علم الهادی: سکوت در برابر فساد و بی حجابی جامعه را به سوی ایزدی ها سوق می دهد.


حجاب اجباریرویداد ۲۴ نماینده و فقیه در خراسان رضوی اذعان داشت: امام حسین (علیه السلام) با حضور در مقابل ۱۲۰ هزار نفر برای مومنان الگو قرار دادند تا از گسترش ذلت و مجاهدت نظام جلوگیری کنند. از کرامت نهی از منکر یعنی جدا شدن از محبت خدا و اهل بیت علیهم السلام.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی در سومین شب از سلسله برنامه های عزاداری دهه اول محرم که بعد از اقامه نماز مغرب و عشا در تالار امام خمینی (ره) حرم مطهر رضوی برگزار شد، گفت: حسین (علیه السلام) در کربلا روایت می کند، مخاطب ظاهری یا یاران و یاران او هستند یا دشمنان کوردلی که در لشکر عمر سعد بودند، اما در واقع همه مردم و انسان ها مخاطبان احادیث هستند. حسین و هر که می خواهد آزادی بگیرد باید راه ابی عبدالله (علیه السلام) را طی کند.

حجت الاسلام سید احمد علم الهادی افزود: در شرایط کنونی هر روز بر جمعیت کربلا افزوده می شود. اگر در روایتی ۷۲ نفر و در روایتی ۱۲۰ نفر دعوت امام حسین (علیه السلام) را اجابت کردند، امروز میلیون ها مسلمان و غیر مسلمان در جهان خود را راه اباعبدالله (علیه السلام) می دانند، زیرا امام. حسین (ع) از همان زمان نهضت در میان آنان خودآگاهی داشته است، به همین دلیل است که احادیث حسینی خط الهی مستقلی برای اصحاب عاشورا در همه حال ترسیم می کند و به همین دلیل وظیفه همگان است. از ما درس عاشورا بیاموزیم و آموزه های حماسه حسینی را در زندگی خود به کار ببریم.

وی با اشاره به خطبه معروف امام حسین (علیه السلام) در سفر کربلا گفت: حضرت سیدالشهدا (علیه السلام) می فرماید: «این دنیا دگرگون شد و دور شد و معروف. احکام تغییر کرده است چیزی جز سبت فقرا و بخیل فقیران باقی نمانده است در دنیای دگرگون شده چیزهای خوب فراموش می شوند مانند مرتع آلوده به آفت و بقایای آبی که در ظرف می ماند و البته این به دلیل عدم انجام کار شایسته و نهی نکردن از منکر است، در این شرایط مؤمن باید خدا را ملاقات کند، زیرا مرگ چیزی جز سعادت نیست و زندگی با ستمگران چیزی جز رنج و ملال نیست.

و رضوی نماینده و فقیه در استان خراسان ادامه داد: در جامعه ای که حق رعایت نشود و کسی جلوی خطا را نگیرد، محبت به خدا و اهل بیت علیهم السلام نیست. در این زمینه استفاده از کلمه عشق مناسب نیست، زیرا رابطه ما با خدا، بر خلاف تمام روابط عاطفی انسان که در ماهیت عشق قرار می گیرد، مبتنی بر یک باور و احساس منطبق با عقلانیت است که با افزایش این باور، برای ما شرطی ایجاد می کند، یعنی هر چه رضای خدا دارد، محبوب می شویم و هر چه خدا راضی می کند، منفور هم می شویم.

آموزه های نهضت حسینی، حل مشکلات جامعه

وی تصریح کرد: این از فطرت انسان است که از دیدن مظاهر عبادت خداوند و آنچه خداوند به او سفارش کرده است، خوشحال شود، بنابراین از آنچه مصداق گناه است احساس انزجار می کند. به همین دلیل وجود مقدس حضرت سیدالشهدا علیه السلام مؤمنان را نصیحت می کند و به آنان دستور می دهد که اگر چنین شرایطی در جامعه اسلامی وجود ندارد، مؤمن باید سنت پیامبر صلی الله علیه و آله را تکرار کند. او را درود فرست، هر چند بهای جان او باشد.

یکی از اعضای مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد: اگر جامعه ما با وجود تثبیت نام جمهوری اسلامی در حاکمیت خود در شرایطی است که دست به حق نمی شود و نهی از باطل مذموم شده است که در مجامع خصوصی و عمومی توهین می شود. ، کفر و تهمت، این نمونه خطبه حضرت سید الشهدا علیه السلام است که جوامعی را مانند جامعه یزیدی می دانند.


بیشتر بخوانید: احمد خاتمی: نام دزد را به زنان محجبه نگفتم


وی تصریح کرد که سکوت در برابر فساد، ظلم و بی حجابی جامعه را به سمت یزدی شدن سوق می دهد. علاوه بر این، بدکارانی که بعد از اعمالشان خشم الهی متوجه جامعه می شود، به مقابله به معروف و نهی از منکر می پردازند و این امری مجهول است، اما وظیفه قیام ابی عبدالله علیه السلام است. همان گونه که امر به منکر و نهی از آن بود، اگر خود را از شیعیان امام حسین (علیه السلام) بداند، باید نفس خود را از آسیب حفظ کند.

علم الهادی با تاکید بر اینکه نباید اجازه داد فساد جامعه را در برگیرد، گفت: امام حسین (علیه السلام) با ۱۲۰ نفر در مقابل ۱۲۰ هزار نفر ایستاد، زیرا از شرایط کنونی حکومت شیعی ما آگاه بود. و بنابراین او یک الگو بود. مؤمنان باید برای جلوگیری از ذلت و مبارزه برای عزت از او الگو بگیرند. بر این اساس امر به معروف و نهی از منکر برای حل مشکلات اجتماعی بر اساس آموزه های نهضت حسینی است و این موضوع باید در جامعه اسلامی فراگیر شود.