رازهای پنهان جنگل جیغ در روستای سربرگ


رازهای پنهان جنگل جیغ در روستای سربرگ

رویداد ۲ مهدی توفیقی: برای بازدید از جنگل جیغ باید با ترس به گردشگری علاقه مند باشید، زیرا صدای جیغ در سراسر جنگل و روستاهای اطراف به گوش می رسد و این داستان فقط برای جذب گردشگر نیست.

در ابتدا بسیاری از گردشگران تصور می کردند که صدای جیغ یک افسانه است، اما پس از حضور در جنگل و شنیدن صدای ترسناک فریاد، فرار کردند.

جنگل فریاد در استان خراسان رضوی کجاست؟

جنگل های جیگ یکی از مهمترین جاذبه های گردشگری استان خراسان رضوی در اطراف روستای سربرگ و از توابع بخش طرقبه است. روستای سیربرج در جنوب شهر مشهد و در ۳۲ کیلومتری مرکز شهر قرار دارد. با توجه به ترافیک و زمان حرکت، حدود ۴۰ تا ۵۰ دقیقه باید رانندگی کنید تا از مشهد به سربورگ برسید.

همچنین فاصله جنگل جیگ تا شهر تهران حدود ۹۲۴ کیلومتر است و برای رسیدن به آن با ماشین شخصی باید حدود ۱۱ ساعت رانندگی کنید.

رازهای پنهان جنگل جیغ در روستای سربرگ

دلیل نام جنگل جیغ چیست؟

به گزارش جامعه ۲۴، جنگل جیغ به دلیل صداهای عجیبی مانند سوت یا جیغی که در طول شب تا سحر در آن شنیده می شود، جنگل جیغ نامیده شد. تمامی گردشگرانی که تاکنون به این جنگل سفر کرده اند، فریادهای هولناک و ترسناک این جنگل را تایید کرده اند.

نکته مهم در جنگل جیغ این است که هنگام غروب و تاریکی صداهای ترسناک در آن شنیده می شود و در طول روز جنگل جیغ هیچ تفاوتی با دیگر جنگل های ایران ندارد.

در جنگل جیگ که به جنگل سربرگ و جنگل مگ نیز معروف است، درختانی مانند گیلاس، گردو، سیب و درختانی در اطراف رودخانه می روییدند و حیواناتی مانند گرگ و روباه و پرندگانی مانند عقاب و باکلان در این جنگل زندگی می کنند. انجام می دهند.

راز جنگل فریاد مشهد چیست؟

در مورد صداهای جیغی که در این جنگل شنیده می شود تحقیقی انجام شد و یکی از نظریه هایی که پس از تحقیق بیان شد حمله ملخ ها به این جنگل در سال ۹۰ است که این ملخ ها به دلیل آب رودخانه به روستای سربورگ حمله کردند. در آن، که صداهای آن را بسیار شبیه به صدای فریاد انسان در عصر و تاریکی می کند.

برخی از مردم محلی و گردشگران بر این باورند که صدای باد و نوع پوشش گیاهی این منطقه دلیل صدای جیغ در این جنگل است. البته نکته قابل توجه این است که اکثر شب ها در این جنگل باد نمی وزد و همچنان می توانید این صداها را بشنوید.

با وجود این تحقیقات و فرضیه ها، هیچ دلیل منطقی برای فریاد این جنگل پیدا نشده است، چرا که این فرضیه ها زمینه ساز فرضیه های جدیدی شده است. به عنوان مثال، چرا ملخ ها به این منطقه آسیب نمی رسانند؟ یا قبل از سال ۲۰۱۰ در این جنگل باد نمی آمد؟

در ابتدا اهالی محل به صدای جیغ و فریاد توجهی نکردند، اما در ادامه، اهالی روستای سربورگ طرقبه تصمیم گرفتند موضوع را بررسی کنند.

پیش از این یکی از اهالی این روستا درباره منبع صداهای فریاد جنگل گفته بود: با ضعیف شدن صدای جیغ، مردم بخشداری را به ما اطلاع دادند و تعدادی از کارشناسان منطقه را به جنگل اعزام کردند. این صدا مربوط به نوع خاصی از جیرجیرک است که در زبان محلی «کز» یا «چز» نامیده می شود.در سال های اخیر رودخانه این منطقه به دلیل بارش شدید باران های موسمی پر آب شده است، این سوسک ها به روستا حمله می کنند. و در میان درختان و در میان پوشش گیاهی این منطقه زندگی می کنند.

ممکن است در هر درخت سه هزار سوسک وجود داشته باشد. این سوسک ها در لبه دو کیلومتری رودخانه و روستا پخش شده اند و تعداد زیاد آنها باعث شده است که آواز جمعی آنها مانند صدای جیغ و زوزه باشد. این سوسک های مرموز می تواند تا ۴۰ روز زندگی کند و سپس بمیرد.

آیا می توان از جنگل فریاد بازدید کرد؟

به گزارش جامعه ۲۴، همه گردشگران می توانند از جنگل جیغ مشهد دیدن کنند اما بهترین راه برای بازدید از جنگل جیغ استفاده از تور گروهی است. وقایع و داستان هایی که از روستای سربج ترگابا روایت می شود افسانه نیست و واقعی است، پس بهتر است اگر ناراحتی قلبی دارید یا از صدای جیغ در این جنگل می ترسید، بازدید از جنگل فریاد را رد کنید. روستای سربج.

بهترین فصل برای سفر به جنگل جیگ

روستای زیبای سربرج از توابع شهرستان طرقبه مشهد، آب و هوای این روستا همیشه چند درجه خنک تر از مشهد است. بیشتر گردشگران فصل بهار و تابستان را برای بازدید از جنگل زیبای جیگ روستای سربرگ انتخاب می کنند زیرا در این فصل از سال جنگل جیگ با چشم انداز چشم نواز خود بسیار خیره کننده است. نکته اینجاست که صدای جیغ در تمام طول سال در این منطقه شنیده نمی شود و برای شنیدن بهتر این صدا باید در خردادماه به این منطقه سفر کنید و حس هیجان انگیز آن را تجربه کنید.