قدرت آداپتوژن ها را باز کنید


توسط موری افسانه ای
ویراستار عالی

همه ما به عنوان ورزشکاران اهمیت سازگاری با اضافه بار بدنمان را برای ساختن و تقویت عضلات می دانیم. ما اغلب تصور می کنیم که تمام مکانیسم هایی که بدن ما در طول تمرینات سنگین در طول سال طی می کند طبیعی است. همه این تمرینات استرس زیادی به بدن و ذهن ما وارد می کند. به عنوان یک برنده 8 بار بانوی المپیک ، من به خوبی از تأثیر چنین خالکوبی بر فیزیولوژی ما آگاه هستم! تعهد من به آموزش و ارتقا بدنسازی زنان با بالهای قدرت در دوران بازنشستگی رقابتی ، همیشه مرا در حرکت نگه داشته است. من سعی می کنم غذای تمیز بخورم ، درست ورزش کنم و از مکمل های غذایی برای محافظت از من در برابر استرس و خستگی (اعم از روحی و جسمی) که می تواند منجر به خستگی و خستگی شود ، استفاده کنم.

سازگارها = گیاهانی که به بدن در سازگاری با استرس کمک می کنند. Adaptogens سابقه طولانی در طب سنتی چینی و آیورودا دارد.

  • بهبود توانایی بدن برای مقابله با عوامل استرس زای داخلی و خارجی.
  • افزایش توانایی بدن برای عملکرد و فعالیت ذهنی در طول فعالیت های استرس زا.
  • تأثیر متعادل کننده ای بر عملکرد بدن دارد.
  • به کاهش سطح کورتیزول کاتابولیک کمک می کند ، که می تواند منجر به خستگی غده فوق کلیوی شود.

1) اشواگاندا

Ashwagandha با بهبود فعالیت غدد فوق کلیوی ، متعادل سازی هورمون های استرس ، بهبود عملکرد تیروئید ، آرامش ذهن ، رفع اضطراب و افزایش انرژی به بدن کمک می کند تا با استرس مقابله کند. Ashwagandha استرس داخلی مزمن ناشی از خستگی غدد فوق کلیوی را کاهش می دهد. Ashwagandha التهاب را تسکین می دهد ، فشار خون را کاهش می دهد و ایمنی را افزایش می دهد! این گیاه برای سلامت مغز بسیار مفید است. حافظه ، عملکرد شناختی را بهبود می بخشد و حتی علائم افسردگی را کاهش می دهد.

2) RODIOLA

رودیولا به کاهش سطح کورتیزول کمک می کند. کورتیزول هورمون اصلی استرس ما است و در هنگام استرس شدید روحی و جسمی (دعوا یا گریز) آزاد می شود. کورتیزول کاتابولیک است و مقدار اضافی آن می تواند بافت ماهیچه ها را تغذیه کند. رودیولا با کاهش سطح کورتیزول و کاهش اثرات کاتابولیک این هورمون به عنوان بافر کورتیزول عمل می کند. رودیولا دارای اثر ضد خستگی است ، ناحیه مغز را کاهش می دهد ، توانایی ذهنی و تمرکز را در هنگام استرس افزایش می دهد. این گیاه به کنترل سطح قند کمک می کند و به افراد مبتلا به دیابت کمک می کند.

موری افسانه ای

3) مطبوعات مقدس

سنت ریحان در هند به عنوان مکمل ضد پیری محبوب است. اثرات تقویت شناختی ، بهبود زمان واکنش ، کاهش فشار خون ، وضعیت پوست ، تقویت ایمنی و بهبود پاسخ به استرس متعلق به مواد شیمیایی گیاهی موجود در ریحان مقدس است.

4) CAT

ماکا یک سازگار و فوق العاده است. ماکا حاوی فلاونوئیدهایی است که انرژی شما را بهبود می بخشد. سرشار از فیبر ، پروتئین ، مواد معدنی و اسیدهای آمینه است. این به بهبود علائم میل جنسی ، زایمان ، خلق و خوی و خستگی غدد فوق کلیوی کمک می کند.

5) PANAX GINSENG

Panax Ginseng قوی ترین سازگار از خانواده جینسنگ است. جینسنگ پاناکس دارای خواص ضد استرس و آنتی اکسیدان است. این جینسینگ باعث بهبود خلق و خو ، فعالیت ذهنی و افزایش آرامش می شود. جینسنگ پاناکس سیستم ایمنی بدن را تقویت کرده و انرژی شما را افزایش می دهد.

گیاهان Adaptagen هزاران سال است که وجود دارند زیرا مثر هستند. من وقتی 8 قهرمانی المپیک را به دست آوردم از آنها استفاده کردم و همچنان از آنها به عنوان مروج فعال بدنسازی زنان در کنار بال های قدرت استفاده می کنم. استرس مزمن ، خستگی ، همه می توانند منجر به سوختگی شوند. من هرگز بیرون نشسته ام و زندگی را از کنارم تماشا نکرده ام. Adaptogens یکی از ابزارهایی است که به مدیریت سطوح استرس کمک می کند.


دیدگاهتان را بنویسید