در مبارزه با چاقی ، رژیم مدیترانه ای مانعی نیست ، اما به حمایت نیاز دارد


یک مطالعه جدید از مجله آمریکایی تغذیه بالینی نشان می دهد مصرف رژیم مدیترانه ای در دوران بارداری می تواند خطر مشکلات وزن را در نوزاد متولد نشده کاهش دهد. مطالعات شواهد زیادی را اضافه می کنند که رژیم غذایی مشهور جهان دارای مزایای سلامتی است و باید خبر خوبی برای کشورهایی باشد که برای جلوگیری از کاهش جمعیت خود تلاش می کنند-به ویژه همه گیری کروناویروس ، که فوریت تغذیه را برجسته می کند. مبارزه با چاقی

با کمال تعجب ، رژیم غذایی مدیترانه ای ، حتی در حیاط خلوت خود ، در معرض سوء مدیریت است که می تواند به شهروندان در انتخاب سالم کمک کند. به عنوان مثال ، برنامه های بازسازی سیستم برچسب گذاری مواد غذایی در اروپا به دلیل محدودیت یک سیستم واحد نمره دهی در معرض نابودی قرار دارد. اسپانیا و شش کشور اروپایی دیگر فشار دادن برای اجرای نمره نوتری ، کارشناسان بی شماری هشدار داده اند که برخی از اصول اساسی رژیم مدیترانه ای به طور ناعادلانه مجازات خواهند شد. در حالی که به نیت خوب تلاش می شود تا سیستم برچسب زدن غذا دقیق تر شود ، الگوریتمی دارد که رژیم را به طور فعال حذف می کند. تماس گرفت اداره سالم ترین فرد جهان به مدت چهار سال غیر منطقی و خطرناک به نظر می رسد.

تمرکز COVID بر اثرات چاقی است

حتی در دوره قبل از همه گیری ، واضح بود که مشکل وزن منجر به چه چیزی می شود خطرات بالا سایر عوارض جدی سلامتی ، از جمله فشار خون بالا ، دیابت نوع 2 و بیماری های ارتوپدی ، و همچنین سکته مغزی ، بیماری قلبی و برخی از انواع سرطان. با این حال ، تحقیقات اخیر ارائه می دهد بیماران چاق 113 more بیشتر در معرض بستری شدن برای COVID-113 هستند ، 74 more احتمال بستری شدن در مراقبت های ویژه و 48 more احتمال مرگ ناشی از این بیماری بیشتر است.

یکی مطالعه ترسناک ایالات متحده دریافت که بیش از سه چهارم (78٪) از بیماران بستری در بیمارستان COVID دارای اضافه وزن یا چاقی بودند. چیز جالب تری از آن وجود دارد شواهد و مدارک واکسنهای ضد ویروسی پیشرو در افراد چاق که قادر به تولید آنتی بادی با سرعت مشابه همتایان سالم خود نیستند ، کمتر مثر است.

بنابراین ، تک تک شهروندان و دولتهای حاکم بر آنها باید با هم در برابر اپیدمی چاقی که بخش اعظم جهان را فرا گرفته است ، از جمله اروپا ، همکاری کنند. بر اساس آخرین اطلاعات ، بیش از نیمی اکثریت جمعیت اتحادیه اروپا اضافه وزن محسوب می شوند. با توجه به بسیاری از اثرات مفید مرتبط با رژیم غذایی مدیترانه ای (که به طور گسترده در کشورهایی مانند ایتالیا و قبرس با بهترین سطح سلامت در این قاره استفاده می شود) ، خواسته های سیاستمداران در سطح ملی و اتحادیه اروپا از نظر منطقی درست است. برای ترویج این شیوه زندگی به مردم.

سیگنال های ترکیبی از سیستم چراغ راهنمایی

با این حال ، رژیم غذایی در معرض خطر سیستمی است که با تقویت انتخاب با آگاهی بیشتر به مصرف کنندگان کمک می کند تا سلامت را تقویت کنند. مطالعات متعدد نشان می دهد که مصرف کنندگان علائم تغذیه فعلی را پیدا می کنند گیج کننده و مانع تغذیه سالم ، اتحادیه اروپا شگفت آور نیست می خواهد معرفی سیستم پیش بسته بندی محصولات بسته بندی شده تا سال 2022

یکی از مدعیان اصلی تهدید می کند که وقتی بدن با غذاهای خاصی که اساس رژیم مدیترانه ای است ، بدن را تحت تاثیر قرار دهد مصرف کنندگان را گیج می کند. سیستم Nutri-Score با ارزیابی مزایا و معایب تغذیه ای محصول ، سپس ارزیابی آن با رتبه بندی کد رنگی از A تا E عمل می کند. این سیستم هر عنصر را در 100 گرم یا 100 میلی لیتر جامدات ارزیابی کرده و از یک الگوریتم ساده شده استفاده می کند. حساب نمی کند برای برخی از مواد تشکیل دهنده یک بخش سالم از رژیم غذایی کلی ، مانند ویتامین ها ، مواد معدنی و اسیدهای چرب ضروری.

محدودیت طراحی Nutri-Score به این معنی است که با دادن روغن زیتون ، پنیرهای سفت و گوشت های منطقه ای کمتر از غلات شکلاتی یا نوشابه ، محصولات رژیم غذایی مدیترانه ای را به طور ناعادلانه تحریف می کند. بدیهی است که این امر منجر به انتقاد شدید برخی صنایع از جمله تولیدکنندگان روغن زیتون اسپانیایی شده است. دوبله شده Nutri-Score “دروغهای ناقص ، گمراه کننده و مشابه” است.

سیستم بحث برانگیز علامت گذاری حتی باعث ایجاد تنش سیاسی در اسپانیا شده است. این را وزیر کشاورزی اسپانیا لوئیس پلاناس اعلام کرد تماس گرفت سیاستمداران تأکید کردند که “حمایت از منافع اسپانیا ، که رژیم مدیترانه ای است” و “هر چیزی که به رژیم مدیترانه ای و محصولات آن آسیب برساند ، نمی تواند توسط دولت اسپانیا تأیید شود.” ، قانونگذاران دو حزب برجسته علیه دولت قیام کردند. به پشتیبانی سیستم Partido یک مهمانی محبوب دارد ارسال شده یک حرکت رسمی برای مسدود کردن Nutri-Score در اسپانیا و همچنین Vox انجام می شود پیشنهادی اسپانیا باید سیستم های برچسب گذاری جایگزین را در نظر بگیرد که از محصولات مشتق از رژیم مدیترانه ای شفاف تر و کمتر تبعیض آمیز هستند ، مانند سیستم تغذیه ایتالیا. این طرح قضاوت نکردن غذا و ارائه اطلاعات تغذیه ای آن در قالب نمودار باتری پس از دانشمندان ایتالیایی ابداع شد. متهم نکاتی برای درمان مصرف کنندگان مواد مغذی “مانند کودکان”.

هیچ تفاوت ظریفی در نمره مواد مغذی وجود ندارد

این شکست یک چیز را آشکار کرد: اگر خریداران برای برچسب ساده سازی تغذیه فریاد می کشیدند ، Nutri-Score می توانست در جهت دیگر خیلی جلو رفته باشد. Nutri-Score با تقسیم محصولات غذایی-اعم از نوشابه یا پنیر خانگی-بر اساس یک الگوریتم دقیق و یک قسمت مشخص ، به 5 دسته ، به تولیدکنندگان محصولاتی که رژیم مدیترانه ای را تشکیل می دهند ، آسیب زیادی می رساند. به مصرف کنندگان که ممکن است از قرار دادن آنها در سبد خرید خودداری کنند.

کنارگذاشتن رژیم غذایی مدیترانه ای توسط مصرف کنندگان ، انتخاب سیاست اشتباه است ، به ویژه در زمانی که مرگ و میر ناشی از همه گیری جهانی کم است. 10 برابر بالاتر بیش از نیمی از جمعیت بزرگسال در کشورها دارای اضافه وزن هستند. توسعه برچسب تغذیه ای می تواند ابزار مهمی در مبارزه با چاقی باشد ، اما تحقیقات نشان می دهد که رژیم غذایی مدیترانه ای فواید رژیم غذایی مدیترانه ای را نشان می دهد که هر سیستمی باید محصولات نمادین خود را نشان دهد و آنها را با علائم بد مشخص کند. نباید حذف شود.


اگر می خواهید به International Policy Digest نامه بنویسید – لطفاً به ما ایمیل کنید [email protected]

دیدگاهتان را بنویسید