رانندگان تاکسی پیشنهاد بهتری برای خروج از بدهی در ایالت نیویورک ارائه کرده اند


کمیسیون تاکسی و لیموزین روز جمعه از برنامه جدید بازپرداخت بدهی رانندگان دفاع کرد و مدعی شد که میلیون ها بدهی از کتاب ها را حذف کرده است. اما در جلسه شورای شهر ، رانندگان گفتند شرایط ارائه شده توسط وام دهندگان برای آنها کمتر از حداقل دستمزد است.

برنامه امداد مدالی تاکسی شهر برای کمک به رانندگان برای بازسازی وام های خود با شرایط مطلوب تر طراحی شده است. این شهر 20000 دلار به وام دهندگان برای کاهش میزان بدهی رانندگان و سپس 9000 دلار دیگر به رانندگانی که پرداخت ماهانه آنها از 1500 دلار بیشتر است ، می دهد.

طی یک دهه گذشته ، صنعت تاکسیرانی دسترسی به شرکت های اجاره خودرو مانند Uber و Lyft را دشوار کرده است. این رانندگان جدید “تگرگ الکترونیکی” به خیابان ها سرازیر شدند و ارزش مدالیون زرد تاکسی از 1.2 میلیون دلار در بالاترین قله خود در سال 2014 به حدود 100000 دلار امروز کاهش یافت.

در سال 2018 ، هشت راننده تاکسی خودکشی کردند که بسیاری دلیل آن را بار سنگین بدهی می دانند.

در مجموع 13،587 مدال وجود دارد که به تاکسی های زرد اجازه می دهد تگرگ خیابانی را جمع آوری کنند. به گفته شهر ، حدود نیمی از آنها متعلق به چندین ناوگان مدالیون هستند و برنامه وام فقط به مالکان پنج یا کمتر مدال اجازه می دهد که درخواست دهند. در حالی که نمی تواند بار کلی بدهی رانندگان را پیش بینی کند ، شهر تخمین می زند که تا 1 میلیون دلار وام دارد.

TLC همچنین تخمین می زند که 65 میلیون دلار اختصاص داده شده برای این برنامه برای هر راننده ای که نیاز به کمک دارد کافی است.

اما رانندگان تاکسی زرد هفته هاست که مقابل ساختمان شهرداری تظاهرات کرده و خواهان آن هستند که شهر معامله بهتری ارائه دهد. این برنامه که انتظار می رود به 2250 راننده در کسب اعتبار کمک کند ، ماه گذشته اجرا شد و این هفته تأیید نهایی شورای شهر را دریافت کرد.

تظاهرکنندگان از رانندگان شهری می خواهند که بدهی های خود را پرداخت کنند

بهایروی دسای ، رئیس اتحادیه کارگران تاکسی نیویورک ، سپتامبر 2021 ، در تظاهرات در خارج از تالار شهر.

گلوله

رئیس کمیته حمل و نقل ، یدانیس رودریگز ، گفت که TLC قبل از ادامه برنامه “در جلب نظر هیئت مدیره” شکست خورده است. او حتی پیشنهاد متوقف کردن آن را نداد.

TLC روز جمعه گفت که 1000 متقاضی این برنامه را ارزیابی کرده و به 90 راننده کمک کرده است تا وام خود را کاهش دهند و بدهی کل 14 میلیون دلار را حذف کنند.

Aloysee Heredia Jarmoszuk ، کمیسر کمیسیون تاکسیرانی و لیموزین گفت: “این کاهش بدهی برای سلامت و طول عمر صنعت تاکسی زرد بسیار مهم است.”

اما مقاومت شدید ، به رهبری گروهی از هزاران راننده تاکسی از اتحادیه کارگران تاکسی نیویورک ، شهر را مجبور می کند تا معامله بهتری به رانندگان ارائه دهد. این گروه استدلال می کند که حتی وام تجدید ساختار شده می تواند رانندگان را تا سقف 2000 دلار در ماه وام بدهد و باعث شود کمتر از حداقل دستمزد ماهانه دریافت کنند. آنها از شهر می خواهند پرداخت های ماهانه خود را به 800 دلار در ماه محدود کند.

بهایروی دسای ، رئیس اتحادیه کارگران تاکسی نیویورک (NYTWA) گفت: “این یک پل ورشکستگی است.” “شهر ، با بودجه سالانه 96 میلیارد دلار ، 6 میلیارد دلار در حمایت از COVID حمایت شده است … شهر پول دارد ، و ما می گوییم رانندگان بیشتری را به میز خواهد کشاند.”

گروه او می خواهد شهر تمام وام های مربوط به مدال را تضمین کند ، که به گفته وی به وام دهندگان کمک می کند نرخ های کمتری ارائه دهند.

و ایده او این بود که دولت فدرال را بخار کند و حامیان خود را جمع کند.

هیاتی از کنگره نیویورک ، از جمله سناتور شومر و نماینده وی الکساندریا اوکاسیو-کورتز ، برای حمایت از NYTWA آمدند. آنها در نامه ای به شهردار دو بلاسیو نوشتند که برنامه آنها “نتوانسته به هدف خود برای کاهش بدهی رانندگان برسد”. اگرچه این مشکل در دوران سلطنت وی آغاز نشد ، “شهر وظیفه اخلاقی دارد که این بی عدالتی را اصلاح کند.”

این شهر روز جمعه اعلام کرد در صورتی که مبنای وام های مدالیون قرار گیرد ، هیچ گونه مسئولیتی از نظر مالیاتی نخواهد داشت.

Marblegate ، یک شرکت سرمایه گذاری خصوصی که صدها وام مدال زیر آب خریداری کرده است ، تأیید نکرد که در حال کار بر روی برنامه جدیدی با این شهر است ، اما سخنگوی شرکت گفت که در مارس سال گذشته 140 میلیون دلار بدهی را بخشیده است. 800 مدال

در حالی که سفرها در طول ویرانگرترین بیماری همه گیر سال 2020 به شدت کاهش یافته است ، TLC خاطرنشان می کند که همه چیز برای کابین های زرد افزایش یافته است. رانندگان 30 تا 40 سفر در هر شیفت را می بینند ، در حالی که 18 ماه پیش حدود 11 در هر شیفت بود.

کمیسر هردیا جارموسوک گفت: “ما در وضعیت بهتری قرار داریم به طوری که روسای ما نه تنها از زندگی مناسب برخوردارند ، بلکه در مسیر صرفه جویی در هزینه ها و بارهای غیر قابل مدیریت قرار ندارند.”

اما چندین راننده با اشک شهادت دادند که اینطور نیست.

چیم گیاتسو مدال را در سال 2009 خریداری کرد. او گفت تا سال 2014 همه چیز خوب بود. سفرهایی مانند Uber و Lyft بازار تاکسی ها را اشباع کرده است و این شهر تا سال 2018 هیچ محدودیتی برای خودروهای جدید تا سال 2018 تعیین نکرده است. او از TLC التماس کرد. پیشنهاد بهتری را برای رانندگانی مانند او ارائه دهید.

او گفت: “TLC ما را به رودخانه هادسون انداخت.” “لطفا ما را از رودخانه هادسون نجات دهید. نه راننده خودکشی کرده اند و اکنون فکر می کنم نوبت من است.”

دیدگاهتان را بنویسید