رکورد بیشترین میزان مصرف برق در خوزستان در مرداد ماه


مدیرعامل شرکت برق استان خوزستان: پیک بار ۸۸۰۶ مگاواتی در دمای ۵۴ درجه در مردادماه ثبت شد که رشد ۳.۷ درصدی را نشان می دهد.

محمود دشتبورگ
وی گفت: از ابتدای سال جاری تا پایان شهریورماه ۱۳۵ روز دمای بالای ۴۰ درجه ثبت شد که تا ۵۴ درجه در نوسان بود و در این مدت پیک بار ۸۸۰۶ مگاوات در دمای ۴۰ درجه ثبت شد. ۵۴ درجه در مرداد ماه که رشد ۳.۷ درصدی را نشان می دهد.

رکورد بیشترین میزان مصرف برق در خوزستان در مرداد ماه

وی افزود: ۸۳ درصد این پیک مصرف مربوط به بخش خانگی و استفاده از سیستم های سرمایشی بوده و با اقدامات انجام شده در مدیریت شبکه و همکاری مشترکین در مدیریت مصرف، موفق شدیم از پیک مصرف در تابستان پیشی بگیریم. این سال ۱۴۰۱ بدون قطع برق.

دشت بزرگ گفت: با وجود پشت سر گذاشتن موفقیت آمیز پیک بار در تابستان ۱۴۰۱، مشکلاتی نیز در شبکه به وجود آمد که از جمله آن می توان به کمبود شدید منابع آبی که تولید برق در نیروگاه های برق آبی را محدود کرد و تاخیر در راه اندازی آن اشاره کرد. ناپایداری نیروگاه دوکوه اندیمشک، نشان دهنده عملکرد پایین برخی از نیروگاه های حرارتی است.

مدیرعامل شرکت برق استان خوزستان گفت: از دیگر مشکلات شبکه برق می توان به شرایط جوی از جمله اثرات طوفان های موسمی، گرد و غبار (۴۰ روز امسال) و رطوبت ۱۰۰ درصدی شبکه انتقال اشاره کرد.

به گزارش دیچترپزگ، با تمام این محدودیت ها، پایداری شبکه برق با تمهیدات اندیشیده شده حفظ شده است، لازم است تا قبل از تابستان ۱۴۰۲ شبکه برق اصلاح شود و برای جبران کمبود تولید، نیروگاه دوکوه اندیمشک. باید با ظرفیت کامل بهره برداری شود و ساخت ایستگاه ها تولید برق در مقیاس کوچک و تولید پراکنده در دستور کار است.