ما چیزها را تمیز و پاک نگه می داریم


ما چیزها را تمیز و پاک نگه می داریم


به گزارش ایلنا، لطف الله فروزنده، معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران در نود و نهمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران و در جریان بررسی حساب های درآمد و هزینه شهرداری تهران در ماه های تیر، مرداد و شهریور. ۱۴۰۱ با اشاره به اینکه هزینه ها باید در دفتر برنامه ریزی شود، گفت: در بخش غیرنقدی فرآیندها و قوانینی وجود دارد. تصمیمات جدی در این زمینه گرفته شد، ملک شناسایی و مذاکراتی انجام شد. مذاکراتی نیز با بانک شهر از ابتدای ورود به نماینده مجلس انجام شده است. با معاونت ساختمانی هم در این زمینه به جمع بندی رسیدیم.


وی با اشاره به اینکه شهرداری دارای سه پروژه بزرگ شامل پروژه یادگار امام (رضی الله عنه)، شهید بروجردی و شهید ششتری است، خاطرنشان کرد: در تلاش هستیم ۶۰ درصد اعتبار این پروژه ها را از محل غیرنظامی تامین کنیم. -منابع نقدی ۱۰ هزار میلیارد تومان منبع غیرنقدی اموال مناطق است.


فروزنده با اعلام اینکه املاک در شرایط مناسب فروخته می شود و املاک موجود مشکل دارد، تصریح کرد: در حوزه بدهی بانکی موسسات و سازمان ها بیشتر طلبکار هستند تا بدهکار. با این حال، تلاش ما این است که در بخش بدون نقد هدف خوبی داشته باشیم.


معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران با تاکید بر اینکه دستیابی به درآمد پایدار در مناطق در کارت امتیازی شهردار حائز اهمیت است، خاطرنشان کرد: شهردار هر هفته جلسه درآمدی برگزار می کند و مسائل را پیگیری می کند. امیدوارم نرم افزار با تغییرات ایجاد شده عملکرد خوبی داشته باشد.


وی تاکید کرد: ۳۰ درصد اعتبارات معمولاً در ۶ ماهه اول سال محقق می شود و اینکه تیم جدید علیرغم حملات و اختلالات سایبری، تحقق بودجه را از ۳۰ به ۴۰ درصد رسانده افتخار بزرگی است. تکلیف ما ۵۰ هزار میلیارد تومان است و در صورت تایید گزارش باید بر این اساس باشد. تلاش ما این است که به اهداف تعیین شده توسط شهردار برسیم، در چارچوب کار کنیم و کارها را پاک جلو ببریم.


فروزنده با اشاره به بدهی هشت هزار میلیارد تومانی به پیمانکاران خاطرنشان کرد: این مبالغ باید از اتاق پایاپای پرداخت شود که نیاز به همکاری دارد. در گذشته ۴۸ طرح تعاونی با اعتباری بالغ بر ۵۰ هزار میلیارد تومان اجرا شد که در مجموع به دلایل مختلف زیان ده بود. ما گروهی برای راه اندازی این پروژه ها تشکیل داده ایم و باید در این زمینه سخت کار کنیم.


وی گفت: با همایش سرمایه گذاری که پیش از این برگزار شد، تعدادی پروژه برای مشارکت در حساب ها و قراردادهای شرکتی شناسایی کردیم.


معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران گفت: امیدواریم شهرداری بتواند در نیمه دوم سال درآمد خوبی داشته باشد. اگر تا پایان سال گذشته به ۹۹ درصد درآمد دست یافتیم، امیدواریم امسال بتوانیم به درآمد ۸۰ هزار میلیارد تومانی آن طور که انتظار داشتیم برسیم.


انتهای پیام/