رژیم کاهش وزن 7 روزه – رژیم کاهش وزن


رژیم لاغری 7 روزه
رژیم لاغری 7 روزه

سفارش 7 روز کاهش وزن

امروزه با مکانیزه شدن کار ، روز به روز تحرک افراد کاهش می یابد و این موضوع مشکل چاقی را به دنبال داشته است. این مشکل ضعف عمده ظاهر و تناسب اندام است و برای سلامتی مضر است. حال فرض کنید این مرد شرایطی دارد که باید سریع وزن خود را کاهش دهد. به عنوان مثال ، او به یک مهمانی بزرگ یا یک جلسه مهم دعوت می شود و او وقت نمی کند لباس مناسب درست کند و دلش برای لباس هایی که دوست دارد تنگ می شود. در چنین مواردی ، اولین سالی که به ذهن این شخص می رسد این است که آیا راه حلی عملی برای کاهش وزن سریع ، پوشیدن لباس های مورد علاقه اش و ظاهر خوب با او وجود دارد؟

در این مقاله شما را با رژیم غذایی 7 روزه آشنا می کنیم ، می توانید تا 7 کیلوگرم وزن کم کنید.

اهمیت انتخاب رژیم غذایی مناسب

نکته مهم در انتخاب روش مناسب برای کاهش وزن این است که همیشه بدنبال رژیم های طبیعی باشید و هرگز سعی نکنید مردم را با ترفندهای تبلیغاتی مانند کاهش وزن معجزه آسا و غیره از قرص های مختلف کاهش وزن فریب دهید و از پیوست ها استفاده نکنید. استفاده نکن. با برنامه ریزی مناسب و رژیم غذایی سالم ، می توانید بدن مورد نیاز خود را بدست آورید. ایده حذف یک یا دو وعده غذایی اصلی یا رژیم نامنظم به کاهش وزن شما کمک نمی کند و سلامت خود را به خطر می اندازد. همچنین ، به خاطر داشته باشید که همیشه اهداف دست نیافتنی را برای خود تعیین نکنید ، زیرا بدن شما ممکن است به نوعی ورزش و رژیم غذایی شدید انجام دهد.

رژیم GM چیست؟

رژیم غذایی 7 روزه ، که به عنوان GM (GM) شناخته می شود ، یکی از برنامه های رژیم غذایی است که می تواند به شما در کاهش 6-7 کیلوگرم وزن در یک هفته کمک کند. با رعایت این رژیم ، بدن کالری دریافت می کند و در نتیجه فرد سریعتر وزن خود را کاهش می دهد. با این حال ، این روش ، مانند همه روش های کاهش وزن ، مزایا و معایب خود را دارد و باید به طور مفصل مورد بررسی قرار گیرد ، به طوری که به سلامت انسان آسیبی نرساند ، که در این مقاله مورد بحث قرار می گیرد.

اطلاعات قطعی در مورد سابقه و روش این رژیم وجود ندارد. در ابتدا ، این ایده که این رژیم توسعه یافته و به کارکنان جنرال موتورز ارائه شد ، توسط بسیاری رد شد. مدت زمان این رژیم 7 روز است ، شما باید هر روز از غذاهای خاصی استفاده کنید ، اکثر آنها مجاز به خوردن سبزیجات هستند و فقط گوشت در روزهای آخر مجاز است. یک عامل مهم در افزایش وزن ، دریافت کالری بیشتر از نیاز بدن است. دلیل کاهش سریع وزن با این روش استفاده از غذاهای کم کالری مانند میوه ها و سبزیجات است. بنابراین ، میزان کالری مصرفی در طول روز بیشتر از دریافتی خواهد بود. به گفته متخصصان تغذیه ، این سریع ترین و طبیعی ترین راه برای کاهش وزن بدون هیچ گونه مواد شیمیایی است. هیچ محدودیت کاری یا سنی در مورد این رژیم وجود ندارد و هرکسی می تواند به راحتی از طریق این رژیم لاغر شود.

برای شروع رژیم غذایی GM ، مهمترین چیز این است که ذهن خود را آماده کرده و برای خود هدف تعیین کنید. زیرا اگر با ذهنی آماده هدفی را در ذهن خود قرار دهید و برای آن تلاش کنید ، معتقدید که هر چه جلوتر بروید ، به موفقیت های بیشتری دست خواهید یافت و بنابراین تمام تلاش خود را برای رسیدن به این هدف انجام خواهید داد. و بهره وری شما افزایش می یابد. در طول این رژیم ، شما فقط باید از غذاهای تجویز شده در این رژیم استفاده کنید. لازم به ذکر است که این رژیم نیازی به گرسنگی در طول روز ندارد. زیرا به جای برعکس نتیجه و کاهش وزن ، اضافه وزن خواهید داشت و تمام تلاش های شما بی نتیجه خواهد بود. ممکن است برای شما عجیب به نظر برسد که می توانید در این زمان و بدون گرسنگی به طور م weightثر وزن خود را کاهش دهید ، اما این رژیم غذایی با در نظر گرفتن کالری مواد غذایی طراحی شده است ، می توانید این کار را در هر زمان از روز انجام دهید. کامل باشید ؛ پایبندی دقیق به دستورات این رژیم مورد تأکید است.

اهداف رژیم جنرال موتورز

  • کاهش وزن تا 7 کیلوگرم در 7 روز
  • سم زدایی کامل بدن
  • عملکرد دستگاه گوارش را بهبود می بخشد
  • قدرت سوزاندن چربی بدن را افزایش دهید

دستور رژیم لاغری 7 روزه برای کاهش وزن 7 روزه

ابتدا باید توجه داشت که قبل از این رژیم باید با متخصص تغذیه مشورت کنید. همانطور که در بالا ذکر شد ، این رژیم غذایی 7 روز طول می کشد و برای کاهش 7 کیلوگرم فقط باید از غذاهای مشخص شده در دستورالعمل استفاده کنید:

1 اولین روز رژیم: میوه تازه بخورید

روز اول برای شما بسیار مهم خواهد بود. زیرا شما اولین قدم را برای رسیدن به یک هدف برمی دارید و زندگی خود را به طور اساسی تغییر می دهید. بنابراین ، طبیعی است که این روز برای شما کمی سخت باشد. در این مرحله باید از انواع میوه ها استفاده کنید. سبزیجاتی مانند هندوانه و خربزه می توانند انتخاب خوبی باشند. لازم به ذکر است که استفاده از موز در بین میوه ها مجاز نیست. شما حق استفاده از سبزیجات را به صورت خام و پخته نخواهید داشت. به یاد داشته باشید که 8 تا 12 لیوان آب مصرف کنید. بنابراین ، در روز اول ، هنگامی که گرسنه هستید ، فقط میوه بخورید.

2 روز دوم رژیم: سبزیجات بخورید

برخلاف روز اول ، شما مجاز به خوردن سبزیجات نیستید. در روز دوم ، می توانید از سبزیجات مختلف به اندازه دلخواه استفاده کنید. حتی می توانید سبزیجات را بپزید ، اما هنگام پخت سبزیجات از روغن استفاده نکنید. در این روز توصیه می شود از لوبیا پخته ، هویج خام یا آب پز ، کلم بروکلی ، خیار ، سالاد و غیره استفاده کنید. جالب اینجاست که سیب زمینی نیز سبزی محسوب می شود و چون کربوهیدرات بالایی دارد ، می توانید آن را در صبحانه پخته مصرف کنید تا در طول روز بسوزد و انرژی لازم برای انجام همه کارها را داشته باشد. در این روز ، تغییرات در عملکرد سیستم گوارش را مشاهده خواهید کرد و ممکن است تعداد مراجعه به خدمات بهداشتی افزایش یابد. به یاد داشته باشید که 8 تا 12 لیوان آب مصرف کنید.

3 روز سوم رژیم کاهش وزن: با خوردن میوه ها و سبزیجات پوست سالم داشته باشید

در واقع ، سومین روز برنامه غذایی GM ترکیبی از دو روز گذشته است. بنابراین می توانید در طول روز میوه و سبزیجات بخورید. دستورالعمل های ضد این مرحله شامل موز و سیب زمینی است. می توانید از بقیه میوه ها و سبزیجات به هر ترتیب استفاده کنید ، به عنوان مثال ، در رژیم سبزیجات صبحگاهی و در رژیم غذایی بعد از ظهر میوه ای ، یا برعکس یا با هم. مانند مراحل قبل ، باید 8 تا 12 لیوان آب بنوشید.

4 روز چهارم رژیم کاهش وزن: موز و شیر بخورید

روز چهارم یکی از جذاب ترین روزهای رژیم است. می توانید روزانه 8 تا 12 موز بخورید و حداکثر 3 لیوان شیر مصرف کنید. ممکن است نگران باشید که برنامه روز چهارم طوری طراحی شده است که احساس گرسنگی کنید ، اما در پایان روز احساس سیری می کنید. البته ، شما باید قسمتی از شیر و موز را جدا کنید تا در طول روز اصلاً گرسنه نشوید.

5 روز پنجم رژیم کاهش وزن: گوجه فرنگی بخورید

پنجمین روز ، روز خوردن گوجه فرنگی است. این روز برای شما نیز سرگرم کننده خواهد بود ؛ زیرا می توانید یک فنجان برنج با 6-7 گوجه فرنگی در روز بخورید. شناخته شده است که مصرف گوجه فرنگی باعث افزایش میزان اسید اوره در بدن می شود ، بنابراین برای رقیق کردن آن میزان آب خود را افزایش دهید. این مقدار می تواند به 15 لیوان آب در روز برسد.

6 رژیم کاهش وزن 6 روزه: یک فنجان برنج بنوشید!

همچنین اجازه دارید در این روز از یک فنجان برنج استفاده کنید. در طول روز می توانید با خوردن انواع سبزیجات به خودتان غذا بدهید. به یاد داشته باشید که 8 تا 12 لیوان آب بنوشید. در این مرحله ، شما احساس آرامش در بدن خود می کنید و سیستم گوارش شما تقویت می شود.

7 هفتمین روز رژیم کاهش وزن: آب میوه و سبزیجات

آخرین روز برنامه غذایی GM بهترین و هیجان انگیزترین روز اوست. در اینجا می توانید با کاسه برنج و هر مقدار سبزیجات و آب میوه ای که دوست دارید ضیافت داشته باشید.

در پایان این مرحله و در واقع در برنامه رژیم غذایی 7 روزه ، کاهش چشمگیری در وزن خود مشاهده خواهید کرد. با کنار گذاشتن غذاهای پرکالری و مصرف بیشتر میوه ها ، سبزیجات و آب ، علاوه بر کاهش وزن ، سلامتی و طراوت را برای خود به ارمغان آورده اید. اگر در آینه به پوست خود نگاه کنید ، طراوت و شفافیت آن را احساس خواهید کرد. علاوه بر این ، دستگاه گوارش را تقویت کرده اید.

مزایای حالت GM

  1. مهمترین و اساسی ترین مزیت رژیم جنرال موتورز این است که به شما در کاهش وزن در کوتاه ترین زمان کمک می کند. این فرآیند با کاهش مصرف غذاهای پرکالری انجام می شود.
  2. باعث سم زدایی بدن می شود ؛ با کاهش میزان کالری در بدن ، مقادیر زیادی سموم نیز همراه با مواد زائد از بدن دفع می شود. البته به خاطر داشته باشید که رژیم های سم زدایی برای استفاده طولانی مدت مناسب نیستند ، زیرا می توانند به بدن آسیب برسانند.

معایب GM

  1. این رژیم حاوی مواد مغذی ضروری و حیاتی مورد نیاز بدن نیست: در روزهای اولیه این رژیم خبری از چربی ، ویتامین B12 ، آهن و سایر مواد مغذی نیست. همچنین هیچ اثری از پروتئین در این رژیم وجود ندارد و پروتئین اشتها را کاهش می دهد و در رژیم غذایی غنی از پروتئین به کاهش وزن کمک می کند. حتی بیشتر از رژیم های حاوی کربوهیدرات بالا. کمبود مواد مغذی و در نتیجه عدم دریافت همه درشت مغذی ها برای بدن مضر است و فرد گرسنه و ناپاک می شود.
  2. این حالت قابل اعتماد نیست. زیرا تا به امروز ، هیچ تحقیقی از آن حمایت نکرده است.
  3. خستگی و خستگی مداوم پس از کاهش وزن رخ می دهد. در واقع ، با کاهش میزان کالری مصرفی ، بدن شما آب خود را از دست می دهد که منجر به کاهش ناگهانی وزن می شود. بنابراین ، شما باید از رژیم غذایی استفاده کنید که تمام نیازهای بدن به مواد مغذی را در نظر بگیرد و فعالیت بدنی را با آن ترکیب کند. چنین رژیم هایی علاوه بر کاهش وزن باعث چربی سوزی می شوند و سلامت شما را حفظ می کنند.

آیا حالت GM ارزش امتحان کردن را دارد؟

بسیاری از افراد تحت شرایط خاصی به دنبال راهی برای کاهش سریع وزن هستند. متأسفانه ، کاهش وزن دائمی به مدت یک هفته امکان پذیر نیست ، زیرا خلاص شدن از شر چربی های انباشته شده در بدن به زمان بیشتری نیاز دارد. اگرچه این رژیم مصرف بیشتر میوه و سبزیجات را تشویق می کند و مصرف قند و نوشیدنی های شیرین را محدود می کند ، اما این کاهش وزن موقتی است و بدن با همان سرعت به وزن قبلی خود برمی گردد. توصیه کلی این است که درگیر چنین رژیم هایی نشوید و بدن خود را در معرض آسیب های مختلف قرار ندهید زیرا مواد مغذی لازم را مصرف نمی کند. اگر به دلایلی موقت وزن کم نمی کنید. بنابراین رژیم غذایی سالم و متعادل را با مشورت متخصص تغذیه انتخاب کنید و سلامت خود را در کنار ورزش روزانه تضمین کنید.

دیدگاهتان را بنویسید