سیاه پوستان آمریکایی هنوز در معرض مشکلات قلبی هستند


نویسنده: امی نورتون
خبرنگار HealthDay

سه شنبه ، 5 اکتبر 2021 (HealthDay News) – سیاه پوستان آمریکایی در 20 سال گذشته به طور مداوم از عوامل خطر بیماری های قلبی رنج می برند – و مسائل اجتماعی مانند بیکاری و درآمد پایین بخش خوبی از آن است. یاد می گیرد

بیماری های قلبی و عروقی ، از جمله بیماری های قلبی عروقی ، قاتل شماره یک آمریکایی ها است و واضح است که باعث آسیب های نامتناسب به سیاهان آمریکایی می شود.

یک مطالعه جدید در 5 اکتبر منتشر شد مجله انجمن پزشکی آمریکا – به عوامل خطر بیماریهای قلبی عروقی مانند فشار خون بالا ، دیابت و چاقی توجه شد. نویسندگان این مطالعه گفتند سیاه پوستان آمریکایی بار سنگین تری از سفیدپوستان ، آسیایی ها و اسپانیایی ها داشتند.

اما یافته ها همچنین به علت اصلی آن اشاره می کنند.

دکتر ژیانگ هی ، محقق ارشد دانشکده بهداشت و پزشکی گرمسیری در دانشگاه تولان در نیواورلئان می گوید: “بسیاری از تفاوت ها را می توان با عوامل اجتماعی سلامت توضیح داد.”

این اصطلاح به طیف گسترده ای از زندگی افراد و تأثیر آنها بر سلامتی آنها اشاره می کند: برای مثال ، تغذیه سالم و ورزش می تواند برای قلب مفید باشد ، اما اگر برای پرداخت اجاره خانه مجبور به کار دو شغل هستید ، راحت تر بگویید.

در تحقیقات خود ، او و همکارانش برخی از این عوامل اجتماعی را در نظر گرفتند: سطح تحصیلات افراد ، درآمد ، مالکیت خانه ، بیمه درمانی و اینکه آیا آنها یک ارائه دهنده خدمات درمانی منظم دارند یا خیر.

همانطور که معلوم شد ، این عوامل کمک بزرگی در توضیح اینکه چرا سیاه پوستان آمریکایی بیشتر در معرض بیماری های قلبی هستند ، بوده است.

این مطالعه اولین مطالعه ای نیست که عدم تناسب سلامت یک کشور با عوامل اجتماعی ، از جمله نژادپرستی سیستمیک را بررسی می کند – روشی که در آن جامعه به گونه ای ساختار یافته است که به یک نژاد بر نژاد دیگر ترجیح می دهد.

دکتر کیت چرچول نویسنده اصلی آخرین بیانیه انجمن قلب آمریکا (AHA) در این زمینه بود.

بر اساس AHA ، نژادپرستی سیستمیک باید به عنوان “علت اصلی عدم تعادل مداوم سلامت در ایالات متحده” شناخته شود.

چرچول گفت که یافته های جدید با شواهد قبلی که منجر به بیانیه AHA شد مطابقت دارد.

چرچیل ، رئیس بیمارستان ییل نیوهیون در کانکتیکات ، گفت که تفاوت های نژادی در سلامت با موارد مهمی مانند فرصت های آموزشی ، تغذیه ، مسکن پایدار و حمل و نقل شروع می شود.

چرچول ، که در مطالعه جدید شرکت نکرد ، گفت: “من فکر می کنم همه ما درک می کنیم که اگر می خواهیم سلامت جوامع خود را بهبود بخشیم ، باید بر این عوامل اجتماعی تمرکز کنیم.” آنها تأثیر بیشتری نسبت به داروهایی که ما می دهیم و روش هایی که انجام می دهیم ، دارند. “

برای مطالعه ، تیم U از داده های نظرسنجی های بهداشتی فدرال که در طول سالها انجام شده است ، استفاده کرد.

محققان دریافتند که از سال 1999 تا 2018 ، آمریکایی ها دارای عوامل خطر خاصی برای بیماری های قلبی و سکته مغزی بوده اند. شیوع چاقی از 30٪ به 42٪ و شیوع دیابت از 8٪ به تقریبا 13٪ افزایش یافته است.

در همان زمان ، سطح متوسط ​​فشار خون ثابت ماند و سطح قند خون افزایش یافت.

تصویر با نژاد و قومیت متفاوت بود ، اما سیاه پوستان آمریکایی همیشه بدتر از سفیدپوستان ، آسیایی ها و اسپانیایی تبارها بودند.

و تا سال 2018 ، بزرگسالان سیاه پوست به طور متوسط ​​8 درصد در معرض بیماری قلبی یا سکته مغزی در 10 سال آینده (بسته به عوامل خطر آنها) قرار داشتند. محققان دریافتند که این میزان در بین سفیدپوستان آمریکایی حدود 6 درصد است.

سپس تیم او عوامل اجتماعی را بیرون کشید. و به نظر می رسد این مشکلات تفاوت بزرگ بین خطر قلبی عروقی آمریکاییان سیاه پوست و سفیدپوست را توضیح دهد.

با این حال ، او گفت که این نظرسنجی جنبه های حساس دیگر را پوشش نمی دهد. به عنوان مثال ، آیا مردم می توانند غذای سالم دریافت کنند؟ آیا آنها مکانهای امن برای ورزش دارند؟

او حتی می پرسد که مردم در مورد “دسترسی” به مراقبت های بهداشتی نمی توانند کل ماجرا را بیان کنند ، وی تاکید کرد: کیفیت مراقبت ، از جمله اینکه آیا ارائه دهندگان و بیماران به خوبی با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند ، بسیار مهم است.

وی گفت: “اگر می خواهیم سلامت مردم را بهبود بخشیم ، باید بر این عوامل اجتماعی تمرکز کنیم.”

چرچوئل گفت که سیستم های بهداشتی می توانند به حل طیف وسیعی از مسائل ، از جمله همکاری با سازمان های اجتماعی و ارزیابی خود – با استفاده از سوابق پزشکی الکترونیکی – برای اطمینان از مراقبت عادلانه برای سوار شدن کمک کنند.

چرچوول گفت ، فقط گفتن بیماران برای خوردن بهتر و ورزش کافی نیست.

از طرف بیمار ، مردم را تشویق می کند که در مورد منابع موجود در جوامع خود ، از ورزش تا حمایت از سلامت روان بپرسند.

چرچول گفت: “به ارائه دهنده خود بگویید” به من کمک کنید تا این موضوع را درک کنم. “

اطلاعات تکمیلی

انجمن قلب آمریکا اطلاعات بیشتری در مورد نژادپرستی سیستمیک و عدم تعادل سلامت دارد.

منابع: جیانگ هی ، MD ، Ph.D. ، گروه و استاد ، اپیدمیولوژی ، دانشکده بهداشت و درمان دانشگاه گرمسیری تولان ، نیواورلئان ؛ کیت چرچول ، دکتر ، رئیس ، بیمارستان Yale New Haven ، New Haven ، Conn ؛ مجله انجمن پزشکی آمریکا، 5 اکتبر 2021

دیدگاهتان را بنویسید