علل سنکوپ سنکوپ در جوانان است


علل سنکوپ سنکوپ در جوانان است

سنکوپ می تواند در هر سنی و در هر جنسیتی رخ دهد ، بنابراین نمی توان ادعا کرد که این عارضه در مورد افراد مسن صدق می کند. اما بیشتر افرادی که این را در دیگران دیده اند یا دیده اند دلیل آن را نمی دانند.

شاید آنچه شما را به این مقاله می رساند میل به دانستن علت درمان آن باشد. در این مقاله ، ما می خواهیم این پیچیدگی را از علت بیماری تا درمان آن برجسته کنیم و اطلاعات جامعی در مورد آن در اختیار شما قرار دهیم.

سنکوپ چیست؟

سنکوپ یک از دست دادن هوشیاری موقتی است که معمولاً با جریان خون ناکافی در مغز همراه است ، که به آن غش یا “از دست دادن” نیز گفته می شود. این عارضه اغلب زمانی رخ می دهد که فشار خون بسیار پایین باشد (افت فشار خون) و قلب اکسیژن کافی را به مغز نرساند. این فرایند ممکن است خوش خیم یا علامتی از بیماری زمینه ای باشد.

علل غش کردن

علت سنکوپ چیست؟

سنکوپ به دلایل مختلف یک علامت تهدید کننده زندگی است. بسیاری از عوامل تهدید کننده زندگی مانند گرم شدن بیش از حد ، کم آبی بدن ، تعریق زیاد ، خستگی یا تغییرات ناگهانی در وضعیت بدن می تواند باعث ایجاد لخته خون در پاها شود که منجر به سنکوپ می شود.

همچنین تعیین علت سنکوپ و هر بیماری زمینه ای مهم است. با این حال ، تعدادی از بیماری های قلبی جدی مانند برادی کاردی ، تاکی کاردی یا انسداد جریان خون نیز می توانند منجر به سنکوپ شوند.

سنکوپ با واسطه نورون چیست؟

سنکوپ عصبی (NMS) شایع ترین نوع غش و شایع ترین دلیل مراجعه به اورژانس است. همچنین به عنوان سنکوپ رفلکس ، نوروکاردیوژنک ، وازوواگال (VVS) یا “وازودرسور” شناخته می شود ، خوش خیم است و به ندرت نیاز به درمان پزشکی دارد.

NMS در کودکان و بزرگسالان شایع تر است ، اما می تواند در هر سنی رخ دهد. این عارضه زمانی رخ می دهد که قسمتی از سیستم عصبی که فشار خون و ضربان قلب را تنظیم می کند به رویدادی مانند عملکرد ذهنی یا استرس پاسخ می دهد.

NMS معمولاً هنگام ایستادن رخ می دهد و قبل از آن گرما ، حالت تهوع ، سرگیجه ، دید تونل یا احساس “تاریکی” وجود دارد. خواباندن فرد جریان خون و هوشیاری را بازیابی می کند و به تشنج پایان می دهد.

سنکوپ موقعیتی که نوعی NMS است ، با عملکردهای جسمانی خاصی مانند سرفه شدید (به ویژه در مردان) ، خنده یا بلع همراه است. سایر بیماریها می توانند منجر به سنکوپ شوند ، که همچنین می تواند عوارض جانبی برخی داروها باشد.

برخی از انواع سنکوپ اختلالات جدی را نشان می دهند:

کسانی که این کار را با ورزش تجربه کرده اند.

کسانی که این امر را با ضربان قلب یا اختلال ریتم قلب تجربه کرده اند.

کسانی که سابقه سنکوپ مکرر یا مرگ ناگهانی دارند.

    سنکوپ قلب

سنکوپ قلب چیست؟

سنکوپ قلبی عروقی در اثر انواع بیماری های قلبی مانند برادی کاردی ، تاکی کاردی یا انواع خاصی از فشار خون ایجاد می شود. این می تواند خطر مرگ ناگهانی قلبی را افزایش دهد.

افرادی که مشکوک به سنکوپی قلبی هستند اما در وضعیت جدی نیستند می توانند در محیط سرپایی درمان شوند ، اما در صورت وجود بیماری جدی ، معاینه بیشتر در بیمارستان ضروری است. شرایطی که ارزیابی و درمان بیمارستان را تضمین می کند شامل موارد مختلف آریتمی قلبی ، ایسکمی ، تنگی شدید آئورت و آمبولی ریه است.

اگر ارزیابی نشان دهنده ناهنجاری های قلبی باشد ، ممکن است در محیط سرپایی یا سرپایی به یک مانیتور قلبی قابل کاشت نیاز باشد. نارسایی قلبی ، فیبریلاسیون دهلیزی و سایر بیماریهای قلبی جدی می توانند سنکوپ را در افراد مسن بعد از 70 سالگی تشدید کنند.

علائم و نشانه های هشدار دهنده

نواحی سینوکاپیال اغلب با علائم یا نشانه های هشداردهنده همراه است. این شامل:

• حالت تهوع

• یک زبان ببندید

نبض ضعیف

• تغییر دمای بدن باعث می شود ناگهان سرخ شوید یا سرد شوید.

تعریق ناگهانی و ناخوشایند

پوست رنگ پریده است

اختلالات بینایی ، مانند تاری دید ، دید تونلی ، تاری دید یا اتساع مردمک

• احساس این که انگار صداها ناگهان خیلی دور شده اند.

سرگیجه ، احساس بی وزنی سر و بدن.

• karaxt

• سرگیجه

• احساس سرگیجه یا حرکت

• ضربان قلب سریع

• ضعف بدن

• ارتعاش

• سردرد

    سنکوپ قلب در جوانان

سنکوپ و عوامل خطر در نوجوانان

سنکوپ یک عارضه شایع است ، اما بزرگسالان بالای 80 سال بیشتر در معرض خطر بستری شدن و مرگ قرار دارند. سنکوپ قلبی در جوانانی که بیماری قلبی ندارند اما سنکوپ را در حالت قائم تجربه کرده اند یا استرس یا محرک های موقعیتی خاصی دارند نادر است.

خطر سنکوپ قلب در افراد زیر 60 سال بیشتر است. مردان؛ وجود بیماری قلبی شناخته شده ؛ ضربان قلب کوتاه یا غش ناگهانی ؛ غش در حین کار غش در هنگام خواب معاینه غیرطبیعی قلب ؛ یا سابقه شرایط وراثت خانوادگی.

    سنکوپ قلب در جوانان

آیا لازم است در حین سنکوپ به پزشک مراجعه کنید؟

غش معمولاً نشان دهنده بیماری جدی نیست ، اما اگر غش می کنید ، بهتر است به پزشک خود اطلاع دهید.

در موارد زیر حتماً با پزشک خود مشورت کنید:

• چندین بار بیهوش شده اید.
به هوش آمدن بیش از دو دقیقه طول کشید.
• شما شک دارید که باردار هستید.
• وقتی بیهوش هستید ، نمی توانید مثانه یا روده را کنترل کنید.
• ضربان قلب شما تپنده یا نامنظم است.
• درد قفسه سینه.
شما بیماری قلبی ، فشار خون بالا یا پایین یا دیابت دارید.

هنگام مراجعه به پزشک ، معاینه فیزیکی می تواند علت سنکوپ را مشخص کند ، اما گاهی اوقات تشخیص نیاز به تسکین دارد. این آزمایشات ممکن است شامل موارد زیر باشد:

• فشار خون را اندازه گیری کنید
• تست بارداری ، در صورت امکان بارداری
• الکتروکاردیوگرام (ECG) ، تجزیه و تحلیل فعالیت الکتریکی قلب و بررسی ضربان نامنظم قلب.
• آزمایش جدول شیب برای تجزیه و تحلیل چگونگی واکنش قلب و فشار خون به تفاوت در وضعیت جسمانی
همچنین ممکن است پزشک سابقه پزشکی شما را درخواست کند که شامل موارد زیر است:
• تشخیصهای فعلی و گذشته
• داستانی درباره آنچه در طول رویداد اتفاق افتاده است.
هم استفاده از این دارو بدون نسخه و هم بدون نسخه

از شما خواسته می شود تا آنجا که ممکن است حادثه را با جزئیات به خاطر بسپارید. این به پزشک شما کمک می کند هشدارهایی را که ممکن است بیش از حد گرم یا استرس داشته باشند ، تشخیص دهد.

گزینه های درمانی سنکوپ

روشهای درمانی چیست؟

روشهای درمانی بستگی به علت سنکوپ و نتایج ارزیابی و آزمایش دارد. هدف از درمان جلوگیری از دوره های سنکوپ است.

گزینه های درمانی شامل موارد زیر است:

• مصرف داروها یا ایجاد تغییر در داروهای قبلی.
• برای بهبود گردش خون از لباس پایه یا جوراب فشاری استفاده کنید.
تغییراتی در رژیم غذایی خود ایجاد کنید: ممکن است پزشک توصیه کند که بیشتر غذا بخورید. نمک (سدیم) بیشتری بخورید ، مایعات بیشتری بنوشید ، میزان پتاسیم را در رژیم غذایی خود افزایش دهید و از کافئین و الکل اجتناب کنید.
• هنگام ایستادن بسیار مراقب باشید.
• هنگام خواب سر خود را بالا بیاورید. می توانید این کار را با استفاده از بالش اضافی یا قرار دادن آسانسور در زیر پاهای تخت انجام دهید.
از شرایط یا “هشدارها” که باعث ایجاد دوره سنکوپ می شود اجتناب کنید یا تغییر دهید.
• آموزش بیوفیدبک برای کنترل ضربان سریع قلب
• درمان بیماری های قلبی ساختاری
• کاشت ایمپالس برای حفظ ضربان قلب منظم (فقط برای بیماران مبتلا به بیماریهای خاص ضروری است). دفیبریلاتور قلبی قابل کاشت (ICD). این دستگاه به طور مداوم ضربان قلب و ریتم شما را رصد می کند و ریتم های سریع و غیرطبیعی را تصحیح می کند (فقط برای بیماران مبتلا به بیماریهای خاص ضروری است).

توصیه های انجمن قلب آمریکا

توصیه های AHA (انجمن قلب آمریکا)

1. افرادی که علائم هشدار دهنده غش ، تهوع و تعریق را مشاهده می کنند باید بنشینند یا دراز بکشند. افراد مبتلا به سنکوپ باید معاینه اولیه توسط پزشک ، شامل معاینه کامل فیزیکی و سابقه و همچنین اندازه گیری فشار خون و ضربان قلب را انجام دهند.

2. الکتروکاردیوگرام (الکتروکاردیوگرام) نیز به عنوان بخشی از ارزیابی اولیه برای ارائه اطلاعات در مورد علت سنکوپ توصیه می شود. نوار قلب رایج و ارزان است و می تواند اطلاعاتی در مورد علل احتمالی و خاص سنکوپ (به عنوان مثال ، ناهنجاری های قلبی) ارائه دهد. آزمایش های دیگر مانند تست های استرس ، مانیتور هولتر و اکوکاردیوگرام ، ممکن است برای رد سایر بیماری های قلبی مورد نیاز باشد.

3. نوار قلب نیز برای کودکان و بزرگسالان مبتلا به سنکوپ توصیه می شود. در صورت مشکوک بودن به بیماری مادرزادی قلب ، کاردیومیوپاتی یا آریتمی ، ممکن است نیاز به آزمایش های تشخیصی غیر تهاجمی دیگر باشد.

4- اگر ارزیابی اولیه دقیق نباشد ، “آزمایش شیب” برای بیماران می تواند کمک کننده باشد. فشار خون و ضربان قلب هنگام خوابیدن روی تخته و خم شدن تخته اندازه گیری می شود. افراد مبتلا به NMS معمولاً به دلیل کاهش فشار خون و ضربان قلب هوشیاری خود را در شیب از دست می دهند. وقتی مردم دوباره بنشینند ، جریان خون و هوشیاری بازیابی می شود.

بیماران مبتلا به VVS و بیماری شدید معمولاً در محیط سرپایی درمان می شوند. برای افراد مسن ، یک رویکرد جامع برای کار با یک متخصص سالمندان ممکن است کمک کند.

6. برای افرادی که کمبود آب دارند ، افزایش مصرف نمک و مایعات می تواند در جلوگیری از سنکوپ مفید باشد. این توصیه – حذف یا کاهش داروهای فشار خون پایین و دیورتیک ها – برای افرادی که سنکوپ را تجربه کرده اند نیز بی خطر است.

7- مصرف نمک و مایعات بیشتر ممکن است برای بیشتر کودکان مفید باشد ، اما نتایج در افراد مبتلا به NMS مشخص نیست. سایر شیوه های زندگی مانند ورزش نیز می تواند برای کودکان مفید باشد.

آینده سنکوپ

برخی از مطالعات نشان داده اند که با غش مکرر ، کیفیت زندگی در بزرگسالان و کودکان بیمار کاهش می یابد ، اما مطالعات طراحی شده بهتر شامل کیفیت زندگی ، از دست دادن شغل و ظرفیت عملیاتی مورد نیاز است. علاوه بر این ، تحقیقات اضافی شامل درک بهتر از کیفیت زندگی ، از دست دادن شغل و توانایی کار ، و همچنین علائم ، علل و علل زمینه ای سنکوپ خواهد بود.

نتیجه

تعیین علت سنکوپ و درمان آن نیاز به مشورت با متخصص دارد. خوشبختانه بسیاری از کلینیک های پزشکی اکنون می توانند در این زمینه کمک کنند. کلینیک قلب و عروق اکسیر ، که بر بیماری های قلبی عروقی و دیابت تمرکز دارد ، ممکن است یکی از بهترین مراکز برای تشخیص و درمان این نوع بیماری باشد. اگر از چنین بیماریهایی رنج می برید ، می توانید با این مرکز تماس بگیرید و تحت درمان قرار بگیرید.
منبع:
https://www.heart.org
https://my.clevelandclinic.org
https://www.healthline.com

برای رتبه بندی این پست کلیک کنید!

[کل: 2 میانگین: 4]

دیدگاهتان را بنویسید