قوانین عملکرد ، اما درک همه چیز است: چگونه بفهمیم سرمایه گذاران واقعاً در مورد شرکت شما چگونه فکر می کنند


اگر سریال علمی تخیلی انگلیسی را می شناسید ، دکتر کیم ، همانطور که می دانید ، یک طرح رایج استفاده از “فیلترهای حسگر” است ، که در آن بیگانگان سعی می کنند واقعیت را تغییر دهند تا آنچه را که می خواهید ببینید منعکس کند. قسمت مورد علاقه من بازیگر / کمدین جیمز کوردن است که در طبقه اول یک ساختمان ساده دو طبقه زندگی می کند-فقط در طبقه دوم ساختمان یک ماشین بیگانه ترسناک در بالای آن وجود ندارد. یک فیلتر ادراکی که برای پنهان کردن وجود خود طراحی شده است.

آیا بهتر است از فیلترهای بصری برای تأثیرگذاری بر نظر سرمایه گذاران و تحلیلگران مالی در مورد شرکت های باز استفاده کنیم؟ من مطمئن هستم که بسیاری از تیم های مدیریتی می خواهند از مواردی مانند فیلتر ادراک استفاده کنند تا اطمینان حاصل شود که فقط چیزهای مثبت در مورد شرکت های آنها گفته می شود.

متأسفانه ، همه ما می دانیم که این امکان پذیر نیست. و با این حال ، یکی از جالب ترین مواردی که در این سالها مشاهده کرده ام این است که بسیاری از تیم های مدیریتی می دانند سرمایه گذاران درباره شرکت خود چه فکر می کنند – گویی فیلتر ادراک خود را دارند.

در حالی که بسیاری از مدیران مجموعه C و متخصصان زیرساخت شرکت اغلب با جامعه سرمایه گذاری ارتباط برقرار می کنند و اطلاعات ارزشمندی از مکالمات خود دارند ، این اشتباه است که فکر کنیم سرمایه گذاران هر آنچه را که در نظر دارند به اشتراک می گذارند. همانطور که نویسنده ، مربی و مشاور مدیریت پیتر دراکر می گوید: “مهمترین چیز در ارتباطات ، شنیدن آنچه گفته نمی شود است.”

بنابراین چگونه مدیریت می تواند بفهمد سرمایه گذاران به چه چیزی فکر می کنند؟ وارد مطالعه ادراک شوید که برای جمع آوری بازخوردهای بی نظیر و صمیمانه طراحی شده است. تنها با کمک یک شخص ثالث مستقل ، شرکت ها می توانند بفهمند سرمایه گذاران واقعاً چه فکری می کنند. اشخاص ثالث قادر به ایجاد محیطی هستند که از ناشناس ماندن محافظت می کند و بهتر می تواند با مدیریت ارتباط دقیق داشته باشد.

طراحی تحقیقات پذیرایی

روشهای زیادی برای طراحی تحقیقات وجود دارد که به دنبال تعیین دیدگاه گیرندگان به شرکت ، استراتژی آن ، تیم مدیریت و برنامه ضریب هوشی است. تحقیقات خرید به ویژه قبل و بعد از رویدادهای مهم مانند روز سرمایه گذاران یا دوره گذار شرکت مفید است.

در بسیاری از موارد ، بسیاری از پاسخ های سرمایه گذاران شگفت انگیز است. در بسیاری از موارد ، یادگیری درک خوب قطعاً چیزهایی را روشن و م movingثر نشان می دهد ، ارتباط را آسان تر می کند و به بهبود نمرات کمک می کند.

تحقیقات پذیرش فرصت های زیر را ارائه می دهد:

  • مدلهای تجاری بسیار پیچیده را ساده کنید.
  • پیام ها را ساده تر کنید تا با جامعه سرمایه گذاری بیشتر ارتباط برقرار کنید.
  • نرم افزار IR را به گونه ای بهبود دهید که شرکت آن را نمی بیند.
  • معیارهایی را برای مقایسه در آینده ارائه دهید.
  • به جامعه سرمایه گذاری اطلاع دهید که ناشر به آن اهمیت می دهد.

نفاق اندیشه

در تحقیقی که اخیراً توسط یکی از مشتریان ما انجام شد ، ما در مورد شرکتی که بر اساس موضوعات مشترک گروه بندی شده بود ، اما تقریباً متناقض بود ، اختلاف نظر پیدا کردیم. جالب اینجاست که ریاکاری این دیدگاه اغلب توسط شرکت کننده در تحقیق بیان می شد.

به عنوان مثال ، سرمایه گذاران از توانایی تیم مدیریت در بیان ویژگی های سرمایه گذاری شرکت تمجید کردند ، اما گاهی اوقات تصور می کردند که می توانند آن را “تبلیغ” کنند. سرمایه گذاران همچنین دوست داشتند که این شرکت چه موقعیتی را در اختیار داشته باشد تا روندهای رو به رشد صنعت خود را در نظر بگیرد. در عین حال ، آنها معتقد بودند رفتارهایی که مدیریت از این روندها استفاده می کند ، کسب و کار را برای درک آن پیچیده می کند.

شاید مهمتر از همه ، سرمایه گذاران احساس کردند که این شرکت مرتباً استراتژی خود را تغییر می دهد. در حالی که بسیاری از توانایی مدیریت در بیان نظرات خود در هنگام تغییر واقعیت ها را تحسین می کردند ، سرعت تغییرات این سوال را مطرح کرد که آیا سرمایه گذاران و تحلیلگران نقشه راه روشنی برای آینده مدیریت دارند. سرمایه گذاری می کنند

تحقیقات دریافتی فرصت های زیر را برای مشتری ما ایجاد کرد:

  • استراتژی تجاری خود را به وضوح بیان کرده و بر چشم انداز خود برای آینده تأکید کنید.
  • به سرمایه گذاران کمک کنید تا بفهمند که چگونه مدیریت مسیر خلق ارزش را طی می کند.
  • داستان او را ساده کنید و قوام شاخص های ارائه شده را بهبود ببخشید.
  • مزایا و معایب تجارت را آشکارا مورد بحث قرار دهید.

درک اینکه سرمایه گذاران و تحلیلگران چه هستند در واقع من فکر می کنم این وظیفه اصلی تیم مدیریت و مدیریت هر شرکت باز است. چنین دانشی نتایج ملموسی را ارائه می دهد و می تواند به عنوان کاتالیزوری برای تغییرات مثبت عمل کند.


لوگوی PondelWilkinson

جف میساکیان – معاون ارشد PondelWilkinson.


در وبلاگ Business Wire جدیدترین نکات مربوط به روابط عمومی ، IR ، بازاریابی و رسانه ها را دریافت کنید. امروز مشترک شوید!دیدگاهتان را بنویسید