سوپ کدو سالم: از دست ندهید


6 اکتبر 2021 7 نظرات

این دستور تهیه سوپ کدو سالم برای کسانی است که هنوز در روح پاییز هستند. آیا همه جا کدو تنبل دیده اید؟

سوپ کدو سالم: از دست ندهید

من در یکی از خانه های بلوک خود یک صندلی دارم. این درپوش ها – پلک های حک شده و تزئینی – بیرون در مقابل مراکز باغ و فروشگاه های مواد غذایی قرار می گیرند. من خودم را از تریدر جو خریدم.

برای کسانی که نمی دانند – این چیزی نیست که شما برای تهیه پای کدو یا سوپ کدو تنبل استفاده می کردید. کدو تنبل خرد شده طعم خوبی ندارد زیرا آبدارتر از کدو است. چیزی که می خواهید بخرید یک کدو تنبل کوچک به نام “کدو تنبل شکر” است.

من این کدو حیرت انگیز 4 پوندی را در کنار کدوی توس و سیر پیدا کردم که در خواربارفروشی من قیمت آنها بین 2-4 پوند و قیمت من 2.50 دلار (قیمت فروش) است.

هنگامی که این نوزاد را خریداری کردید ، در راه هستید!

کدو تنبل را بریده و سرخ کردن دانه های کدو را فراموش نکنید.

تنها عیب این دستور غذا این است که باید کدو را پوست بگیرید ، که کمی پیچیده است. من آن را قطع کردم ، سپس از یک چاقوی بزرگ برای بریدن پوسته استفاده کردم. بله ، من کدوی خوراکی را از این طریق از دست می دهم – اما سریعتر از لایه برداری پیدا می کنم.

برای کسانی که نمی خواهند سرپوش بگذارند – دستور پخت کدو تنبل من را ببینید.

می توانید کدو حلوایی را حدود 15 دقیقه در مایکروویو بپزید و پوست آن بلافاصله می افتد. من مطمئن هستم که زمان بیشتری طول می کشد – اگر با چاقوی اضافی برید ، تمرین خواهید کرد.

اما ، از شلیک و کار نترسید ، زیرا ارزشش را دارد! این سوپ الهی است و برای شما بسیار مفید است.

آیا سوپ کدو سالم درست کردید؟ چی گذاشتی توش؟

دستور تهیه سوپ کدو سالم

5.0 و
1 مرور

10 فنجان آماده می کند
زمان پخت: 15 دقیقه
زمان پخت: 30 دقیقه

چاپ کنید پوشش دادن

ترکیب بندی

4 کیلوگرم کدو حلوایی (یک کدو بزرگ یا دو عدد کوچک)
1 قاشق غذا خوری روغن زیتون
1 پیاز بزرگ ، خرد شده
4 حبه سیر ، پوست کنده و خرد شده
4 فنجان آب مرغ یا سبزیجات کم سدیم
1 فنجان نصف فنجان
فلفل و نمک

دستورالعمل ها

نیمی از کدو و دانه ها و نخ ها را خراش دهید. کدوها را به چهار قسمت تقسیم کرده و برش دهید ، سپس کدوها را به قطعات برش دهید.

قابلمه سوپ یا فر هلندی را روی حرارت متوسط ​​گرم کنید و روغن زیتون ، پیاز و سیر را اضافه کنید و تفت دهید تا پیاز شفاف شود (حدود پنج دقیقه). آبگوشت و کدو سبز را به کاسه اضافه کرده و نمک و فلفل بپاشید. قابلمه را بجوشانید ، سپس آن را بجوشانید. به مدت 30 دقیقه یا تا زمانی که کدو به راحتی با چنگال سوراخ شود ، بپزید. پوره را در مخلوط کن یا مخلوط کن آغشته کنید. نیمی از چاشنی ها را اضافه کرده و کنار بگذارید. به صورت داغ همراه با پپیتا ، تخمه کدو ، کروتون یا روکش سرو کنید.

بهتر است قبل از افزودن نیمی از سوپ در یخچال نگهداری شود.

ارزش غذایی

بیتا 1 فنجان: 91 کالری ، 4.9 گرم yog ‘، 2.1 گرم چربی های اشباع شده، 9.2 گرم کربوهیدرات ها ، 2.2 گرم قند، 3.8 گرم پروتئین ، 0.8 گرم فیبر ، 300 میلی گرم سدیم ، 2 سبز ، 2 آبی ، 2 بنفش WW SmartPts

ارزش امتیازها توسط Snack Girl محاسبه می شود و فقط برای اطلاع داده می شود. تمام دستور العمل های میان وعده دخترانه را بررسی کنید

پیامهای دیگری که ممکن است دوست داشته باشید:


دیدگاهتان را بنویسید