سالمندان مبتلا به زوال عقل و فعالیت بدنی و روانی مناسب


این می تواند برای سالمندان با هر گونه فعالیت یا زوال عقل مفید باشد ، اما افراد مسن بیشتر در پروژه ها ، بازی ها و فعالیتهایی که مناسب علایق آنها است شرکت می کنند.

بنابراین ، سالمندان و مراقبان خانواده باید قبل از ابتلا به زوال عقل اطلاعات کافی در مورد علایق و سرگرمی های خود داشته باشند تا موارد مورد نظر را در برنامه زندگی خود قرار دهند.

این مقاله برخی از فواید و مزایای زوال عقل را برای افراد مسن نشان می دهد.

با زوال عقل پیری و محلول میز

جدول کلمات متقاطع

یافتن یک جدول کلمات متقاطع سرگرم کننده است و راهی عالی برای تربیت ذهن شما است. تحریک مغز بسیار مهم است زیرا افراد مسن را به استفاده از توانایی های شناختی خود ترغیب می کند و توسعه زوال عقل را کند می کند.

کلمات متقاطع پیچیده ای را انتخاب نکنید که برای سالمندان بسیار دشوار است. در عوض ، با بازی های ساده شروع کنید و سطح دشواری را بسته به توانایی او افزایش دهید.

اگر می بینید یک فرد مسن ناراحت است ، کار را متوقف کرده و با یک فعالیت هدفمند دیگر حواس او را پرت کنید. حتی اگر حافظه مختل شود ، افراد مسن می توانند روی جدول کلمات متقاطع و جستجوی کلمات کار کنند.

مدیریت زوال عقل برای افراد مسن دشوار است ، اما با کمک زوال عقل حرفه ای می توانند کیفیت زندگی بالاتری داشته باشند.

افراد مبتلا به زوال عقل در افراد مسن می توانند از درمان شناختی CTM ، که برای ارتقاء سلامت شناختی و به تاخیر انداختن شروع زوال عقل استفاده می شود ، بهره زیادی ببرند.

افراد مسن مبتلا به زوال عقل

آشپزی

ورزش معنادار فواید زیادی دارد ، از جمله تحریک شهودی سالمندان. آشپزی به افراد مسن اجازه می دهد تا احساسات خود را کشف کرده و همچنین راهی خلاقانه برای درک جهان پیرامون خود ارائه دهند.

همانطور که افراد مسن غذاهای قدیمی خانواده را با سرایدار می پزند ، این بوها می تواند خاطرات شیرینی را در حافظه او زنده کند.
با توسعه زوال عقل و کاهش بسیاری از عملکردهای شناختی ، افراد مسن ممکن است کارهای ساده مربوط به آشپزی را انجام دهند ، مانند چیدن میز ، کمک به تزئین ، تمیز کردن میزهای آشپزخانه یا چشیدن غذا.

این عملکردها هماهنگی چشم و دست ، لمس ، بینایی ، مزه و صدا را تقویت می کند. مراقبت از سالمند مبتلا به زوال عقل دشوار است ، اما کمک دلسوز پرستاران در اولین مرکز بهداشتی در اختیار شماست.

اگر فرد مسن شما به شدت بیمار است و در کارهای خانه مانند آشپزی ، حمل و نقل ، حمام و نظافت نیاز به کمک دارد ، می تواند با کمک پرستار مراقبت از خانه بر این مشکلات غلبه کند.

این مرکز یکی از برجسته ترین مراکزی است که خدمات مورد نیاز سالمندان را در خانه ارائه می دهد.
پرستاران سالمند در مرکز مراقبت جامعی از سالمندان مبتلا به زوال عقل ، آلزایمر و پارکینسون ارائه می دهند.

با زوال عقل در افراد مسن و مراقبت از نوه ها

مراقبت از نوه ها

برخی از افراد مسن مبتلا به زوال عقل ممکن است نیاز به مراقبت از کودکان خردسال در مراحل اولیه بیماری داشته باشند. وقتی وقت خود را با خانواده و دوستان می گذرانید ، اجازه دهید سالمندان از بچه ها مراقبت کنند.

بزرگسالان می توانند با نوزادان ارتباط برقرار کنند و از حس آشنایی در تعامل برخوردار شوند. وظایف سختی را به والدین خود ندهید ، اما تشویق آنها به برقراری ارتباط و بازی با نوه هایشان می تواند کیفیت زندگی آنها را تشویق و ارتقا دهد.

حفظ روابط بین نسلی می تواند خلق و خو و حافظه را در افراد مسن افزایش داده و از پیشرفت زوال عقل بکاهد.

ورزش

عدم تحرک می تواند بسیاری از علائم مرتبط با زوال عقل را تشدید کند ، مانند کاهش تمرکز ، افزایش سردرگمی ، مشکلات رفتاری و مشکلات حافظه.

در عین حال ، حفظ فعالیت بدنی به سالمندان کمک می کند تا گردش خون کافی را در مغز ایجاد کنند ، که منجر به رشد و بقای سلول های مغزی می شود.

مربی باید فعالیتهای ورزشی سرگرم کننده ، ایمن و تحریک کننده را برای سالمندان برنامه ریزی کند ، مانند بولینگ ، پرتاب دیسک سبک ، مینی گلف یا بازیهای ویدئویی که فعالیت بدنی را آموزش می دهد.

ورزش با زوال عقل در افراد مسن

ممکن است تیم های ورزشی وجود داشته باشند که افراد مسن بتوانند به آنها بپیوندند. هدف از ورزش های معنادار ، مانند ورزش ، این است که افراد مسن را در فعالیت های سرگرم کننده ای که قبل از دیوانه شدن از آنها لذت می برند ، درگیر کند.

یک پرستار آموزش دیده و با سابقه در مراقبت از سالمندان مبتلا به زوال عقل می تواند کمک بزرگی به اعضای خانواده باشد.

خانواده هایی که به دنبال یک پرستار سالمند حرفه ای هستند می توانند از اولین مرکز پرستاری سلامت درخواست پرستار کنند. پرستاران سالمند این مرکز می توانند با ارائه خدمات مراقبت از خانه و احیا برای بیماران آلزایمر ، زوال عقل ، سکته مغزی و پارکینسون ، زندگی سالمندان و عزیزانشان را آسان کنند.

مرکز پرستاری

اولین مرکز پرستاری سلامت وی با مجوز رسمی از وزارت بهداشت و سالها تجربه در ارائه خدمات مراقبت از منزل و پرستاری ، آماده ارائه خدمات شبانه روزی به شهروندان عزیز با کادری مجرب و متخصص می باشد.

پرسنل مجرب این مرکز در قالب پرستاران سالمند ، پرستاران بیمار و پرستاران اطفال همیشه با آخرین استانداردهای خدمات مراقبت و پرستاری خدمت کرده اند و رفاه و ایمنی شما عزیزان را در اولویت اول قرار داده اند.

برای کسب اطلاعات بیشتر کافی است با کارشناسان این مرکز تماس بگیرید و از مشاوره رایگان برخوردار شوید.
احتیاط! این مقاله فقط برای اهداف آموزشی است و برای استفاده از آن باید با پزشک یا متخصص مشورت کنید.
لطفاً به این مقاله امتیاز دهید.

دیدگاهتان را بنویسید