دعوت از کارشناسان خارجی به کشور برای درمان جانبازان / توضیحی درباره افزایش نسبت ایثارگران


دعوت از کارشناسان خارجی به کشور برای درمان جانبازان / توضیحی درباره افزایش نسبت ایثارگران


عبدالرضا عباسپور نایب رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در گفت وگو با خبرنگار ایلنا در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه با توجه به گرانی تجهیزات توانبخشی و بهداشتی چه اقداماتی برای ایثارگران انجام شده است؟ : جانبازانی که واجد شرایط تجهیزات هستند، توانبخشی می شوند، تعداد آنها مشخص است و یک سری وسایل مانند ویلچر، تشک های راه راه برای پیشگیری از زخم بستر و … که این افراد به آن نیاز دارند به صورت دوره ای به آنها پرداخت می شود.


وی ادامه داد: برای تامین اعتبار برای واردات برخی اقلام از خارج از کشور با مشکل مواجه بودیم که ورود این اقلام به کشور با کمی تاخیر انجام شد و تلاش می کنیم هر چه سریعتر این مشکل را برطرف کنیم.


معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران درباره اعزام ایثارگران به خارج از کشور برای درمان گفت: یکی از سیاست هایی که بنیاد در سال های اخیر داشته است دعوت از متخصصان خارجی به داخل کشور بوده و این افراد برای ارائه خدمات به کشور می آیند. برای جانبازان چون توانستیم نیازهای درمانی جانبازان ایران را تامین کنیم، تعداد جانبازان خارج از کشور بسیار محدود بود.


عباسپور خاطرنشان کرد: خوشبختانه در داخل کشور همه تخصص ها وجود دارد و در مواردی که نیاز باشد از متخصصان روز دنیا دعوت می کنیم که به ایران بیایند تا بتوانیم پزشکان ایرانی تربیت کنیم و همچنین مشکلات درمانی شهدا و جانبازان را برطرف کنیم. .


وی ادامه داد: چند سالی است که این رویه در موسسه برنامه ریزی شده است و ما تمام تجهیزات مورد نیاز متخصصانی که از خارج از کشور می آیند را آماده می کنیم و برای درمان جانبازان تهیه می کنیم و همه این تجهیزات در ساسان و خاتم الشریف موجود است. بیمارستان های انبیا و در دسترس متخصصان می باشد.


معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران تصریح کرد: امسال فقط ۳ تا ۴ نفر را به خارج از کشور اعزام کردیم و باز هم مانند گذشته باید تعداد زیادی جانباز را برای مداوا به خارج از کشور اعزام کنیم.


عباسپور درباره افزایش نسبت جانبازان نیز گفت: تنها در یک دوره با بررسی عوارض ثانویه جانبازان نسبت جانبازان ۴ تا ۵ درصد تغییر و افزایش می یابد.


انتهای پیام/