شهرداری موککا: مبوزا وعده حل مشکل آب را می دهد ، اما آیا تحقق می یابد؟


معاون رئیس جمهور دیوید مبوزا به ساکنان شهرداری محلی موکاکا در ایالت آزاد قول داده است که مشکل آب آلوده تا اواسط دسامبر حل خواهد شد. نویسنده: مولفی سومپانه

دیوید مابوزا ، معاون رئیس جمهور به ساکنان شهرداری محلی موکاکا در ایالت آزاد قول داده است که مشکل آب آلوده تا اواسط دسامبر حل خواهد شد. ساکنان شهرداری محلی موکاکا در کرونستاد ، ایالت آزاد ، گفتند که از سفر اخیر دیوید مابوزا ، معاون رئیس جمهور خوشحال هستند.

گزارش شده است که جریان فاضلاب به رودخانه وال باعث بیماری بسیاری از مردم محلی شده است و ساکنان مجبور شده اند قبل از استفاده از آب آن را بجوشانند. در همان زمان ، انگیزه ای برای تصفیه خانه های آب در این منطقه وجود داشت ، به طوری که بسیاری از مردم محلی خرید بطری آب را ترجیح دادند.

مابوزا در سفر خود به کرونستاد قول داد که مشکل فاضلاب را برطرف کند. مابوزا گفت: “موضوع تصفیه خانه فاضلاب برای ما بسیار نگران کننده است زیرا فاضلاب به رودخانه وال ریخته می شود.”

وی افزود: تا اواسط ماه دسامبر مردم باید از آب آشامیدنی برخوردار شوند.

مابوزا گفت: “همه ما موافقیم که هرچه زودتر آن را تعمیر کنیم ، بهتر است. بنابراین ما 15 دسامبر خود را برای تکمیل اولین مرحله از پروژه تعمیر کارخانه تعیین کردیم.”

اما دولت آفریقای جنوبی به خاطر وعده اش بدنام است. به عنوان مثال ، رهبر عالی ما ، رئیس جمهور سیریل رامافوسا ، در مورد رفع بحران بیکاری جوانان به سختی صحبت کرده است ، اما مشکل فقط بدتر شده است.

پس از ملاقات با ذینفعان ، دیوید نمان مدیرعامل گروه سنریک گفت که وی برای پاکسازی نشت و تعمیر تصفیه خانه منصوب شده است ، که به گفته آنها سعی می شود مهلت را تا اواسط دسامبر به تعویق بیندازد.

راه حل های دائمی

در همین حال ، سیسی نتومبلا ، نخست وزیر ایالت آزاد ، گفت که دولت محلی دائماً به دنبال راه حلی برای مشکل آب در Kroonstad و اطراف آن است.

“از آنجا که آب منبع اصلی طبیعی است ، دولت می داند که این مشکل نیست که مردم ما برای دسترسی به آن تلاش کنند ، و ما تمام تلاش خود را برای تأمین آب آشامیدنی تمیز انجام می دهیم.

“دولت همه کسانی را که مسئول تامین آب مردم استان ما و حرکت با سرعت مورد نیاز هستند شگفت زده کرده است. ما متعهد هستیم که منبع اصلی آب را بدون به خطر انداختن مردم ما تحویل دهیم.”

وی افزود که دولت حوادث هفته های آینده را از نزدیک زیر نظر خواهد داشت تا اطمینان حاصل شود که تصمیمات اتخاذ شده بدون تاخیر اجرا می شود. Ntombela همچنین از جامعه عذرخواهی کرد.

با این حال ، کلینیک های محلی تأیید کرده اند که تعداد بیماران مبتلا به بیماری های گوارشی زیاد است.

موندلی مومبی ، سخنگوی بهداشت رایگان ایالت گفت: “جاری شدن نشت و آلودگی آب در موکاکا باعث افزایش تعداد بیماران در کلینیک های ما در شهرداری شده است. امیدواریم دولت فوراً به این موضوع رسیدگی کند.”

Health-e News توسعه این رویداد را دنبال می کند.- اخبار سلامتدیدگاهتان را بنویسید