در تعطیلی مدارس به دلیل کرونا توضیحی در مورد جهاد ندادیم، بلکه اعتراضات بالا گرفت/دشمن طوری تحریک کرد که انگار خفقان در ایران است.


نماینده پروگن در گفتگو با رویداد۲۴:

امیرقلی جعفری نماینده بروگین در تحلیل اعتراضات سال ۱۴۰۱ گفت: دشمن روی جوانان ما سرمایه گذاری کرده است. آنها به خواسته‌های بعضا نادرست خود عمل کردند، فضای سبز دنیای غرب را به آنها نشان دادند و طوری آنها را به زمین زدند که گویی ایران در حال خفقان است.

امیرقلی جعفری قائم مقام

رویداد۲۴ محمد آیت: امیرقلی جعفری نماینده بروژین در تحلیل اعتراضات مردمی و حضور نسل جدید به رویداد۲۴ می گوید: اگر بخواهیم ریشه پدیده ای را که امروز با آن مواجه هستیم پیدا کنیم. و بگو چرا شد شکل گرفته به عوامل مختلفی می رسیم. مهمتر از همه نهادهای فرهنگی ما به وظایف خود به خوبی عمل نکردند. من نمی خواهم به دستگاه خاصی در حوزه فرهنگ دست بزنم، اما باید بپذیریم که ناتوان هستیم.

می گوید: دهه هشتاد مملکت بهترین است. جوانی ما در جوانی بسیار پرشور، پرزرق و برق و پرانرژی، عدالت خواه و آرمان خواه بود و می خواست به نکاتی که مدنظرش بود برسد. بنابراین، ما به یک زبان مشترک با نسل جوان خود نیاز داریم. این موضوعی است که شکل نگرفته است. اگر غفلتی که شما اشاره کردید را دلیل اول بدانیم دلیل دوم این است که دو سال فضای آموزشی کشور را تعطیل کردیم که انگار هیچ جای دنیا راهی را که بسته ایم بسته نشده است. وقتی سیستم آموزشی را تعطیل می کنید و بعد سعی می کنید در فضای مجازی به نوجوانان و جوانان آموزش دهید، فضایی که مدیریت آن در دست ما نیست، نتیجه همین است.

این مقام سابق در نهاد رهبری دانشگاه شهرکرد می گوید: تریبون های خارجی در ایران نماینده مسئولی ندارند، به همین دلیل شروع به ایجاد شبهه و شبهه در نسل جوان کردند. حتما یک نفر وارد این حوزه شده و فضا را توضیح داده است. همانطور که رهبر معظم انقلاب فرمودند جهاد التفسیر. جهاد تفسیر یعنی تمام توانت را در روشنگری بگذاری. این تعبیر به خاطر دو سال ویروس کرونا که فضای آموزش و پرورش را مو به مو بسته بود، ذهن و ذهن جوانان ما را هجوم آورد و پس از آن اعتراضاتی شکل گرفت. یعنی شبهاتی برای آنها ایجاد کردند که نه تنها دست ما نبود، بلکه حتی قادر به پاسخگویی هم نبودیم.جعفری می گوید: فکر می کنم برای ایجاد شبکه ملی اطلاعات باید همه زیرساخت ها شکل بگیرد. ما با این موضوع خیلی دیر کرده ایم و این نباید زیاد طول بکشد. هر پلتفرمی که بخواهد در ایران فعالیت کند باید اینجا نماینده داشته باشد. اگر واتس اپ و اینستاگرام در ایران نماینده ندارند باید فیلترینگ آنها ادامه پیدا کند زیرا ایمان و امنیت ملی را از بین می برند. در حادثه شیراز چقدر این تریبون ها اخبار را منعکس می کردند اما اینکه بقیه حوادث چگونه تقویت شد باید مدیریت شود چون خط قرمز امنیت کشور است.

چهارحال بختیاری، نماینده مجلس می گوید تحولات دهه ۸۰ و ۹۰ برای نظام خیلی زیاد بود. یعنی اکثریت آنها طرفدار نظام و انقلاب هستند. من نمی خواهم بچه های معترض این نسل را نادیده بگیرم، اما معتقدم دشمن از شکاف های ما و نسل جوان به خوبی استفاده کرد و آن را مدیریت کرد. البته مدیریت تعداد معدودی از نوجوانانی که نه با گذشته و نه وضعیت کنونی و پیشرفت کشور آشنا بودند. من هم قبول دارم که در کشور مشکلاتی داریم اما به دلیل چالش ها نتوانستیم نسل جدید را به خوبی پیدا کنیم.

این چهره اصولگرا در مجلس می گوید: امیدوارم فضای کشور هر چه زودتر آرام شود و البته باید جوان گرایی هم جا بیفتد اما باید بدانیم که بین کنشگری و هرج و مرج فرق است. نه مرد جوان، نه خانواده اش و نه هیچ کس دیگری از این آشفتگی سود نمی برند. بخشی از اعتراضات کنونی عاطفی است، زیرا جوانان در مرز نشاط و فعالیت هستند، با برون یابی کاذب، کارشان به کف خیابان می رسد، وگرنه مادران و پدران این کودکان که مشکلات اقتصادی را بیشتر درک می کنند، باید به میدان بروند. خیابان ها

نماینده پروگن می گوید: دشمن روی جوانان ما سرمایه گذاری کرده است. آنها به خواسته های گاه واهی خود عمل کردند، فضای سبز دنیای غرب را به آنها نشان دادند و طوری آنها را به زمین زدند که گویی ایران در حال خفه شدن است. یعنی هرگز در مورد پلیس آمریکا و اقدامات آنها به ما نگفتند یا از نحوه برخورد آنها با اعتراضات در غرب به ما نگفتند و هرگز از میزان خشونت در آنجا یا میزان ناامنی زنان به ما نگفتند. و زنان کار دشمن این است که داشته هایمان را انکار کنیم و نداشته هایمان را به رخ بکشیم.