فدراسیون ورزش کارگری نیازمند توجه ویژه وزارت ورزش و جوانان است


جواد رمزی روز پنجشنبه در نشست روسا و فرمانداران شوراهای ورزشی استان خوزستان با حضور معاون توسعه ورزش در وزارت ورزش و جوانان در اهواز اظهار داشت: ورزش کارگری بیش از نیمی از سابقه دارد. . قرن در این ایالت که با توجه به اهمیت این بخش در ورزش کشور، جزء ضروری و حیاتی ورزش عمومی است.

وی با بیان اینکه ۱۴ میلیون نفر در فدراسیون ورزش کارگری گنجانده شده اند که رقم زیادی است، تصریح کرد: ۳۰۰ مجموعه ورزشی در کشور داریم که در سال های گذشته ساخته و راه اندازی شده اند.

رمزی با اشاره به برگزاری جشن دهمین سالگرد تاسیس این اتحادیه گفت: در ورزش کارگری توانمندی های زیادی وجود دارد که از جمله آنها می توان به عضویت در سه فدراسیون بین المللی اشاره کرد. به دلیل ایجاد و راه اندازی این فدراسیون تحول بزرگی در حوزه ورزش کارگری ایجاد شده است، البته باید سریعتر پیش برویم.

وی با اشاره به برگزاری ۴۴ مسابقه در مسابقات قهرمانی کشور در سال جاری افزود: از این تعداد ۲۲ مسابقه در لیگ بانوان برگزار می شود که از مسئولان استان خوزستان که حضور فعال و میزبانی این مسابقات را بر عهده داشتند نیز تشکر می کنم.

رمزی با بیان اینکه فدراسیون ورزش های کارگری در ۳۱ رشته آقایان و ۱۹ رشته بانوان فعالیت می کند، تصریح کرد: سال گذشته ۳۴۰۰ کارگر در ۶۸ دوره مسابقات قهرمانی کشور شرکت کردند که ۸۵۰ نفر بانوان بودند. طبق آمار در چند سال گذشته بیشتر به حوزه زنان توجه داشته ایم اما با توجه به عواملی که بررسی کردیم هنوز مشارکت زنان چندان قوی نیست.

وی افزود: وزارت ورزش و جوانان می تواند از ماده ۷ قانون ششم توسعه برای حمایت از اشخاص حقیقی و حقوقی برای توسعه ورزش همگانی استفاده کند تا واحدهای صنعتی بیشتر به فعالیت های ورزشی به ویژه حوزه بانوان علاقه مند شوند.

رئیس فدراسیون ورزش کارگری گفت: می توانیم از طریق وزارت ورزش و جوانان به عنوان متولی توسعه ورزش ظرفیت سازی کنیم و مسیر حضور بانوان در مسابقات ورزشی را هموارتر کنیم.

استان خوزستان دارای هفت مجموعه ورزشی کارگری و ۱۸ هیئت کارگری فعال است و یک میلیون کارگر در این استان مشغول به کار هستند.