دستور واکسن کالیفرنیا برای افراد دارای معلولیت اعمال می شود


لیست کارکنان بهداشت کالیفرنیا شامل مراکز درمانی بزرگسالان و سالمندان و مراقبت های خانگی است که باید به طور کامل در برابر کرونا واکسینه شوند.

کسانی که مستقیماً با افراد دارای معلولیت کار می کنند ، مانند کارمندانی که از طریق شبکه ای از مراکز منطقه ای در ایالت حقوق دریافت می کنند ، مددکارانی که توسط آژانس ها راه اندازی شده اند و کارگران مراقبت از منزل که با شخصی که به آنها کمک می کنند زندگی نمی کنند – اکنون واجد شرایط واکسیناسیون نیز هستند. به این گروه جدید باید تا 30 نوامبر به طور کامل واکسینه شود.

دستورات بهداشتی قبلی شامل افرادی بود که در مجالس مجوز مانند خانه های سالمندان کار می کردند و 89 درصد از کارکنان کالیفرنیا با ناتوانی های رشدی تنها یا در خانه های گروهی با خانواده های خود زندگی می کردند.

ماه هاست افرادی که در کارهای روزمره مانند تیم جین به دستیاران خود اعتماد داشتند ، متحیر بودند: آیا فردی که مسواک می زند واکسینه شده است؟

جین می گوید: “به دلیل ناتوانی من نمی توانم کاری مانند آشپزی ، غذا خوردن ، استفاده از توالت و یا حتی استفاده از مایکروویو به طور مستقل انجام دهم. من به کمک دیگران متکی هستم.”

جیندا فلج مغزی دارد و دست و دست ندارد. او اساساً با تایپ کردن انگشتان خود بر روی آیپد نصب شده در کنار پاهایش روی ویلچر برقی ارتباط برقرار می کند. هر روز ، حداکثر شش دستیار بهداشتی از خانه بیرون می آیند و از خانه خارج می شوند و در کارهای نزدیک مانند غذا خوردن و حمام کردن به او کمک می کنند.

او گفت: “کارکنانی که وارد خانه من می شوند باید واکسینه شوند. این بسیار ساده است.” این مسئله مرگ و زندگی است. ”

فقط پرسنل پزشکی با اعتراضات مذهبی یا وضعیت پزشکی واجد شرایط ممکن است از شرط واکسن معاف شوند. آنها هر هفته برای ویروس عامل کووید -19 مورد آزمایش قرار می گیرند و هنگام کار باید از ماسک با کیفیت بالا استفاده کنند.

در ماه سپتامبر ، شهرستان لس آنجلس به دنبال یک داستان KPCC / LAist که ناسازگاری را گزارش کرد ، این دستیاران را در دستور واکسیناسیون خود قرار داد.

اما این دستور فقط در مورد شهرستان لس آنجلس صدق می کند و 200 هزار کالیفرنیایی دارای ناتوانی رشدی از جمله تیم جین ، که در همسایگی اورنج کانتی زندگی می کند ، باقی می ماند. وکلای افراد دارای معلولیت امیدوار بودند که مقامات بهداشت ایالتی از شهرستان LA به عنوان یک مدل استفاده کنند ، اما دستور بهداشتی 28 سپتامبر کالیفرنیا به کارکنان پشتیبانی در خانه و همچنین ارائه دهندگان خدمات بهداشتی خانگی دستور داد که واکسن بزنند.

دکتر توماس آراگون ، یک مقام بهداشتی در کالیفرنیا ، گفت: “این مراقبین در کالیفرنیا با بیماری های پیچیده زندگی می کنند ، که همه آنها منجر به پیامدهای جدی اما قابل پیشگیری از جمله بستری شدن در بیمارستان ، بیماری های جدی و مرگ می شود.”

به گفته اداره بهداشت کالیفرنیا ، کالیفرنیا 19،830 اپیدمی کووید تایید شده در طول همه گیری را گزارش کرده است و تقریبا 50 them از آنها در بهداشت ، مراقبت از جامعه و شرایط مراقبت مستقیم گزارش شده است. اکثر این عفونت ها (22٪) در مراکز مراقبت از بزرگسالان و سالمندان و در مراکز مراقبت مستقیم در خانه رخ داده است.

مطالعات نشان می دهد که افراد دارای معلولیت ذهنی و رشدی از بیماری های جدی رنج می برند که این امر آنها را بیشتر در معرض ترسو قرار می دهد.

اسکات لاندز ، استادیار جامعه شناسی در دانشکده روابط عمومی و روابط عمومی ماکسول در دانشگاه سیراکوز ، می گوید: “و هنگامی که آنها مبتلا به کووید -19 تشخیص داده می شوند ، دو تا سه برابر بیشتر از این بیماری می میرند.”

لاندز گفت که شرایط به دو متغیر بستگی دارد: شرایط قبلی و میزان مراقبت شخصی که فرد در رشد خود نیاز دارد.

او گفت: “این واقعا برای کووید منطقی است.” “اگر شما یک مراقب در کنار خود دارید ، احتمال ابتلای شما به این بیماری در تمام طول روز افزایش می یابد.”

داستان از همکاری گزارشگری است که شامل رادیو عمومی کالیفرنیای جنوبی ، NPR و KHN است.

توسط

جکی فورتیه ، KPCC

اخبار سلامت قیصر

Kaiser Health News یک سرویس خبری غیر انتفاعی است که مسائل بهداشتی را پوشش می دهد. این یک برنامه مستقل سرمقاله از بنیاد خانواده قیصر است که به Kaiser Permanente وابسته نیست.

دیدگاهتان را بنویسید