طرح جدید دو حزبی برای قطع جنگل های غیرقانونی


جهان در مورد چیزهای زیادی موافق نیست ، اما یکی از آنها این است که جنگل زدایی جهانی یک مشکل است. اگر جنگل زدایی یک کشور بود ، پس از ایالات متحده و چین سومین منبع آلودگی آب و هوا در جهان بود. (این نیز یک زیستگاه وحشتناک خواهد بود – بولدوزرها در همه جا هستند و نیازی به گفتن نیست.) در حال حاضر ، بخش هایی از آمازون بیش از آلودگی کربن از خود به دلیل جنگل زدایی منتشر می کنند.

آگاهی از یک مشکل واقعاً با دانستن اینکه چه باید کرد متفاوت است. دو سال پیش ، جهان شاهد نزدیک به 40 هزار آتش سوزی در سراسر جنگل های بارانی آمازون بود که دو برابر بیشتر از همیشه دود منتشر کرد و آسمان سائوپائولو برزیل را تیره کرد. این آتش سوزی ها به حدود 3 میلیون گونه که در آمازون زندگی می کنند و یا بدتر از آن ، یک دوره برگشت در جنگل آسیب می رساند. این آتش سوزی ها بیشتر دستی بوده است: کشاورزان و دامداران آنها را به طور غیرقانونی برای گسترش فعالیت های دامداری راه اندازی کردند. رهبران جهان برزیل را برای جلوگیری از آتش سوزی تحت فشار قرار دادند و کمک خود را ارائه کردند ، اما رئیس جمهور ژائیر بولسونارو از هر گونه کمک امتناع کرد.

توجه عموم را به خود جلب کرد ، اما مشکلی در دامداری وجود نداشت. اکنون ایالات متحده سالانه حدود 60 هزار تن گوشت گاو برزیلی وارد می کند. ریک جاکوبسن ، متخصص برند در آژانس حفاظت از محیط زیست (EIA) گفت: گاوی که در آن جنگل پرورش یافته است اکنون می تواند در چیزبرگر شما باشد. نمی توان دامهای برزیلی را از هزارتوی مزارع خود ، که برخی از آنها به طور غیرقانونی جنگل زدایی شده اند ، ردیابی کرد.

بسیاری از داستانها در مورد تخریب جهان طبیعی به این شکل است: بحران منتظر توجه جهان است ، هیچ چیز تغییر نخواهد کرد ، تمرکز به جای دیگری خواهد رفت. این مشکلات آنقدر بزرگ به نظر می رسد که ما به نوعی درگیر آن هستیم – حتی اگر کسی همبرگر سفارش دهد ، اما ما نمی توانیم به اندازه کافی در مورد آنها کار کنیم. شانه (احتمالاً مقصر است) ، ادامه دهید.

اما به همین دلیل است که ما آن را داریم قوانین، از طریق آن می توانیم به چنین مشکلاتی در مقیاس حداقل چند میلیون هکتار حمله کنیم ، تا حدی که برای تغییر واقعیت لازم است. بسیاری از جنگل زدایی غیرقانونی توسط کشاورزان برای تولید برخی از کالاهای اساسی مورد نیاز است ، که مصرف کنندگان جهانی تقاضای بیشتری دارند. در حال حاضر ، به عنوان بخشی از تلاش جهانی برای رسیدگی به علل ریشه ای جنگل زدایی ، کنگره در حال اصلاح یک قانون قدیمی است که از شرکت ها برای قاچاق حیوانات و گیاهان به ایالات متحده برای اولین بار در بیش از یک دهه گذشته جلوگیری می کند. گروهی از قانونگذاران دو جانبه پیشنهاد کرده اند که قانون موسوم به قانون Lacey برای پوشش شش کالایی که بیشترین مشارکت در جنگل زدایی غیرقانونی هستند – روغن نخل ، سویا ، گاو ، لاستیک ، تفاله و کاکائو را پوشش دهد.

سناتور برایان شاتس ، سناتور دموکرات هاوایی و حامی وی گفت: “این یک مشکل واقعی است و هنوز هیچ قانون فدرال در این زمینه وجود ندارد و ما می خواستیم به تمام جهان بگوییم که ما جدی هستیم.” حساب به من گفت بر اساس لایحه جدید ، شرکت ها باید یک کاغذ ایجاد کنند تا مطمئن شوند برخی کالاها نتیجه برش غیرقانونی نیستند ، که مقامات گمرک می توانند آن را در مرز بررسی کنند. ایده این است که راهی برای مرتب سازی کالاهایی که در همه جا در دسترس هستند – روغن نخل ، قبل از هر چیز ، در همه چیز – ایجاد کنید ، تا اینجا محصول “خوب” از “بد” قابل تشخیص نیست.

برایان فیتزپاتریک ، جمهوری خواه اهل پنسیلوانیا ، و ارل بلومناور ، دموکرات از ایالت اورگان نیز از این لایحه حمایت می کنند. این پیشنهاد جنگل زدایی غیرقانونی را به عنوان یک جرم مالی طبقه بندی می کند و به دادستان ها اجازه می دهد از عواید آن برای تأمین مالی فعالیت های جنایی استفاده کنند.

این لایحه بخشی از تلاش جدید و فرا اقیانوس اطلس برای رسیدگی به علل اقتصادی جنگل زدایی غیرقانونی است. پارلمان بریتانیا پیش از بیست و ششمین کنفرانس سالانه سازمان ملل متحد در گلاسکو طی چند هفته ، در حال بررسی لایحه خود برای محدود کردن واردات برخی کالاهای مربوط به جنگل زدایی است. اتحادیه اروپا تحت همین رویه کار می کند ، این پروژه در این هفته رونمایی شد.

این سه پیشنهاد فقط مربوط به جنگل زدایی است که در کشور غیرقانونی است. این شامل مقدار زیادی تخریب است: بیش از 94 درصد جنگل هایی که در جنگل های بارانی آمازون در برزیل و بیش از 80 درصد در مناطق گرمسیری اندونزی رخ می دهد ، برای روغن نخل پاکسازی شده است. اما این امر به رگولاتوری ها اجازه نمی دهد تا کالاهای بسیاری از سرادوس برزیل را مسدود کنند ، یک اکوسیستم علفی که حتی خطرناک تر از آمازون است. طبق اعلام صندوق جهانی حیات وحش ، تنها 3 درصد از سرادو تحت قوانین برزیل است.

شاتس گفت: “ما برای کاهش جنگل زدایی و ریشه کنی آن به همکاری جهانی نیاز خواهیم داشت.” “هنگامی که وارد COP26 در گلاسکو می شویم ، مهم است که ما تعهد رهبری آمریکا را نه تنها در زمینه تولید برق و آب و هوا ، بلکه در پروژه های حفاظتی که برای آنها کار می کنم ، مجدداً تأیید کنیم.”

Jacobsen ، محقق EIA می گوید یکی از مهمترین مفاد این لایحه ، تعیین الزامات قابل مشاهده است. او به من گفت: “اگر می خواهید از زنجیره تأمین خود در برابر جنگل زدایی محافظت کنید ، ابتدا باید زنجیره تامین را بشناسید.” وی گفت بسیاری از شرکت ها تامین کنندگان تامین کنندگان خود را نمی شناسند. وی گفت: تحقیقات اخیر EIA نشان داد که ایالات متحده چوب روسیه را به طور غیرقانونی از چین وارد کرده است زیرا اولین کسی بود که از آسیاب چوب در چین عبور کرد.

کنگره پیش از این قانون لیسی را به صورت دو حزبی گسترش داده بود. در سال 2008 ، وی قانون را اصلاح کرد و شامل محصولات جنگل های بارانی به عنوان بخشی از قانون مزرعه مزرعه بود که قرار بود در آن سال تصویب شود. قانون مزرعه بعدی در سال 2023 تصویب می شود ، اما هنوز برنامه ای برای افزودن این لایحه به آن وجود ندارد. شاتس به من گفت: “من نمی دانم مسیر انتقال چیست زیرا من یک کار را همزمان انجام می دهم.” وی گفت که مهمتر از همه ، ایالات متحده پیش از آغاز مذاکرات اقلیمی سازمان ملل در ماه آینده مبارزه جدی با جنگل زدایی نشان می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید