شیمیدانان و فیزیکدانان زن با تحقیقات علمی خود از رهبران تحقیقات تجلیل می کنند


اخبار – ملویل ، نیویورک ، 8 اکتبر 2021 – ماری کوری. روزالیند فرانکلین. توپ آلیس ماری مینارد دیلی. چیان-شیونگ وو. این زنان با تلاش برای کسب دانش ، تجربه و مطالعه علوم فیزیکی به تغییر جهان کمک کرده اند. داستانها و دستاوردهای آنها در طول تاریخ طنین انداز شده و سایر محققان را تشویق می کند تا رویاهای خود را در زمینه پیشرفت علمی تحقق بخشند.

مجله فیزیک شیمیایی (JCP) ، که توسط AIP منتشر شده است ، تحقیقات زنان برجسته در شیمی فیزیک و فیزیک شیمیایی را از طریق مجموعه مقالاتی که به زنانی که پیشرفت های بزرگ در علم را برجسته و الهام بخشیده اند ، نشان می دهد. بیش از 250 پیشنهاد برای “مجموعه ویژه به افتخار زنان در فیزیک شیمیایی و شیمی فیزیکی” دریافت شد. بسیاری شامل اختصاص به زنان در زمینه گذشته یا حال هستند.

تیم لیان ، سردبیر ، می گوید: “دانشمندان زن سهم بسزایی در زمینه فیزیک شیمی و شیمی فیزیکی داشته اند. اگرچه مجلات مختلف شماره های خاصی را به افتخار دانشمندان جداگانه منتشر کرده اند ، اما این مشارکت به صورت جمعی جشن گرفته نشده است.” مجله فیزیک شیمی. “ما خوشحالیم که این نشریه ویژه توسط جامعه JCP تأیید شده است و ما مفتخریم که در این جشن شایسته زنان دانشمند شرکت کرده ایم.”

در برخی موارد ، مقاله به یک دانشمند زن اختصاص داشت که نسخه ای خطی را نیز با تقدیم خود منتشر کرده بود. راه الهام گرفتن از یک محقق زن به یک محقق زن ، این نشان دهنده تأثیر بعدی دانشمندان بر ذهن نسلی قابل توجه است.

ویکی گراسیان مقاله خود را با عنوان “جذب ایزومرهای مشروط مونوترپنهای حلقوی روی سطوح سیلیکونی هیدروکسیله” به تعدادی از زنان فوق العاده “به دلیل برتری آنها در شیمی فیزیک / فیزیک شیمیایی” اختصاص داد ، زیرا نه تنها به ما بلکه بسیاری از سازه های دیگر باز شد. بر “.

جرالدین ریچموند ، یکی از زنان مفتخر گراسیان ، در مقاله ای تحت عنوان “Diol up: تاثیر NaCl بر جذب و رطوبت سطح متیل گلایوکسال و رطوبت در سطح آب و هوا” کار خود را به ساندرا گریر اختصاص داد. ، یک شیمی دان فیزیکی ، جوایزی را برای دفاع از زنان در علم کسب کرده است. گراسیان می گوید ریچموند نه تنها برای زنان ، بلکه برای بسیاری از مشاغل زنان در علم ، قهرمان بزرگی است.

گراسیان گفت: “دستاوردهای تحقیقاتی او و دستاوردهای علمی زنان دانشمند و مهندس و رهبری او در ایجاد ظرفیت رهبری صدها زن را که زود کار کرده اند الهام بخشیده و توانمند کرده است.” “من شخصاً دهه ها حرفه او را دنبال کرده ام. این مهم است که بدانیم یک زن چقدر می تواند در آکادمی خوب عمل کند ، به عنوان مثال ، اینکه چگونه جری این کار را انجام داده است ، زیرا به آنها اجازه می دهد تصور کنند که در حرفه خود چه کار می توانند انجام دهند.”

اگرچه تعداد زنان در زمینه STEM با گذشت زمان در حال افزایش است ، اما هنوز زنان کمبود دارند. با این حال ، در مطالعه دسامبر 2019 ، زنان حمایت اجتماعی را در خانواده ، دوستان ، مربیان ، همکاران و دانش آموزان ، از جمله عوامل موفقیت شغلی خود تشخیص دادند.

کریستینا سانز مقاله خود را با عنوان “روشهای دانش چندگانه برای تجزیه و تحلیل پراکسیداسیون چند حالته انولاتها” به شیرین فاراژ اختصاص داده است ، که بسیاری او را یک شخصیت تأثیرگذار و الهام بخش در حرفه خود می دانند. او امیدوار است که دختران جوان STEM و فیزیک نیز فردی را پیدا کنند که به آنها انگیزه دهد آنچه را که دوست دارند انجام دهند.

سانز گفت: “با محققان همکاری کنید و از هر کجای جهان دیدن کنید ، از اعضای جامعه بیاموزید ، دانش خود را به دانش آموزان منتقل کنید ، به دانش آموزان بیاموزید.” “همه اینها بسیار آرامش بخش و سرگرم کننده است.”

گراسیان می گوید برای تنوع بخشیدن به STEM و فیزیک باید کارهای زیادی انجام شود. اما برای زنان و دختران جوان که به آینده در STEM فکر می کنند ، او امیدوار است که به صدای درونی او گوش داده و آنها را برانگیزد تا از اشتیاق و مهارت خود در STEM پیروی کنند.

گراسیان گفت: “به خاطر شما ، فیزیک به یک زمینه خوب برای دختران و دختران جوان آینده تبدیل خواهد شد.” از همه مهمتر ، فیزیک دارای طیف وسیعی از ایده ها و خلاقیت های مورد نیاز برای حل بزرگترین مشکلات جامعه خواهد بود. “

###

درباره مجله فیزیک شیمیایی

مجله فیزیک شیمیایی یک مجله بین المللی است که به روزترین تحقیقات را در تمام زمینه های شیمی فیزیک مدرن و فیزیک شیمی منتشر می کند.

درباره انتشار AIP

انتشارات AIP یک شرکت تابعه غیرانتفاعی از موسسه فیزیک آمریکا (AIP) است. مأموریت انتشارات AIP این است که از اهداف خیریه ، علمی و آموزشی AIP از طریق انتشارات علمی در زمینه های فیزیکی و مرتبط با علم حمایت کند تا ماموریت خود را به نمایندگی از خود و از طرف شرکای انتشاراتی ما به طور فعال پیش برد.

###دیدگاهتان را بنویسید