داروهای ADHD: دانشجویان را “دور کنید”


گروه افسردگی و اضطراب در آفریقای جنوبی (SADAG) ADHD را به عنوان یک بیماری مزمن با ترکیبی از مشکلات که شامل مشکل در تمرکز ، بیش فعالی و رفتارهای تکانشی است ، تعریف می کند.

ریتالین و کنسرتا داروهای اصلی مورد استفاده برای درمان ADHD در آفریقای جنوبی هستند.

مرکز بازیابی Crossroads در ژوهانسبورگ از افزایش بیماران مراجعه کننده به این مرکز برای اعتیاد به مواد مخدر ADHD خبر داد. این موارد شامل استفاده بیش از حد از مواد مخدر ، سوء استفاده یا مخلوط شدن با مواد دیگر مانند الکل یا نیاپ است.

“بسیاری از افراد هنگامی که از ریتالین یا کنسرتا به عنوان داروی اصلی استفاده می کنند ، شروع می کنند. معمولاً افراد از این دارو در ترکیب با سایر مواد مانند کریستال مت آمفتامین و متکاتینون ، که به CAT نیز معروف است ، استفاده می کنند. سپس ریتالین در غیاب داروهای دیگر به عنوان نگهدارنده مورد استفاده قرار می گیرد. “

“مجموعه” عالی

* Simnikiwe Mnyandu ، کارآفرین 24 ساله و دانشجوی نیمه وقت UNISA ، در حال حاضر در رشته حقوق تحصیل می کند. او اولین بار این کنسرت را در سال 2018 هنگام تحصیل در کالج ورسیتی شنید. او گفت که به دانش آموزان در خواندن و عملکرد عمومی در سخنرانی ها کمک می کند.

مانیاندو گفت: “ما عمدتا برای توجه ، قدرت و هوشیاری کلی همراه با قرص استفاده می کنیم. دسترسی به آن آسان است زیرا مردم نسخه و فروشنده دارند و اگر دوستان دارید ، می توانید آن را به صورت رایگان دریافت کنید.”

او گفت که اگرچه او هرگز مبتلا به ADHD یا هرگونه اختلال خواندن دیگر تشخیص داده نمی شود ، اما همیشه در مدرسه با توجه توجه نمی کند.

مانیاندو می گوید وقتی از افسردگی رنج می برد ، اغلب از کنسرتو به عنوان یک گردهمایی ضروری استفاده می کرد.

او توضیح داد: “من بیشتر اوقات استفاده از آن را شروع می کردم زیرا صبح بیدار شدن و انجام وظایف دشوار بود. کنسرت مرا از تخت بیرون آورد و من را تشویق کرد که تمام روز فعال باشم.”

مانیاندو افزود که او خود را معتاد به کنسرت نمی داند ، اما در همان حال ، قصد ندارد به این زودی ها آنها را رها کند ، و اضافه کرد که “زندگی با آنها بسیار خوب بوده است.”

25 قرص در خیابان

ریتالین و کنسرتا حاوی ماده شیمیایی متیل فنیدات هستند که به عنوان محرک شناخته می شود. نام خیابان های این کنسرت شامل “بچه کوکائین” و “بچه کک” است.

* بلیندا تلادی پنج سال است که در تجارت مواد مخدر فعالیت می کند و با توجه به تقاضای زیاد در بین دانشجویان دانشگاه ، داروها را به منوی خود اضافه کرده است.

“در منوی دارو ، من Alprozalam Xanax ، Alprazolam Oval Xanax ، Valium ، Ritalin و Concerta دارم. من می گویم که همه آنها محبوب هستند زیرا مردم از آنها به عنوان بخشی از زندگی روزمره خود برای رهایی از اضطراب و استرس استفاده می کنند یا موثرتر هستند. Tladi گفت ، آنها از آن استفاده می کنند.

“Ritalin من 10 میلی گرم است و 25 روبل برای هر قرص ، 30 جعبه R550 هزینه دارد. کنسرتا ، 36 میلی گرم ، 30 روبل در هر قرص و 700 روبل در هر جعبه. اکثر این خریداران دانش آموزان بدون نسخه هستند. اکثر آنها بعد از فارغ التحصیلی برگرد ، “او گفت.

Tladi گفت که او حتی زمانی که احساس خوبی ندارد یا نیاز به “تقویت” در عصر دارد ، ریتالین را می پذیرد.

وی افزود: من هیچکس را معتاد به مواد مخدر نمی نامم زیرا حرفه ای نیستم ، اما خرید یک جعبه یا 5 قرص در هفته در هر ماه نشان می دهد که مردم به داروهای ضد ADH معتاد هستند.

به عنوان داروی مهمانی استفاده می شود

* لوکسولو تانسی از پرتوریا می گوید وقتی با دوستانش به سفر می رفت ، اغلب از ریتالین استفاده می کرد.

تانسی گفت: “انرژی ، آدرنالین و هیجانی که من فقط از یک دوز دریافت می کنم دلیل مصرف آن است. شب در سطح متفاوتی است و من از آن لذت می برم.”

این جوان 22 ساله در حال تحصیل در رشته مدیریت در دانشگاه صنعتی تسوان است. در مورد مواد مخدر ، او به دوستان یا فروشندگان خود اعتماد می کند.

او همچنین ادعا می کند که ریتالین به کاهش خماری دردناک که باعث کاهش سردرد و خستگی می شود ، کمک می کند.

تانسی می گوید که نگران اعتیاد یا اعتیاد به این ماده نیست زیرا قصد استفاده طولانی مدت از آن را ندارد.

اثرات بلند مدت

با توجه به Crossroads Recovery ، علائم اعتیاد به مواد مخدر بیش از حد شامل نیاز به دوز زیاد برای احساس اثرات دارو ، تمایل و یافتن راه های غیرقانونی برای خرید دارو است.

وی در بیانیه ای هشدار داد: “اگر کاربران غیر ADHD از این داروها استفاده کنند ، بیش فعالی و تحریک بیش از حد را تجربه خواهند کرد. اگر ناگهان مصرف دارو را متوقف کنید ، افسردگی ، پارانویا ، خستگی ، افکار خودکشی یا سایر تغییرات خلقی را تجربه خواهید کرد. اگر از متیل فنیدات به مدت طولانی یا در دوزهای بالا استفاده می کنید ، به احتمال زیاد علائم ترک وجود دارد. “

اندی گری ، مدرس ارشد دانشکده علوم بهداشتی دانشگاه کوازولو-ناتال ، می گوید که استفاده طولانی مدت از داروهای ریتالین و کنسرتا غیرپزشکی باعث می شود افراد در مراحل بعدی در معرض اعتیاد و وابستگی قرار بگیرند.

لذت بردن از اهداف پزشکی

“در گذشته اعتقاد بر این بود که ADHD یک بیماری است که فقط کودکان را تحت تاثیر قرار می دهد. با گذشت زمان ، ما شاهد این تغییر بودیم و علائم دائمی در طول زندگی بزرگسالان داشتیم. تعداد دقیق افرادی که از این دارو برای اهداف غیر پزشکی استفاده می کنند. گری می گوید: تعیین و تعیین میزان وابستگی به مواد مخدر در این زمان دشوار است زیرا داده های خوبی وجود ندارد و تفسیر آن نیز دشوار است.

وی گسترش استفاده از این داروها در بخش خصوصی را ناشی از سطح بالای آگاهی و این واقعیت است که می توان آنها را به دلیل توصیه معلم و والدین به کودکان تشخیص داد.

“کودکان و نوجوانان ممکن است مشکلات رفتاری داشته باشند و سریعترین تشخیص ADHD است. اگر شما ADHD ندارید و Ritalin یا Concert مصرف نمی کنید ، معمولاً عوارض جانبی دارو را تجربه خواهید کرد. متوجه خواهید شد که می توان از آن به عنوان یک اجرا استفاده کرد. -تقویت ابزار برای شلیک ، تمرکز و به دست آوردن اثر سرخوشی. “– اخبار سلامت

* نه نام واقعی آنهادیدگاهتان را بنویسید