دی بلاسیو وعده داده است که برنامه های با استعداد و با استعداد مدارس نیویورک را تغییر دهد


دولت د بلازیو طرحی را برای تغییر اساسی نحوه شناسایی و آموزش دانش آموزان با استعداد اعلام کرده است ، در حالی که برنامه مستعدان و استعدادهای درخشان ، از جمله دانش آموزان کلاس سوم ، حذف می شود. در کلاسهای آموزش عمومی خود این شهر آزمایش Gifted & Talents را برای کودکان چهار ساله متوقف می کند ، همانطور که قبلاً اعلام شده بود. همه دانشجویانی که در حال حاضر در برنامه ثبت نام کرده اند می توانند ادامه دهند.

برنامه G & T از نظر نژادی جدا شده در شهر نیویورک مدتهاست که مورد توجه آموزش در پنج شهرستان و سراسر کشور بوده است. آزمون یک ساعته ای که برای ارزیابی کودکانی که وارد مهد کودک می شوند مورد استفاده قرار گرفت ، بحث برانگیز بود. منتقدان آزمون خاطرنشان کردند که این امتحان مناسب سن نیست ، توانایی واقعی را اندازه گیری نمی کند و با محدودیت منابع دانش آموزان را مورد تبعیض قرار می دهد.

با استفاده از این آزمون ، تنها 6 درصد از کودکان پیش دبستانی که در مهد کودک G&T شهر در طول سال تحصیلی 2019-20-20 پذیرفته شدند سیاه پوست بودند و تنها 8 درصد آنها لاتین بودند. با جایگزینی آزمون با توصیه ها و قرعه کشی ، شهرهای جوامع کم درآمد پیشنهادات بیشتری دریافت کردند. اکنون ، به گفته مقامات ، این شهر همه معلمان مهد کودک را در آموزش سریع آموزش می دهد – و تعداد مدارس برنامه ریزی شده شتابدهنده را از 80 به 800 مدرسه ابتدایی افزایش می دهد. در مناطقی که برنامه های هدیه کمیاب است یا وجود ندارد ، معلمان بیشتری برای ارائه این دستورالعمل ها استخدام می شوند. همه دانش آموزان کلاس سوم برای غنی سازی بیشتر مورد بررسی قرار می گیرند.

دولت د بلازیو روش جدید یادگیری سریع را “درخشان نیویورک” نامید و گفت که به 65000 مهد کودک خدمت می کند ، که 26 برابر بیشتر از 2500 دانش آموز مهد کودک است که در حال حاضر در برنامه G&T ثبت نام کرده اند.

“دوره قضاوت در مورد کودکان چهار ساله بر اساس یک آزمون واحد به پایان رسیده است. بیل دی بلاسیو ، شهردار بیل ، گفت که بر خلاف کودکان منتخب ، راهنمای سریع دهها هزار کودک را ارائه می دهد. “

مجامع عمومی در سطح شهر و جلسات عمومی برای بحث در مورد تغییرات برگزار می شود ، اما تاریخ آن اعلام نشده است. مقامات می گویند که نصب برنامه جدید را در ماه دسامبر آغاز می کنند ، اما سرانجام سرنوشت آن به فرماندار بعدی بستگی دارد که فقط یک ماه بعد به قدرت می رسد. اریک آدامز ، نامزد دموکرات ها برای شهردار ، گفت که مایل است برنامه های با استعداد بیشتری در محله های کم درآمد ارائه دهد ، اما نمی گوید که از برچیدن کامل این برنامه که برای چندین دهه اجرا شده است ، حمایت می کند.

“اریک برنامه را ارزیابی می کند و در صورت شهردار شدن ، حق اجرای سیاست بر اساس نیازهای دانش آموزان و والدین را برای خود محفوظ می دارد. بدیهی است ، وزارت آموزش و پرورش باید نتایج کودکان در مناطق کم درآمد را بهبود بخشد.” ایوان تایز ، مشاور ارشد و دبیر مطبوعاتی کمپین آدامز.

دی بلاسیو وعده داده بود که به عنوان بخشی از تغییرات در سیاست پذیرش اعلام شده در اوج همه گیری ، Gifted & Talents را تعمیر اساسی کند ، اما در بهار امسال اجازه آزمایش مجدد داده شد. با این حال ، هیئت آموزشی شهر قرارداد این آزمون را رد کرد که باعث مرگ او شد. گفته می شود ریچارد کارانزا ، رئیس سابق مدرسه از تصمیم اولیه شهردار برای ادامه آزمایش خشمگین بود ، که به او کمک کرد تا استعفا دهد. گروه کاری شهردار در مورد تنوع سالها پیش توصیه کرده بود که G&T را متوقف کنند.

این یک داستان در حال تحول است و به روز شده است.

دیدگاهتان را بنویسید