در تگزاس ، ممنوعیت سقط جنین به طور موقت برقرار می شود: دادگاه تجدیدنظر فدرال


دادگاه تجدید نظر فدرال به تگزاس اجازه می دهد جمعه شب ممنوعیت سقط جنین را به طور موقت متوقف کند – درست چند روز پس از تعلیق قانون بحث برانگیز توسط قاضی.

دادگاه تجدیدنظر ایالات متحده برای پنجمین مرتبه درخواست تگزاس مبنی بر لغو تصمیم رابرت پیتمن قاضی منطقه ای آمریکا در روز چهارشنبه را پذیرفت.

بسیاری از کلینیک ها در Lone Star برای بازگشایی و خدمات رسانی به بیماران تحت دستور پیتمن تلاش کرده اند – منتظر تصمیم روز دادگاه تجدید نظر در روز جمعه هستند.

پیتمن ، نامزد رئیس جمهور باراک اوباما ، در حکم 113 صفحه ای خود نوشت که جمهوری خواهان تگزاس “یک طرح قانونی بی سابقه و شفاف” را برای رد حق سقط جنین ، که در حکم رو و وید در دیوان عالی کشور در 1973 تصریح شده است ، توسعه داده اند. به

این سند در ماه مه توسط فرماندار گرگ ابوت امضا شد و ماه گذشته در پاسخ به شکایت دولت بایدن علیه “قانون ضربان قلب” ایالت به اجرا درآمد.

دادگاه تجدیدنظر نیواورلئان به وزارت دادگستری دستور داد تا روز سه شنبه پاسخ دهد.

این قانون ، که به عنوان لایحه 8 سناتور یا SB8 شناخته می شود ، سقط جنین را حدود شش هفته پس از تشخیص فعالیت قلبی ممنوع کرده و به شهروندان خصوصی واگذار می کند تا از دعاوی مدنی به جای تعقیب کیفری استفاده کنند. هرکسی که در دادگاه به جرم سقط جنین یا کمک به او محکوم شود مجاز به پرداخت 10000 دلار یا بیشتر خواهد بود.

مردم در تجمع راهپیمایی زنان ATX در 2 اکتبر 2021 در Capitol تگزاس در آستین ، تگزاس شرکت خواهند کرد.
مردم در تجمع راهپیمایی زنان ATX در 2 اکتبر 2021 در Capitol تگزاس در آستین ، تگزاس شرکت می کنند.
استفان اسپیلمن ، فایل / AP

قبل از اجرایی شدن قانون از 1 سپتامبر ، حدود بیست کلینیک سقط جنین در این ایالت وجود داشت.

دادگاه عالی ایالات متحده پس از عدم شکایت اضطراری از سقط جنین که سعی در جلوگیری از این قانون دارند ، اجازه داد این قانون همچنان به قوت خود باقی باشد.

با سیم های پست

دیدگاهتان را بنویسید