ساده ترین راه برای مدیریت پول


اخیراً با شگفت انگیزترین ابزار مالی روبرو شدم.

می خواستم زودتر در موردش بدانم.

فقط چهار ماه و نیم گذشته است ، اما من هیچ وقت احساس نکردم که چقدر پول دارم و چقدر می توانم برای نیازها یا خواسته هایم هزینه کنم.

منظور من این نیست که این ابزار پول به من توضیح داد که من ثروتمند هستم.

این مرا از این همه رها کرد.

برای شروع ، با وجود اینکه می دانستم چگونه پس انداز کنم ، اما هنوز تصور روشنی از این که آیا در حال صرفه جویی در پول هوشمند هستم ، چقدر واقعاً دارم و چگونه می توانم آن را افزایش دهم و آینده خود را تأمین کنم ، نداشتم.

تنها چیزی که می خواهم این است که هر چه زودتر بازنشسته شوم ، زیرا می دانم که درآمد منفعلانه دارم و به اندازه کافی برای پرداخت صورت حساب هایم برای بازی با روزهایم با شغلی که دوست دارم. اگر چیزی که من دوست دارم کسب درآمد بیشتر باشد ، عالی است. اگر نه ، همینطور است.

من می خواستم به اندازه نیازم ثروتمند شوم ، بنابراین می توانم سفر کنم ، دنیا را ببینم ، زمان بیشتری را با خانواده ام بگذرانم ، نظرات عالی را برای عزیزانم ارائه دهم و در مواقع نیاز به کسی کمک کنم.

اما من دقیقاً نمی دانستم چگونه این کار را انجام دهم و چقدر پول برای رسیدن به آن نیاز است.

در واقع ، من با نگاه واقع بینانه به همه چیز در خودم نگاه کردم و روش های T. Harv Eker را به کار گرفتم.

اگر نام Harv را نشنیده اید ، توصیه می کنم همین حالا شروع کنید. به خصوص اگر می خواهید نحوه مدیریت بهتر پول خود را بیاموزید.

و من فکر می کنم همه باید این کار را انجام دهند. پول ، از جهات مختلف ، می تواند ریشه همه استرس ما باشد ، هنگامی که سرکوب می شود ، هنگامی که ناخودآگاه می جوشد ، منجر به اقدامات زیادی می شود که ما را در زندگی شاد نمی کند.

مدیریت بهتر پول ما این استرس را از بین می برد و به ما اجازه می دهد از فضای معنوی جدید خود استفاده کنیم ، پس از آن می توانیم مرحله بعدی تلاش خود را برای شادکامی آغاز کنیم.

بیایید این کار را انجام دهیم – بیایید مسائل مربوط به پول را حل کنیم.

در ابتدا سخت خواهد بود. حتی می تواند دردناک باشد. به یاد دارم یک بار برای زندگی با گوشت پول کمی به دست می آوردم و با کارت اعتباری بدهکار بودم. در نهایت ، آنچه می خواستم انجام دهم این بود که به حساب بانکی خود نگاه کنم.

حتی به دلیل اینکه دوبار در مورد موجودی بانک فکر نکردم ، به نوعی از دقت در اعداد و ارقام و اطلاع دقیق از آنچه در داخل و خارج می گذرد اجتناب کردم.

همه اینها یک آشفتگی فازی بود.

تا اینکه با سیستم مدیریت پول هارو آشنا شدم.

بسیار ساده است ، اما بسیار عالی است. و در اینجا می رویم. بگذارید با شما به اشتراک بگذارم!

هارو اساساً می گوید همه باید شش حساب بانکی متفاوت داشته باشند.

آره، اولتیتابه

کسی که با پولش هوشمند است ، همه تخم مرغ هایش را در یک سبد نمی گذارد.

با داشتن شش حساب (یا بانک در صورت تمایل) ، می توانید به وضوح مشخص کنید که به چه پولی دست نمی زنید و چه چیزی را می توانید سرمایه گذاری کنید ، هزینه کنید و بدهید. می توانید همه این حساب ها را در یک بانک باز کنید یا در بانک های مختلف باز کنید.

و اگر می خواهید ثروتمند شوید ، اگر این سیستم را دارید ، باید سه نکته ساده را در مورد پول دنبال کنید:

باید آن را پیدا کنید ، ذخیره کنید ، رشد دهید.

هنگامی که دقیقاً بدانید پول شما کجاست و چه چیزی را دارید ، احساس آزادی خواهید کرد زیرا می دانید که تصمیم شما بر اساس اعداد واقعی است.

فرض کنید شما راهی برای کسب درآمد پیدا کرده اید ، اما مهم نیست چقدر (می تواند 100 دلار باشد ، ممکن است 100000 دلار باشد. مهم این نیست که چقدر کار می کنید ، بلکه نحوه کار است. مدیریت کنید پول شما.) پس از همه کسورات ، مانند مالیات و غیره ، مبلغ دقیق برای شما باقی می ماند. این اساساً “حقوق خانه” شما است.

دقیقاً همان مقدار به شش کوزه مختلف تقسیم می شود.

شش بانک / حساب:

1. حساب آزادی مالی یا FFA (10 of از حقوق خالص)

پول این بانک هرگز قابل لمس نیست. هرگز. تنها زمان برداشت پول از این بانک زمان بازنشستگی است. هیچ استثنایی برای این قانون وجود ندارد. به خاطر داشته باشید که در جوانی باید سالها پس انداز کنید ، اما با افزایش سن ، زمان شما نیز کاهش می یابد. بنابراین در این مورد سخت گیر باشید. پیرمردت به خاطر این دوستت دارد.

خوب من تقلب کردم در این قاعده یک استثنا وجود دارد. و در این مدت ، به خود اجازه می دهید که کاری را با پول موجود در آن بانک انجام دهید ، اگر می خواهید آن را در کاری سرمایه گذاری کنید که درآمد ثابتی را به همراه دارد ، مانند سپرده ها یا اوراق قرضه پایدار.

از آنجا که پول در آنجا نشسته است ، می تواند در هر چیزی که برای آن برنامه بلوغ دارد سریعتر رشد کند.

2. پس انداز طولانی مدت برای هزینه ها یا LTSFS (10 of از حقوق خالص)

این سینک ظرفشویی است که می توانید هنگام خرید خانه ، ماشین ، یخچال یا هر چیز دیگری که نیاز دارید از آن استفاده کنید. می توانید از این پول برای سرمایه گذاری استفاده کنید و برای این سرمایه گذاری ها می توانید از محدوده بازگشت تضمین شده فراتر بروید. این چیزی است که با ریسک همراه است.

به یک معنا ، LTSFS پولی است که می توان “از دست داد”. برخلاف FFA شما.

اما ، البته ، با LTSFS هوشمند باشید ، و اگر می خواهید روی چیزی سرمایه گذاری کنید که مستلزم مومن بودن شما باشد ، به یاد داشته باشید که در کنار دوز خوب شهود ، عملی و مبتنی بر واقعیت باشید.

اگر مجبورید پول زیادی از LTSFS خرج کنید و به میزان قابل توجهی کاهش یابد ، از صفر شروع کنید و هرگز از FFA ما پول نگیرید.

هرگز.

3. نیازها (55 درصد از حقوق خالص)

این یک حساب است که هر ماه در تمام هزینه های ضروری شما صرفه جویی می کند. اجاره ، وام مسکن ، صورت حساب ، کارت اعتباری و وام ، غذا ، هزینه های روزانه … این همه. بسیار ساده.

اگر کمتر از 55 درصد باقی مانده است ، آن را به دلخواه در یکی از پنج حساب باقی مانده توزیع کنید. شخصاً ، هر تعادلی که داشته باشم ، دوست دارم در FFA و LTSFS خودم باشم.

از دیدن رشد آنها لذت بردم.

4. اطلاعات (10 of از حقوق خالص)

هرگز قدرت آموزش را دست کم نگیرید.

حدود هشت سال پیش ، شخصی به من گفت که کسانی که کتاب های غیر داستانی می خوانند ، هفت برابر بیشتر از کسانی که به تنهایی داستان می خوانند موفق هستند.

اکنون من مطمئن نیستم که “هفت برابر بیشتر” در اینجا درست است ، اما مطمئنم که در این جمله حقیقت وجود دارد.

پس از همه ، اگر شما یک کتاب غیر داستانی می خوانید ، آن را بر اساس واقعیت است ، بنابراین چیزی برای یادگیری و استفاده وجود دارد.

و هنگامی که درخواست می دهید ، نتیجه را می بینید. گاهی اوقات شکست می خورید ، اما دوباره یاد می گیرید و تمرین می کنید و اگر تسلیم نشوید ، نتیجه را می بینید.

آنجا بود که فهمیدم این یک هنر نیست و دیگران فکر کردم فقط کتابهای داستانی می خوانم. من ادبیات داستانی نخوانده ام. اینها خسته کننده بود.

اما من سعی کردم موفق شوم ، بنابراین تلاش کردم.

و من از آن زمان کتاب غیر داستانی نخوانده ام. من بزرگ شدم ، همیشه یک دماغ در کتاب وجود داشت ، بنابراین زمان تغییر داستان بود.

درست است ، زندگی من تغییر کرده است. من باهوش تر ، با اعتماد به نفس بیشتر ، یادگیری و تمرین احساس می کردم و نتیجه داد. وقتی آنجا بودم ، درباره پیشرفت شخصی خواندم ، برای اینکه بهترین مهارت ها را برای داشتن یک زندگی شاد و بدون استرس لازم داشته باشم.

بله ، آنچه من می خواهم درک کنم تحصیل است. اگر می خواهید رشد کنید و موفق شوید ، آموزش خود را شروع کنید.

کتاب بخرید ، در خانه درس بخوانید ، در سمینارها شرکت کنید ، آنچه را که می خواهید و آنچه را که می خواهید یاد بگیرید ارائه دهید.

اگر بودجه تحصیلی خود را در یک ماه خاص خرج نکنید ، خوب است. این بدان معناست که به آن اضافه می شود و می توانید هر سال آن را در بلیط های برتر هزینه کنید ، از جمله مطالعه مانند گروهی از استادان نخبه با عضویت بالا.

اگر فکر می کنید می توانید همه چیز مورد نیاز خود را به صورت رایگان در اینترنت بیاموزید ، آن 10٪ را بردارید و آن را در حساب دیگری قرار دهید که می توانید روی آن حساب کنید.

5. بازی (10 of از حقوق خالص)

وجاج! بهترین صندوق. این است که خود را لوس کنید و خراب کنید.

آیا برای شام یک لیوان شامپاین می خواهید؟ آیا به درمان آبگرم نیاز دارید؟ این یک کیف و / یا کفش است … من عاشق بازی هستم.

جرم نیست. شما می دانید که در چه زمینه ای توانایی دارید و بر اساس آن هزینه می کنید. و بله ، اگر آن را خرج نکرده اید ، اضافه می شود ، بنابراین وقتی بزرگ می شوید می توانید از آن لذت ببرید.

هتل پنج ستاره در تعطیلات بعدی شما؟ مشکلی نیست.

6. دادن (5٪ از حقوق خالص)

و در نهایت ، همه چیز انرژی است. بنابراین اگر می خواهید کمی انجام دهید ، باید ببازید یا بدهید. و می توانید راه سخت را از دست بدهید یا آن را رایگان و از قلب خود ارائه دهید.

این حساب هر ماه خالی می شود. اینجا چیزی برای ذخیره وجود ندارد. این انرژی باید از بین برود ، بنابراین مطمئن شوید که جریان دارد.

اگر در موقعیتی قرار گرفتید که باید به اعضای خانواده یا عزیزان خود کمک کنید ، همیشه این حساب را بررسی کنید. بنابراین ، اگر به آنها پول “غیرممکن” بدهید ، از ناراحتی جلوگیری خواهید کرد.

شما باید همه چیز را در اینجا ارائه دهید ، بنابراین پیشنهاد دهید و در عمل بگویید: “این تنها چیزی است که باید بدهم.”

و این همه! شش حساب. امیدوارم اینها همانطور که به من کمک کرده اند بتوانند به شما کمک کنند. هم اکنون درآمد کسب کنید ، پس انداز کنید و رشد کنید!

آیا این مقاله را پسندیدید؟ سپس به درس های رایگان هارو در مورد علاقه ، هدف و سود نگاهی بیندازید.
نظرات

نظراتدیدگاهتان را بنویسید