار به دست نیاید.

سیفی با اشاره به اینکه اختلاف سلیقه در مسائل فرهنگی کار در این حوزه را دشوارتر می کند، خاطرنشان کرد: علاوه بر فشارهایی که دشمنان جمهوری اسلامی ایران در عرصه های مختلف اقتصادی، امنیتی و نظامی خارج از مرزها بر ایران اسلامی وارد می کنند، در حوزه فرهنگ در قالب تمرکز و به طور خاص وارد شده است.

وی با اشاره به اقتدار نظامی جمهوری اسلامی ایران در مقابل دشمنان گفت: به دلیل فعالیت های نظامی دشمن، جوانان این مرز و بوم با قدرت در مقابل آنها ایستادند و دشمنان حتی نتوانستند یکی را اسیر کنند. بخشی از خاک ایران اسلامی. در زمینه امنیت کشور نیز تلاش های زیادی صورت گرفته است به طوری که می توان گفت به دلیل ناامنی در کشورهای منطقه به فضل الهی ایران اسلامی سربلند و مقتدر است.

نماینده سیاسی و اجتماعی استان خوزستان افزود: جمهوری اسلامی ایران در عرصه های سیاسی، اقتصادی، امنیتی و نظامی در مقابله با فشارهای دشمنان موفق بوده است.

و سیفی ادامه داد: همه آنچه ایران اسلامی دارد به برکت خون سرور و سالار شهیدان (علیه السلام) در طول تاریخ به ویژه ۸ سال دفاع مقدس به محبت اهل بیت (علیهم السلام) و عشقی که در بین مردم حاکم شد. مردم، رزمندگان در برابر ائمه آثار باستانی (علیهم السلام) باعث شده است که با اینکه همه دنیا پیش روی ما بودند، توانستیم از خاک، ناموس و وطن خود دفاع کنیم.

وی تصریح کرد: مفاهیمی که سیدالشهدا (علیه السلام) در آن عصر ایجاد کرد. امروزه در سراسر جهان گسترش یافته است.

نماینده سیاسی و اجتماعی استان خوزستان با بیان اینکه امروز همه در خدمت امام حسین (علیه السلام) هستیم، گفت: امروز می توانیم بسیاری از فعالیت ها را در قالب هنری انجام دهیم. همچنان که اکنون سرود رهبری در سراسر جهان خوانده می شود.

السیفی در پایان گفت: خوزستان نسبت به سایر استان ها به دلایل مختلف پیشتاز ارائه آیین های اربعین و عاشورا است چرا که این استان محل رشادت ها، شهادت ها و جوانمردی های رادمردان بوده و همه مردم هستند. وفادار به مردم اهل بیت علیهم السلام.