رئیس اداره تحقیقات نیویورک به عنوان معاون دادستان کل منصوب شد


رئیس اداره تحقیقات شهر چند روز پس از انتشار گزارشی مبنی بر سوءاستفاده شهردار بیل دو بلاسیو از منابع عمومی در مبارزات انتخاباتی ریاست جمهوری و زندگی خصوصی خانواده اش ، چند روز بعد از سمت معاون دادستان ایالات متحده کنار می رود.

مارگارت گارنت ، که از سال 2018 کمیسر DOG بوده است ، معاون وکیل دادستان ایالات متحده در منطقه جنوبی نیویورک ، دامیان ویلیامز است. او در 10 نوامبر بازنشسته می شود و به عنوان معاون اول کمیسر ، دانیل کورت فعالیت می کند.

هفته گذشته ، DOI گزارش 47 صفحه ای را پس از تحقیقات دو ساله منتشر کرد که نشان می دهد با وجود قوانین مشخصی که مالیات دهندگان شهر را از استفاده از منابع منع کرده است. در مورد فعالیت سیاسی

گارنت هفته گذشته در نشستی خبری برای انتشار این گزارش گفت: “یا امنیت خوبی نیست ، یا دولت خوبی نیست ، یا هر دو.”

تحقیقات همچنین تعدادی از نقض های اخلاقی مربوط به جزئیات امنیتی فرماندار را مشخص کرد. این گزارش می گوید افسران تعیین شده برای جابجایی اثاثیه دخترش کیارا کمک کرده و پسرش دانته را به یلگا (زمانی که دانته دانشجوی آنجا بود) و اخیراً برای کار در بروکلین آوردند.

د بلاسیو تا کنون از پرداخت شهریه خودداری کرده است ، نقض احتمالی اخلاق که می تواند فرمانداری شایعه او را به خطر بیندازد. شورای تضاد منافع شهر تعیین می کند که آیا د بلاسیو مجبور خواهد شد 319،794.20 دلار هزینه شده در هزینه سفر برای جزئیات امنیتی در انتخابات ریاست جمهوری را پس دهد.

سخنگوی دی بلاسیو گفت که وی در حال حاضر از تصمیم قبلی دولت در مورد هزینه های مربوط به مبارزات انتخاباتی تجدیدنظر کرده و هیچ تصمیم نهایی گرفته نشده است.

دی بلاسیو گفت که او و خانواده اش با الزامات ایمنی خاصی روبرو هستند و از دستورالعمل های NYPD پیروی کردند.

د بلاسیو روز چهارشنبه در یک نشست خبری گفت: “وقتی من به عنوان شهردار وارد شدم. من نمی دانستم پروتکل های امنیتی چیست.” “من نمی دانستم رویکرد تاریخی چیست. من می دانستم و حدس می زنم که این امر در مورد سایر شهرداران نیز صدق می کند.

وی همچنین به برایان لرر خبرنگار WNYC گفت که این گزارش “فوق العاده مبهم و ناعادلانه” است.

گزارش DOI همچنین می تواند منجر به عواقب جنایی برای رئیس امنیت شهردار ، بازرس پلیس نیویورک ، هوارد ردموند ، شود که ادعا می شود تلفن او را خراب کرده و از تحویل پرونده ها خودداری می کند ، “که مانع تحقیقات شد. و سعی کرد او را متوقف کند.” گارنت هفته گذشته گفت که اقدامات ردموند به دفتر دادستانی منطقه منهتن ارجاع شد.

گارنت پس از اخراج کمیسر سابق مارک پیترز توسط د بلاسیو به DOI پیوست. پیترز بعداً ادعا کرد که تحت فشار بوده است تا گزارش های انتقادی از دولت دو بلاسیو منتشر نکند و به شورای شهر تلفن گفت که شهردار “بر سر من فریاد کشید و من را متهم کرد که تلاش می کنم دولتش را سرنگون کنم”. به من گفته شد که ” قبل از این که چیزی را که نباید بگویم ، تلفن را قطع کن. “

در نامه استعفای خود ، گارنت اذعان کرد که “در طول و پس از بحران” به DOI پیوسته است و تنها در صورتی نامزدی د بلاسیو را می پذیرد که به او اجازه داده شود قدرت های قانونی DOI را تنها بر اساس تصمیم حرفه ای مستقل من مدیریت کند. به و منافع عمومی ”

او پیش از این 12 سال به عنوان دستیار وکیل ایالات متحده در DOJ ، گاهی به عنوان رئیس تجدید نظر و سپس به عنوان رئیس بخش خشونت و جنایت سازماندهی شده خدمت کرد.

ویلیامز گفت که از بازگشت گارنت به وزارت دادگستری “خوشحال” است.

او در یک بیانیه مطبوعاتی گفت: “مارگارت یک دستیار وکیل افسانه ای ایالات متحده بود. در دوران ریاست جمهوری ، وی مهمترین تحقیقات و تحقیقات آژانس را رهبری کرد و راهنمایی های بی شماری (دستیار وکلای ایالات متحده) را انجام داد.” معاون ویژه وکیل آمریکایی “

ویلیامز همچنین از انتصاب دانیل گیتنر ، دستیار دادستان کل ایالات متحده به عنوان رئیس بخش جنایی آژانس خبر داد.

دیدگاهتان را بنویسید