شناسایی ۶۱۰ بیمار جدید کرونا در خوزستان/ ۵ فوتی شب گذشته


سخنگوی ستاد مبارزه با کرونا در خوزستان گفت: طی یک شبانه روز گذشته ۶۱۰ بیمار مبتلا به ویروس کرونا در استان خوزستان شناسایی و ۵ بیمار نیز فوت کردند.

سیدمحمد علوی سخنگوی ستاد فرماندهی کرونا در خوزستان امروز در جمع خبرنگاران گفت: طی شبانه روز گذشته ۴ هزار و ۵۰۰ نفر از بیمارستان ها، کلینیک های تخصصی، مراکز درمانی و اورژانس بیمارستان های خوزستان بازدید کردند.

وی با اشاره به دریافت بیش از ۱۵۰۰ نمونه کرونا از این تعداد بیمار، گفت: از این تعداد ۶۱۰ مورد جدید ابتلا به کرونا شناسایی شد که ۴۷ نفر از آنها به بیمارستان منتقل شدند.

علوی خاطرنشان کرد: در این مدت ۵ نفر از مبتلایان به کووید ۱۹ فوت کردند که در واحدهای مراقبت ویژه به بیمارستان منتقل شدند.

سخنگوی ستاد مبارزه با کرونا در خوزستان گفت: بیش از ۸۲ درصد فوت شدگان را افرادی تشکیل می‌دهند که واکسن نزده‌اند، سالخورده هستند یا به بیماری‌های زمینه‌ای مبتلا هستند.

رئیس مرکز بهداشت خوزستان با بیان اینکه شواهد نشان می دهد روند شیوع و ابتلا به کرونا در استان رو به افزایش است، افزود: البته گاهی که تعداد افراد بیمار و بیمار کم می شود، نباید بود. بنابراین. فریب خورده

وی ادامه داد: به دلیل اینکه تعداد زیادی از بیماران با بیماری های خفیف به مراکز نمونه مراجعه نمی کنند و تعداد آنها در دسترس نیست و با نظر پزشک با داروهای ضد تب و سایر داروها درمان می شوند.

علوی روند واکسیناسیون علیه کرونا در خوزستان را کند و نامطلوب عنوان کرد و گفت: با وجود تاکید زیاد بر واکسیناسیون و یادآوری دوز، تنها ۳۲۰۰ نفر در روز سه شنبه برای واکسیناسیون مراجعه کردند که کمتر از حد انتظار و نامطلوب است.

وی گفت: با توجه به اینکه در عزای امام حسین (علیه السلام) هستیم، عزاداران می توانند با رعایت نکات بهداشتی، شناخت رنگ شهرها و اطمینان از وضعیت واکسیناسیون، مراسم امسال را به عزاداری با شکوه حسینی تبدیل کنند. . .