عدم قبول وکالت وکیل تاج زاده توسط شعبه رسیدگی به پرونده


عدم قبول وکالت وکیل تاج زاده توسط شعبه رسیدگی به پرونده

یکی از وکلای پرونده آقای مصطفی تاج زاده اعلام کرد که بازپرس پرونده تعیین وکیل وی را نپذیرفته است.


حجت کرمانی در گفت وگو با خبرنگار ایلنا، درباره آخرین پرونده آقای مصطفی تاج زاده گفت: دکتر امیر حسین آبادی و هوشنگ پوربابایی وکالت آقای مصطفی تاج زاده را داریم.


وی ادامه داد: امروز به عنوان یکی از وکلای تاج زاده به دادسرای ناحیه ۳۳ تهران (دادسرای امنیت) مراجعه و با بازپرس محترم رسیدگی کننده به پرونده ایشان صحبت کردم.


وی با بیان اینکه درخواست ما اعلام وکیل، ثبت وکالت و ملاقات با موکل و همچنین تغییر قرار بازداشت وی بوده است، گفت: این موضوع را مطرح کردم اما بازپرسی که به پرونده رسیدگی می کند وکیل ما را قبول نکرد. .


کرمانی با اشاره به استدلال بازپرس پرونده تاج زاده تصریح کرد: علیرغم اینکه استدلال من این بود، با توجه به اتهامی که اکنون به تاج زاده وارد شده و نظر مشورتی اداره کل حقوقی قوه قضائیه در تاریخ ۸/۸ به شماره ۱۶/۹۸ ماده ۴۸ از قانون آیین دادرسی کیفری پرونده کیفری تشکیل شده و اتهام موکل از مصادیق تذکره ماده ۴۸ ق.آ.د. نظر در این صورت با توجه به نوع جرم، وکیل باید از وکلای مورد تایید رئیس قوه قضائیه موضوع تفاهم نامه ماده ۴۸ انتخاب شود.


وی افزود: صرف نظر از اینکه آنچه تاکنون از سوی مراجع رسمی در خصوص پرونده های اتهامی تاج زاده مطرح شده است، با فرض احراز اتهام از مصادیق جرایم سیاسی بوده و باید متناسب با جرم سیاسی برخورد شود. قانون، در شرایط فعلی درخواست ما همچنان قابل پذیرش است، وکیل من و سایر همکارانم در پرونده و امکان ملاقات با وکیل تعیین شده خود و تغییر قرار بازداشت موقت و آزادی آنها.


انتهای پیام/