طب سوزنی درد و مصرف مواد افیونی را برای بیمارانی که تحت عمل جراحی تعویض مفصل زانو قرار گرفته اند ، کاهش می دهد


خبر – SAN DIEGO بر اساس این مطالعه ، بیمارانی که طی یک عمل جراحی تعویض کامل زانو طب سوزنی دارند ، درد را کاهش می دهند و برای کنترل ناراحتی خود به مواد افیونی نیاز دارند. بیهوشی® نشست سالانه 2021به نتایج این مطالعه نشان داد که 65 درصد از بیمارانی که در حین جراحی طب سوزنی دریافت کرده اند نسبت به 9 درصد از بیماران بعد از عمل ، دوز کمتری داشته یا تجربه تریاک ندارند.

استفانی چنگ ، ​​دکتر از DABMA می گوید: “تعویض کامل زانو یکی از رایج ترین جراحی ها در ایالات متحده است و اغلب دردناک است ، بنابراین یادگیری روش های تسکین درد غیر افیونی برای این نوع جراحی بسیار عالی است. نیاز است.” به نویسنده این مطالعه و دستیار بیهوشی در بیمارستان خصوصی جراحی و استادیار بیهوشی بالینی در پزشکی ویل کرنل در نیویورک. “طب سوزنی بسیار بی خطر است و با عوارض جانبی ناخواسته به کاهش درد کمک می کند ، اما جراحی به عنوان بخشی از بیهوشی به خوبی مورد مطالعه قرار نگرفته است.”این مطالعه شامل 41 بیمار بود که تحت تعویض عمومی اولیه زانو در بیمارستان جراحی ویژه قرار گرفتند. همه بیماران تحت پروتکل ضد درد چندمنظوره برای حفظ مواد مخدر قرار گرفتند ، با افزودن الکترو طب سوزنی-شکل اصلاح شده طب سوزنی معمولی که جریانهای الکتریکی کوچکی را به سوزنهای نازک به نقاط خاص طب سوزنی در بدن هدایت می کند. در طول جراحی طب سوزنی ، توسط دکتر چنگ ، ​​متخصص طب سوزنی مجاز ، روی هشت نقطه واضح گوش انجام شد تا درد زانو کاهش یابد.

با افزودن طب سوزنی ، اکثریت بیماران در مقایسه با گروههای کنترل قبلی میزان مصرف مواد افیونی بعد از عمل را به میزان قابل توجهی کاهش داده بودند. شصت و پنج درصد از بیماران رژیم مخدر دوز کم 15 قرص اکسی کدون (5/57 درصد) را حفظ کردند یا 30 روز پس از جراحی پس از القاء بیهوشی کاملاً عاری از مواد افیونی (7/5 درصد) ماندند. از نظر تاریخی ، تنها 9 درصد از بیماران خارج از مطالعه رژیم دوز کم یا عاری از مواد افیونی را پس از عمل جراحی حفظ کردند. همه بیماران یاد گرفتند که 30 روز پس از عمل ، مواد افیونی را قطع کنند.

دکتر چنگ می گوید: “تحقیقات ما نشان می دهد که اگر متخصص طب سوزنی واجد شرایط برای انجام طب سوزنی در اتاق عمل وجود داشته باشد ، می تواند به بازگرداندن درد بعد از عمل کمک کند.” بسیاری از مطالعات شامل تکنیک های غیرمتعارف مانند طب سوزنی برای کاهش وابستگی به داروهای شبه افیونی برای کنترل درد بعد از عمل نیستند. ”

در شرایط اپیدمی مواد مخدر ، مصرف دوز کم تریاک برای کاهش خطر استفاده طولانی مدت از مواد مخدر در بیماران بسیار مهم است. دکتر چن گفت اگرچه طب سوزنی می تواند به عنوان یک درمان م effectiveثر برای درمان درد در خارج از بیمارستان و درمان مشکلات و علائم سلامتی مورد استفاده قرار گیرد ، اما زمان آن رسیده است که مزایای آن را در بیمارستان نیز در نظر بگیریم. “تحقیقات بیشتری برای شناسایی بیشتر اثرات طب سوزنی و ترویج آن در همه جنبه های درمان بیماری مورد نیاز است.”

درباره جامعه آمریكایی بیهوشی

انجمن بیهوشی آمریکا (ASA) در سال 1905 تأسیس شد ، یک انجمن آموزشی ، پژوهشی و علمی با بیش از 54000 عضو است که برای بالا بردن و حفظ استانداردهای عملکرد پزشکی بیهوشی ایجاد شده است. ASA متعهد است که ارزیابی مراقبت های پزشکی بیماران را قبل و حین عمل ، حین و بعد از عمل ، به متخصصان بیهوشی ارائه دهد تا از بالاترین کیفیت و مراقبت ایمن مورد نیاز هر بیمار اطمینان حاصل شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه بیهوشی ، به انجمن متخصصان بیهوشی آمریکا مراجعه کنید asahq.orgبه برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نقش متخصص بیهوشی در اطمینان از ایمنی بیمار ، مراجعه کنید asahq.org/madeforthismomentبه به ANESTHESOLOGY بپیوندید® گفتگوی اجتماعی 2021 امروز همانطور که ASA روشن است فیس بوک، دنبال کردن ASALifeline در توییتر و از هشتگ # ANES21 استفاده کنید.

# # #دیدگاهتان را بنویسید