قانونگذاران و وکلا در تلاش هستند تا پروژه LaGuardia AirTrain را متوقف کنند


چندین قانونگذار ایالت نیویورک از فرماندار کتی هوچول می خواهند که 2.1 میلیارد دلار در برنامه های AirTrain برای فرودگاه LaGuardia بکشد.

صلیب روز دوشنبه با بیانیه ای از دولت بندر نیویورک و نیوجرسی خواست تا به دنبال جایگزین ها باشند.

هوهول در بیانیه ای نوشت: “من از اداره بندر خواستم تا راه حل های جایگزین حمل و نقل عمومی را به منظور کاهش ترافیک و افزایش دسترسی به فرودگاه لاگاردیا با دقت بررسی کند.” نیویورکی ها من متعهد هستم که برای بازسازی سریع زیرساخت های خود و ایجاد شغل در قرن 21 – نه تنها در لاگاردیا ، بلکه در فرودگاهها و مراکز ترانزیتی نیویورک تلاش کنم. “

در امتداد مسیر AirTrain ، رو به خلیج جامائیکا و فرودگاه ، ایستاده در مقابل سالن ضیافت در Corona ، Queens ، Jessica Ramos ، Leroy Comri ، Michael Gianaris و John Liu سناتورهای ایالت هوچول را مجبور کردند تا گزینه های دیگر را در نظر بگیرد. به عنوان مثال ، حرکت اتوبوس یا کشتی یا خطوط مترو به فرودگاه: آنها می خواهند هواپیمای ایرترن را دقیقاً بکشد.

راموس گفت: “من از احساسات فرماندار قدردانی می کنم ، اما این فقط همین است.” فرماندار هوچول باید پروژه را با هم متوقف کند ».

راموس افزود که “المهرست شرقی نمی تواند AirTrain بخورد” ، با اشاره به پاکسازی مداوم از طوفان آیدا ، مشکلات حمل و نقل عمومی و مشکل گرسنگی طولانی مدت اشاره کرد.

مسیر AirTrain که توسط مقامات بندر نیویورک و نیوجرسی پیشنهاد شده است ، راه آهن لانگ آیلند و 7 ایستگاه قطار در متز ویلتس پوینت را با خط هوایی جدید متصل می کند. فرماندار سابق کوئومو ، که اولین بار در سال 2015 این پروژه را پیشنهاد کرد ، از 30 دقیقه رانندگی از مرکز شهر به لاگاردیا در LIRR قدردانی کرد و به حل و فصل حمل و نقل بین فرودگاه و منهتن کمک کرد.

نقشه اداره بندر نشان می دهد که چگونه مردم می توانند از ایستگاه پن و مرکز بزرگ در منهتن به Willets-Point و Willets-Point از AirTrain به Laguardia برسند.  زمان سفر اداره بندر از مرکز شهر 16 دقیقه ، سپس از Willets-Point تا فرودگاه 6 دقیقه است و قطارهای هوایی هر چهار دقیقه یکبار حرکت می کنند.

تصویر جهت AirTrain

گلوله

تصویر جهت AirTrain

اداره بندر

این طرح تحت نظر افکار عمومی گسترده و بررسی فدرال قرار گرفت و در ژوئیه تأیید نهایی از اداره هوانوردی فدرال دریافت کرد. چند هفته بعد ، کومو به اتهام تجاوز جنسی استعفا داد.

در صورت ساخته شدن ، AirTrain در امتداد ساحلی حرکت می کند که از Willets Point تا فرودگاه LaGuardia امتداد دارد. اخیراً دوشنبه شنیده شد که کریکت ، آب دور و هواپیما در آنجا پرواز می کنند. کارگران ساختمانی روی اسکوتر پیاده رو را کاهش داده اند. کلودیا شلنبرگ ، ساکن قدیمی المهرست شرقی ، یک بازدید کننده دائمی بود. او گفت که با پروژه AirTrain مخالف است.

وی گفت: “من واقعاً احساس می کنم بافت منطقه را از بین می برد.”

ساحل بوکولیک

جایی که AirTrain کار می کند

گلوله

جایی که AirTrain کار می کند

استفان نسن / WNYC

این اولین بار نیست که سیاستمداران سعی می کنند این لایحه را بکشند. الکساندریا اوکاسیو-کورتز ، نماینده ، پرچم هایی را در اوایل سال 2020 برافراشت که FAA جایگزین های دیگری برای ایرترین گران قیمت در نظر نگرفته بود.

در اوایل سال جاری ، تیم نگهبان Riverkeeper مدارکی را از اداره هوانوردی فدرال از طریق دادگاه دریافت کرد که نشان می دهد اداره بندر می تواند از AirTrain به عنوان اتوبوس یا کشتی استفاده کند که می تواند افراد بیشتری را سریعتر از سایر گزینه های ارزان تر به فرودگاه منتقل کند.

در اوایل سپتامبر ، Riverkeeper به همراه انجمن بلوک های Ditmars Boulevard Blocks و گروه های محلی Flushing Gulf Guardians 45 گزینه جایگزین را علیه FAA ادعا کردند و مدعی بودند که FAA آنها را جدی نگرفته است.

مایکل دولونگ ، وکیل ارشد Riverkeeper می گوید: “استفاده یک طرفه از معیارها برای حذف سایر گزینه های باقی مانده منجر به تجزیه و تحلیل عادلانه ترانزیت نشده است.” “هدف ما بهترین پروژه برای نیویورکی ها این است که افراد را از ماشین پیاده کرده و در فرودگاه در حمل و نقل عمومی قرار دهیم. و آن پروژه ای که کمترین تأثیر را بر جوامع محلی و محیط زیست دارد.”

به عنوان بخشی از شکایت ، Riverkeeper و گروه های دیگر خواستار تعلیق پروژه یا تعلیق FAA تا زمان بررسی دقیق سایر گزینه های ترانزیت شدند.

FAA در بیانیه ای اعلام کرد که از اداره بندر اطلاعات می خواهد که آیا تعلیق بر پروژه تأثیر می گذارد یا خیر.

وقتی از نماینده PANYNJ خواسته شد در مورد لغو پروژه و بیانیه ادعا اظهار نظر کند ، نظراتی را که هفته گذشته توسط ریک کاتن ، مدیر اجرایی که از پروژه دفاع می کرد ، ارسال کرد.

LaGuardia AirTrain ارائه می شود

گلوله

LaGuardia AirTrain ارائه می شود

دفتر فرماندار اندرو کوئومو

“اول ، این پروژه به طور کامل و مستقل توسط اداره هوانوردی فدرال مورد بررسی قرار گرفت. این پروژه را تأیید کرد و تمام گزینه های جایگزین را به وضوح تجزیه و تحلیل کرد.” “اما در مورد خود پروژه ، این یک پروژه زیرساخت سبز است. این یک پروژه است. پروژه ترانزیت راه آهن سبز. برای کاهش شلوغی در جاده های منتهی به فرودگاه ، شش تا 10 میلیون مسافر نیاز است.

گروه نگهبان Reinvent Albany تأکید کرد که این پروژه آنطور که حامیانش می گویند سبز نیست. با استفاده از اسناد شخصی اداره بندر ، این گروه تنها حدود 2 میلیون کاربر در سال پیدا می کند ، با برآورد آژانس 4.7 میلیون نفر – از طریق فرودگاه عمومی به فرودگاه می رسند ، اکثر آنها ماشین را سوار می کنند یا پارک می کنند یا در AirTrain رها می کنند. به

پانکاج مالک نمایشگاه جهانی-سالن مارینا و ضیافت است که در کنار Bhara-AirTrain واقع شده است. باتارا نگران است که این ساخت و ساز به رستورانی که در محل دفن زباله ساخته شده آسیب برساند. او گفت: “این راه ما را فرو می برد.” “این چیزی نیست که به هر کسی در کوئینز کمک کند شهر نیویورک را فراموش کند.”

دیدگاهتان را بنویسید