شرایط کمربند بدن – وب سایت رسمی دکتر محمد صفریان


تجزیه و تحلیل ترکیب بدن

آزمایش ترکیب بدن یا آزمایش ترکیب بدن در تجزیه و تحلیل محتوای محلی مانند چربی ، آب ، ماهیچه ، استخوان ، درصد املاح ، کاهش وزن و کمبود وزن ، چاقی و اضافه وزن ، شاخص توده بدنی (BMI) ، اندازه بسیار مثر است. اندام هایی در بدن وجود دارد. دستگاه ترکیب باد از طریق تکانه های الکتریکی حرکت می کند و در برابر جریان الکتریکی در بافت های بدن مقاومت می کند. با توجه به این مقاومت ، نسبت بافت بدن تعیین و با مقادیر طبیعی تعیین شده برای دستگاه مقایسه می شود. بنابراین می توانید ایده کاملی از ترکیب بدن خود و جزئیاتی که نیاز به توجه دارند داشته باشید.

تحلیلگر بدنسازی: (Tanita BC-418 Bodybuilding Analyzer) BC-418

دستگاه اندازه گیری ترکیب بدن (تجزیه و تحلیل ترکیب بدن) ابزاری است که برای تجزیه و تحلیل کامل ترکیب بدن استفاده می شود. این دستگاه یک ابزار ساده ، سریع و غیر تهاجمی برای اندازه گیری ترکیب بدن است. دستگاه اندازه گیری ترکیب بدن Tanita 418 BC قبل از میلاد ، تکانه های الکتریکی ، درصد و مقدار توده چربی (FM) ، توده بدون چربی (FFM) ، میزان عضله و چربی جداگانه چپ ، دست راست ، پای چپ ، پای راست و تنه. محتوای ماهیچه و چربی و میزان متابولیسم پایه (BMR).

این دستگاه برای اندازه گیری امپدانس (مقاومت الکتریکی) بدن ، جریان الکتریکی بسیار ضعیفی را ارسال می کند. بنابراین ، به عنوان یک قاعده ، کاربران باید با پای برهنه از این تجهیزات استفاده کنند. علاوه بر این ، از آنجا که امپدانس بسته به توزیع مایعات بدن متفاوت است ، رعایت نکات مهم قبل از آزمایش برای اطمینان از نتایج آزمایش های اندازه گیری ترکیب بدن بسیار مهم است. اگر هر یک از این نکات را نادیده بگیرید ، ممکن است در نتایج آزمایش کمی انحراف وجود داشته باشد:

• به منظور اجتناب از خطاهای احتمالی در مقادیر اندازه گیری ، هیچ بار فیزیکی سنگینی نباید قبل از اندازه گیری اعمال شود و در صورت انجام تمرین باید استراحت کافی انجام شود. زیرا ورزش شدید می تواند به طور موقت بر ترکیب بدن تأثیر بگذارد.
• برای دستیابی به نتایج دقیق در زمان های مختلف اندازه گیری ، اندازه گیری ها همیشه باید در یک موقعیت باشند (به عنوان مثال قبل از رفتن به دستشویی و غیره) زیرا تغییرات آب بدن و دمای بدن تأثیر بسزایی بر اندازه گیری ها دارد. می تواند نشان دهد.

بلافاصله بعد از حمام یا سونا آزمایش نکنید ، زیرا تعریق ترکیب بدن را تغییر می دهد.

• زنان باید از آزمایش در دوران قاعدگی خودداری کنند زیرا احتباس مایعات در بدن آنها می تواند منجر به نتایج اشتباه شود.
همچنین ، از تمیز بودن پاهای خود اطمینان حاصل کنید ، زیرا خاک یا کثیفی می تواند مانعی برای جریان نور باشد.
• تجزیه و تحلیل ترکیب بدن قبل از غذا. تا 2 ساعت قبل از آزمایش نباید چیزی بخورید ، زیرا مصرف زیاد غذا / مایع ممکن است منجر به گزارش نادرست دستگاه شود.
• هنگام استفاده از اندازه گیری های ترکیب بدن ، نباید فرستنده ای مانند تلفن همراه در نزدیک خود داشته باشید ، زیرا ممکن است بر عملکرد دستگاه تأثیر بگذارد.

دیدگاهتان را بنویسید