فروشنده برونکس محصول جدید ، که شهر آن را کنار گذاشت ، بیش از 13000 دلار کمک مالی دریافت کرد


یک فروشنده خیابان برانکس با یک محصول 10 هزار دلاری که توسط پلیس نیویورک توقیف و توسط اداره بهداشت شهر رها شده بود ، 13000 دلار از وکلای خود برای حمایت از تجارت خود در روز شنبه دریافت کرد.

خرده فروش مواد غذایی دیانا هرناندز کروز ، که می خواهد از شهر مجوز بگیرد ، سهم خود را از میوه ها و سبزیجاتی که آن روز به صورت عمده خریداری کرد در یک کنفرانس مطبوعاتی در Pelham Parkway برداشت. به

هرناندز کروز ، 36 ساله ، در یک کنفرانس خبری پس از دریافت چک ، به حامیان خود گفت: “این امر توسط شهردار به من داده نشده است ، اما این محله من است ، مردم من از من حمایت می کنند.” “من از افرادی که این کار را برای من آوردند سپاسگزارم زیرا من آینده بهتری برای فرزندانم می خواهم.”

هرناندز ، که 12 سال پیش از مکزیک مهاجرت کرد ، مادر چهار فرزند است. او پنج سال است که تجارت خود را در گوشه جنوبی جاده وایت پلینز و پلهام پارک وی حفظ کرده است.

این کمک ها شامل بیش از 180 اهداکننده و همچنین تلاش برای جمع آوری کمک های کارگران شهر برای عدالت شهری و کارکنان شهرداری است که خواهان برابری بیشتر در سطح شهر هستند. از جمله اهداکنندگان وی می توان به ابرو مجری رادیو Hot 97 اشاره کرد که مبلغ 5000 دلار اهدا کرد. هرناندز کروز علاوه بر کمک های مالی ، یک لپ تاپ و چاپگر برای پسر دبیرستانی اش از طرف تانشا گرانت که از والدین حمایت می کند ، دریافت کرد. این گروه همه گیر همه گیر را در خانواده هایی که دارای لپ تاپ بودند انجام داد.

این کمک های مالی باعث بازسازی فضای بیرونی شده است که هرناندز کروز در چند سال گذشته حفظ کرده است. در 23 سپتامبر ، هرناندز کروز به نقل از مقامات NYPD و دفتر حمایت از مصرف کنندگان و کارگران (DCWP) گفت که آنها بدون اجازه فروشنده غذای جدید می فروشند. سرانجام ، NYPD با بخش بهداشت تماس گرفت و محصول را رها کرد. رهگذر متوجه اتفاقاتی شد که شروع به ضبط این حادثه در تلفن خود کرد. این ویدئو با پروژه فروشندگان خیابانی ، که فروشندگان خیابانی را تبلیغ می کند ، به اشتراک گذاشته شد و در صفحه توییتر وی منتشر شد. ویدیو به سرعت پخش شد ، 1.8 میلیون بار مشاهده شد و بیش از 4000 بازتوییت ظاهر شد.

سرانجام ، کارکنان DCWP ، NYPD و کارکنان بهداشت و درمان پس از مواجهه با مخالفت شدید مردم صحنه را بدون رها کردن تمام غذا ترک کردند. هرناندز کروز بقیه غذا را داد.

کارینا کافمن گوتیرز ، معاون پروژه فروشندگان خیابانی می گوید: “مردم وقتی دیدند چه بر سرش آمده عصبانی شدند و می خواستند از او حمایت کنند.” همسایه های وی از اینکه مواد غذایی در حال هدر رفتن و دور ریختن هستند و همچنین خشونت علیه دیانا ، یکی از اعضای محبوب محله ، خشمگین شدند. “

شهردار بیل دی بلازیو از جمله خشمگینان شهردار بود که چند روز پس از این حادثه در یک کنفرانس جدید آن را “مورد کلاسیک بوروکراسی عدم برقراری ارتباط و عدم استفاده از عقل سلیم” نامید.

شورای شهر تلاش کرد تعداد مجوزهای اضافی را به حدود 4000 برساند. از سال 2022 طی دهه آینده مجوزها هر سال 400 نفر افزایش می یابد. با این وجود ، هنوز هزاران نام در صف انتظار برای دریافت مجوز و رسمی شدن تجارت خود هستند. لیست انتظار یک سیستم بازار سیاه ایجاد کرده است که در آن فروشندگان می توانند مجوزها را برای بیش از 25000 دلار اجاره کنند.

کافمن گوتیرس گفت: “من فکر می کنم نکته بسیار مهم از این حادثه این است که این اولین بار نیست. متأسفانه این ممکن است آخرین بار نباشد تا قوانین تغییر کند.” “زیرا برای فروشندگانی مانند دیانا در حال حاضر ، او سالها در تلاش است تا از شهر مجوز بگیرد. او سعی می کند کار درستی انجام دهد تا تجارت خود را رسمی کند ، اما محدودیت مجوزها نمی تواند این کار را انجام دهد.”

سناتور ایالتی جسیکا راموس و نماینده مجمع جسیکا گونزالس روکساس لایحه ای درباره مجوزهای نامحدود ارائه کرده اند که طبق گزارشات از سوی مناطق بهبود کسب و کار محلی مورد انتقاد قرار گرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید