دستیابی به سلامت جنسی در نوجوانان از طریق telegal


شروع نوجوانی همچنین مستلزم نیاز به بحث در مورد موضوعات مختلف مرتبط با سلامت جنسی ، مانند عفونت های مقاربتی (STIs) ، بارداری و پیشگیری از بارداری است. در جلسه کنفرانس و نمایشگاه ملی آکادمی کودکان مجازی 2021 ، ماریا ترنت ، MD ، MPH ، FAAP ، FSAHM ، رئیس بخش پزشکی نوجوانان و بزرگسالان در دانشکده پزشکی و بهداشت جان هاپکینز ، بالتیمور ، مریلند i. ، در مورد اهمیت بحث درباره سلامت جنسی با نوجوانان ، اینکه چگونه بیماری همه گیر چشم انداز را تغییر داده است ، و آنچه می تواند منجر به صفحه سلامت از راه دور شود ، بحث کرد.

برای نوجوانان ، ایجاد یک زندگی جنسی سالم گامی مهم در مسیر رسیدن به بزرگسالی است. والدین بخش مهمی از این امر هستند و باید بخشی از بحث باشند. مطالعات نشان داده است که بحث های با کیفیت بالا در مورد سلامت جنسی بین والدین و نوجوانان می تواند منجر به تأخیر در اولین تجربه جنسی شود. افزایش فرصت برای نوجوانان برای بحث در مورد بیماریهای مقاربتی و بارداری با شرکای خود ؛ استفاده از داروهای ضد بارداری ؛ و در آخرین تجربه جنسی خود از کاندوم استفاده کرد. چنین بحث هایی در حال تبدیل شدن به امری عادی است ، اما هم والدین و هم نوجوانان احساس ناراحتی می کنند و بسیاری از نوجوانان از گفتگو در مورد این موضوع با والدین خود خجالت می کشند. بسیاری از والدین و نوجوانان برای بحث و گفتگو به متخصص اطفال اعتماد می کنند و بسیاری از ویزیت ها دارای محتوای سلامت جنسی هستند ، اما مدت زمان متوسط ​​36 ثانیه است و فقط نیمی از نوجوانان ارائه دهندگان خود را دارند.

همه گیری COVID-19 چین و چروک های بیشتری را ایجاد کرده است. بیگانگی اجتماعی می تواند راه اصلی جلوگیری از شیوع بیماری باشد ، اما داده ها نشان می دهد که بسیاری از نوجوانان و جوانان هنوز از نظر جنسی فعال هستند. در ماه های اولیه ، بسیاری از دفاتر پزشکی برای ملاقات های شخصی بسته بودند و بخش های بهداشت عمومی که با سلامت جنسی کار می کردند ، اغلب برای انجام آزمایش COVID-19 جایگزین می شدند. کاهش دسترسی به مراقبت های بهداشتی موانع جدیدی را برای دسترسی به داروهای ضد بارداری ایجاد کرده است. بازدیدهای پیشگیرانه ، که امکان پیش آموزش را کاهش می دهد. گزینه های بارداری و مشاوره ؛ نکات کاهش ریسک ؛ و غربالگری و درمان ایدز / HIV.

سلامت از راه دور یک راه مهم برای حفظ سلامت جنسی در نوجوانان است. برخی از م componentsلفه های کلیدی مراقبت که می توان از طریق آن ارائه داد شامل پیش آموزش ، مشاوره پیشگیری از بارداری ، تنظیم خانواده ، هماهنگی مراقبت های بعدی و اتصال نوجوانان به منابع دیگر است. همچنین به پزشکان و نوجوانان اجازه می دهد تا مکالمات خصوصی و محرمانه در مورد موضوعات مختلف مربوط به سلامت جنسی داشته باشند. هنگام ملاقات با یک بیمار نوجوان در بیمارستان ، پزشکان باید به آنها بگویند که سلامت از راه دور فرصتی برای بحث در مورد موضوعات جنسی است. هنگام بازدید از Telehealth ، متخصصان مراقبت های بهداشتی باید اطمینان حاصل کنند که “لحن” ویزیت مشابه مطب است. از آنجا که موضوعات مورد بحث حساس هستند ، پزشکان باید اقدامات مختلفی را برای حفظ محرمانه بودن بیمار نوجوان انجام دهند:

  • بیمار را در مورد معنای حریم خصوصی و محدودیت هایی که برای آن حریم خصوصی وجود دارد آگاه کنید
  • دریابید چه کسانی در اتاق با بیمار هستند
  • به نوجوان کمک کنید تا آنجا که ممکن است فضای شخصی پیدا کند ، که می تواند به خلاقیت نیاز داشته باشد
  • نوجوان را تشویق کنید تا در هنگام بازدید از هدست استفاده کند

در طول معاینه پزشکی ، پزشکان باید سلامت جنسی را نه تنها با بیماران زن بلکه با تمام بیماران مورد بحث قرار دهند. مصاحبه های انگیزشی می تواند راه خوبی برای تشویق رفتارهای فعال و محافظتی باشد. اگر ویزیت ترکیبی مستلزم این است که بیمار با سایر عناصر مانند آزمایش وارد مطب شود ، پزشکان باید در مواقع نیاز کمک کنند و از حضور بیمار در مطب اطمینان حاصل کنند.

ارجاع

1. Trent M. ملاقات با نوجوانان در هر کجا که هستند: استفاده از پزشکی از راه دور برای بهبود سلامت جنسی. کنفرانس و نمایشگاه ملی آکادمی اطفال کودکان 2021 ؛ دسترسی مجازی 11 اکتبر 2021.

دیدگاهتان را بنویسید