دلایل اصلی کم کاری تیروئید چیست؟


“دکتر ، چرا من از کم کاری تیروئید رنج می برم؟”

2 رایج ترین پاسخ به شما این است: “این به خاطر ژن هاست” و “این به دلیل یک بیماری خود ایمنی است و سیستم ایمنی بدن شما به غده تیروئید حمله می کند. این بیماری هاشیموتو و در برخی موارد بیماری گراو نامیده می شود.”

بیایید هر دو پاسخ را بررسی کنیم.

ژن ها

اگر ژنها عمدتاً مسئول غده تیروئید بودند ، پس چگونه غده تیروئید تا 50 سال اینقدر قوی شده است ، در حالی که مردم روی زمین سالهاست لاک پشت هستند؟ ژن ها در 50 سال گذشته چگونه تغییر کرده اند؟

بیماری خودایمنی

غده تیروئید در اثر یک بیماری خود ایمنی ایجاد شده است. اما چرا بیماری خود ایمنی ایجاد شد؟ آیا ارزش ندانستن دارد؟ تا زمانی که اصل مسئله را درک نکنید نمی توانید راه حلی برای مشکل پیدا کنید. متأسفانه ، بسیاری در صدد یافتن علت اصلی نیستند.

هدف از این مقاله تجزیه و تحلیل علل اصلی تشکیل غده تیروئید است. تشخیص مشکل ، پیروزی در نیمه نبرد است. علل فوق کم کاری تیروئید نشان می دهد که هیچ چیز در دست ما نیست و نمی توانیم بیماری را کنترل کنیم.

به غده تیروئید نیز بیماری مزمن گفته می شود به همین دلیل ، هیچ کاری نمی توان در مورد آن و “غده تیروئید” انجام داد. “بیماری با آخرین نفس از بین می رود.” این کاملا درست نیست.

7 دلیل اصلی ظاهر غده تیروئید وجود دارد. خبر خوب این است که می توان روی علل سبک زندگی کار کرد و بنابراین کم کاری تیروئید خود را کنترل می کنیم.

علت اصلی 1: سوء تغذیه

شاید درباره اهمیت ید برای عملکرد مناسب غده تیروئید شنیده باشید. هورمون تیروئید غنی از ید است و کمبود ید می تواند منجر به تورم غده تیروئید و کم کاری تیروئید شود.

نه تنها ید ، بلکه مواد مغذی مهم دیگری نیز وجود دارد که به آنها توجه نمی شود ، اما نقش مهمی در عملکرد غده تیروئید دارند:

 • آهن ، روی ، ویتامین E ، B2 ، B3 ، B6 ، C
   • برای سنتز هورمون های تیروئید مورد نیاز است
   • برای تبدیل T4 به T3 مورد نیاز است
  • کمبود ویتامین D با بیماری های خود ایمنی مانند بیماری گریوز و تیروئیدیت هاشیموتو در ارتباط است.

مردم اغلب رژیم غذایی را با تغذیه نامناسب مرتبط می دانند. اما رژیم بیشتر به تغذیه مربوط می شود. بیشتر غذاهای مناسب بخورید تا تمام مواد مغذی مورد نیاز بدن برای عملکرد صحیح را دریافت کنید.

دلیل دوم: اضافه وزن

مردم اغلب اعتراف می کنند که کم کاری تیروئید منجر به افزایش وزن می شود ، اما عکس آن نیز صادق است.

افراد چاق هزار نفر دارند 86٪ افزایش خطر کم کاری تیروئید تحت بالینی.

چرا چاقی منجر به کم کاری تیروئید می شود؟

 1. متاستادی درباره غده تیروئید “چاقی یک فرایند مزمن التهابی با درجه پایین است. بنابراین ، سایتوکاین ها و سایر علائم التهابی تولید شده در نتیجه اضافه بار بافت چربی افزایش می یابد. این افزایش سیتوکین های التهابی است. سدیم / یدید می تواند بیان mRNA را مهار کند ، که می تواند بر فعالیت جذب یدید سلول های تیروئید انسان تأثیر بگذارد.
 2. همچنین می گوید: “لپتین ، که توسط سلول های چربی تولید می شود ، همچنین در التهاب مزمن نقش دارد ، که می تواند منجر به تغییرات مورفولوژیکی در غده تیروئید شود. [1]

کم کاری تیروئید و افزایش وزن یک چرخه غم انگیز است. اگر می خواهید بر کم کاری تیروئید غلبه کنید و اضافه وزن دارید ، این شغل شماره 1 است.

دلیل سوم: تعادل باکتری های روده

“همه ما می دانیم که آنتی بیوتیک ها چیست ، اما آیا اکثر ما درباره یک همکار به نام” پروبیوتیک “می دانیم؟ اینها میکروارگانیسم هایی مانند مخمر یا باکتری های خوب هستند که سلامت را بهبود می بخشد. آنها معمولاً مکمل هستند و مانند ماست و کره هستند. ممکن است مصرف آن عجیب به نظر برسد. باکتری های زنده به عنوان بخشی از رژیم غذایی شما هستند ، اما این یک عمل معمول است و برای شما بسیار مفید است. ”

بیت های جالب

تریلیون ها باکتری خوب در معده انسان وجود دارد. عالی نیست؟ این عدد حداقل 10 برابر تعداد سلول های بدن است.

نسبت باکتری های خوب در معده شما به باکتری های بد معمولاً 85٪ است: 15٪. اگر این نسبت را حفظ کنید ، از سلامت خوبی برخوردار خواهید بود و می توانید به راحتی وزن خود را کاهش دهید. پروبیوتیک ها به سالم ماندن مخاط روده کمک می کنند و در نتیجه به تجزیه و جذب غذا کمک می کنند.

پروبیوتیک ها در پنیر و کره یافت می شوند ، هر چند به مقدار زیاد. با این حال ، از آنجا که اکثر ما پروبیوتیک های کافی در رژیم غذایی روزانه خود دریافت نمی کنیم ، نسبت باکتری های خوب کاهش می یابد و ما اغلب از بیماری های گوارشی و کاهش ایمنی رنج می بریم.

“میکروبیوتای روده همچنین بر جذب مواد معدنی مهم برای غده تیروئید ، از جمله ید ، سلنیوم ، روی و آهن تأثیر می گذارد. بین آنها ارتباط مشخصی وجود دارد. [2]

علت اصلی 4: مسمومیت

پزشکان می گویند بیماری هاشیموتو به این دلیل رخ می دهد که سیستم ایمنی بدن ما شروع به حمله به غده تیروئید می کند. اما چرا این اتفاق می افتد؟ سیستم ایمنی بدن ما برای محافظت از ما طراحی شده است نه برای از بین بردن ما. پس چرا مال ما رخشاک (محافظ) باکساک (مخرب)؟

در میان عوامل دیگر ، پاسخ ممکن است در سموم باشد. این در 2 مرحله اتفاق می افتد:

 • غده تیروئید برای تولید هورمون های تیروئید به ید و سلنیوم نیاز دارد. بسیاری از سموم محیطی با ید و سلنیوم اشتباه گرفته شده و در غده تیروئید تجمع می یابند.
 • سپس بدن آنتی بادی هایی را برای مبارزه با این سموم استخدام می کند و در این فرآیند به غده تیروئید نیز حمله می کند.

امیدوارم همه گیری غده تیروئید ناشی از تعداد زیادی سموم نامرئی در زندگی ما باشد.

چهار مضرترین فلزات سنگین عبارتند از: آلومینیوم ، کادمیوم ، سرب و جیوهبه این در پلاستیک ها ، خوشبوکننده ها ، باتری ها و موارد دیگر در استفاده روزانه ما یافت می شود. رها کردن همه این موارد غیرممکن است ، اما با درک آن ، می توانیم خسارت را کاهش دهیم.

همچنین آفت کش ها ، علف کش ها ، قارچ ها که به طور گسترده برای محصولات کشاورزی مورد استفاده قرار می گیرند ، یکی از رایج ترین منابع سموم هستند. حتی هورمون هایی به شیر اضافه می شود زیرا اکثر گاوها برای افزایش تولید شیر تزریق می شوند. وقتی صحبت از پرداخت هزینه غذای ارگانیک می شود ، نگران قیمت بالای آن هستیم. اما در نظر بگیرید که با مصرف غذای سنگین ناشی از آفت کش ها در دراز مدت چه قیمتی خواهیم پرداخت.

دلیل پنجم: استرس و بی خوابی

استرس و بی خوابی دو علت کم گزارش شده هستند. نه ، من در اینجا در مورد موضوعات فلسفی صحبت نمی کنم. بیایید در مورد علم نحوه بدتر شدن وضعیت غده تیروئید صحبت کنیم.

در گزارش Healthline آمده است: “اثرات استرس بر غده تیروئید در نتیجه کاهش متابولیسم بدن ایجاد می شود. این روش دیگری برای ارتباط استرس و افزایش وزن است. هنگامی که عملکرد تیروئید در هنگام استرس کند می شود ، هورمون های تری یدوتیرونین (T3) و تیروکسین (T4) کاهش می یابد. همچنین ، تبدیل هورمون T4 به T3 ممکن است اتفاق نیفتد ، که به نوبه خود منجر به سطوح بالای T3 می شود. ”

مقصر دیگری نیز وجود دارد: هورمونی به نام کورتیزول. کورتیزول در هنگام استرس یا زمانی که شما خواب نیستید آزاد می شود. کورتیزول اضافی می تواند به غده تیروئید آسیب برساند.

این اجازه نمی دهد غده تیروئید به اندازه کافی هورمون تیروئید تولید کند و وضعیت را بدتر می کند. اگر غده تیروئید دارید ، دلیل دیگری برای کاهش سطح استرس و خواب بهتر وجود دارد.

همچنین مطالعات نشان داده اند که بی خوابی و خواب بیش از حد با عملکرد تیروئید تداخل دارند. 7-8 ساعت خواب بهترین زمان خواب است. [3]

علت اصلی 6: یک شیوه زندگی بی تحرک

مطالعات نشان داده است که “در بیماران مبتلا به کم کاری تیروئید ، عملکرد تیروئید با کاهش سطح TSH و افزایش T3 و T4 در گروه ورزش منظم بهبود می یابد.[4]

ورزش همچنین به تسریع متابولیسم و ​​کاهش وزن کمک می کند. هر دو به عملکرد بهتر غده تیروئید کمک می کنند.

علت 7: التهاب داخلی

“من همیشه فکر می کردم که التهاب به معنای برش یا متورم شدن بافت است. این واکنش بدن به حذف سلول های آسیب دیده یا عوامل تحریک کننده قبل از شروع روند بهبودی است. التهاب نامرئی چیست؟” یکی از مشتریان ما میرا است.

“به آن التهاب داخلی می گویند و یکی از عوامل اصلی چاقی ، دیابت ، تیروئید و سایر بیماری های سبک زندگی است. نه دردناک است و نه قابل مشاهده ، اما بسیار مخرب است. این آتش سوزی ایمنی بدن را پنهان می کند زیرا با مواد حساسیت زا ، سموم ، استرس مبارزه می کند. و غذای بد “به او گفتم.

ه ..در حالی که این التهاب مضر است ، متأسفانه هیچ ضد عفونی کننده ای وجود ندارد که بتواند آن را درمان کند. التهاب داخلی کربوهیدرات های تصفیه شده ، قندها ، چربی های ترانس و بسیاری از چربی های التهابی امگا 6 ، شیرین کننده های مصنوعی ، گلوتن ، محصولات لبنی ، عفونت مزمن ، استرس ، روغن های گیاهی فرآوری شده ، به دلیل حساسیت و حساسیت غذایی پنهان می شود. چاقی ، حتی سرماخوردگی معمولی برای سرطان!

همه افراد فردی هستند و عوامل مختلفی باعث التهاب می شوند. ابتدا باید تمام علائم التهابی را که تجربه می کنید پیدا کنید و سپس آنها را از بین ببرید. در واقع ، اگر برنامه “شاید” را امتحان کنید ، متوجه می شوید که این برنامه به طور متفکرانه طراحی شده است تا به شما کمک کند بفهمید چه چیزی باعث التهاب شما برای حل مشکل شده است.

هنگامی که علل زمینه ای بیماری تیروئید را می شناسید ، باید بر مدیریت علائم خود تمرکز کنید ، خواه می خواهید روی علل زمینه ای کار کنید یا فقط از داروهای هورمونی اضافی استفاده کنید.

در صورت امکان ، ما به این علل زمینه ای می پردازیم و به هزاران بیمار تیروئیدی کمک می کنیم تا کم کاری تیروئید را مدیریت کرده و معکوس کنند. ما یک تیم متشکل از 50 متخصص تغذیه داریم ، پزشکانی که به طور شبانه روزی کار می کنند تا جهان را به مکانی سالم تبدیل کنند. استفاده از غذا به عنوان دارو.

دیدگاهتان را بنویسید