سوریه تحت تهدیدهای بین المللی به روی گردشگران بین المللی بازگشایی شد


سوریه در بحبوحه تهدیدهای هراس فعال و سالها جنگ وحشیانه و اقتصاد آسیب دیده در نتیجه COVID-19 ، کشور جنگ زده خود را برای گردشگری باز کرد.

اپراتور شرکت مسافرتی روز سه شنبه در پستی اعلام کرد که دولت سوریه صدور ویزای توریستی را در اوایل ماه جاری میلادی پس از تعلیق ناگهانی ویزای توریستی در ماه گذشته هنگام شیوع کووید -19 آغاز کرد.

در نتیجه ، تعدادی از آژانس های مسافرتی بین المللی سفرهای تبلیغاتی خود را در اواخر امسال و اوایل سال 2022 به سوریه آغاز کردند – و حداقل دو نفر گفتند که اولین تورهای آنها قبلاً رزرو شده است.

جیمز ویلوکس ، بنیانگذار مرزهای نامحدود ، مستقر در “می گوید:” در یک هفته ، اولین تور گروهی بهار 2022 به پایان رسید و تاریخهای بیشتری را اضافه کردیم. ما همچنین سه سفر جداگانه برای گروههای کوچک یا افراد در یک هفته فروخته ایم. ” بریتانیا.

یکی دیگر از شرکت های مسافرتی ، Rocky Road Travel ، مستقر در آلمان ، در وب سایت خود اعلام کرد که یک سفر یک هفته ای را در ماه مارس به طور کامل رزرو کرده است.

هشدار سطح بالایی که وزارت خارجه آمریکا به آمریکایی ها هشدار داده است که به سوریه سفر نکنند ، به دلیل تهدید تروریستی در این کشور ، ناآرامی های داخلی و درگیری های مسلحانه همچنان پابرجاست.

این نکته همچنین هشدار می دهد که آمریکایی ها و دیگر غربی ها در خطر بالای ربوده شدن در سوریه هستند.

در حال حاضر ، برای اولین بار از زمان شیوع بیماری همه گیر COVID-19 ، سوریه مجدداً ویزای توریستی صادر می کند.
در حال حاضر ، برای اولین بار از زمان شیوع بیماری همه گیر COVID-19 ، سوریه مجدداً ویزای توریستی صادر می کند.
گتی ایماژ / iStockphoto

هنوز مشخص نیست که آیا آمریکایی ها برای سفرهای آینده ثبت نام کرده اند یا خیر.

در حال حاضر ، وزارت گردشگری سوریه فقط از طریق شرکت های مسافرتی ویزای توریستی صادر می کند و دولت آنها را به شدت کنترل می کند تا مطمئن شود روزنامه نگاران یا فعالان برای ورود به این کشور تلاش نمی کنند.

ویلکاکس گفت ویزا برای آمریکایی ها بیشتر از شهروندان انگلیس یا اتحادیه اروپا طول می کشد. وی گفت شهروندان آمریکایی همچنین از ورود به سوریه منع شده اند.

تجدید حیات گردشگری در سوریه ناشی از جنگ داخلی حل نشده در سال 2011 بود ، شورشی علیه رئیس جمهور بشار اسد.

این درگیری صدها هزار نفر را کشت ، میلیون ها نفر را مجبور به ترک سوریه کرد و از کشورهای همسایه درخواست پاسخ کرد و در نتیجه تحریم های آمریکا و دیگر کشورهای غربی افزایش یافت.

اگرچه این درگیری هنوز حل نشده است ، اما اسد اکنون بخش اعظم سوریه را کنترل می کند ، تا حدی در ازای حمایت ایران و روسیه.

شمال غرب سوریه هنوز تحت کنترل جهادی هایی است که قبلاً با القاعده مرتبط بودند ، در حالی که شرق و شمال شرقی توسط نیروهای کرد تحت حمایت آمریکا کنترل می شود.

در حالی که غرب هنوز اسد را رها می کند ، برخی متحدان عرب آمریکا – اردن ، امارات و مصر – اکنون روابط اقتصادی و دیپلماتیک خود را با سوریه برقرار می کنند.

ملک عبدالله ، پادشاه اردن ، برای نخستین بار در یک دهه گذشته در ماه جاری با اسد صحبت کرد و مرز بین دو منطقه در ماه سپتامبر به طور کامل برای تجارت باز شد.

تبلیغات گردشگری سوریه در میان تهدیدهای تروریستی منتشر شد.
تبلیغات گردشگری سوریه در میان تهدیدهای تروریستی منتشر شد.
گتی ایماژ

اما هیچ تغییری در سیاست در قبال سوریه در دوران دولت بایدن ، که اخیراً ماه گذشته یک هواپیمای بدون سرنشین را علیه رهبران ارشد القاعده در این کشور انجام داد ، ایجاد نکرده است.

“چه بخواهیم و چه نخواهیم ، از تلاش ها برای عادی سازی یا بازسازی دیکتاتور وحشی بشار اسد ، لغو یک تحریم علیه سوریه یا تغییر موضع خود در برابر بازسازی سوریه تا پیشرفت غیر قابل برگشت حمایت کنیم. راه حل سیاسی.” سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت:

ویلکاکس گفت که شرکت مسافرتی او به طور مرتب خطرات مربوط به سوریه را ارزیابی می کند و برنامه هایی برای به حداقل رساندن تهدیدها ، از جمله اجتناب از مکان های دولتی یا مکان هایی که افراد بزرگ تجمع می کنند ، دارد.

اگر دولت اسد از سفرهای آنها خوشش نمی آید ، ویلوکس گفت: “ما پروتکل های آنها را برای کاهش خطر رعایت می کنیم ، مطمئن می شویم که مهمانان دیگر روزنامه نگار یا فعال گروه ما نیستند و اطمینان حاصل می کنیم که مهمانان ما به طور کامل مطلع هستند. نمی تواند در سوریه انجام دهد. “

با سیم های پست

دیدگاهتان را بنویسید