مجلس تعامل با دولت را ضعیف کرد/ پاسخگویی بسیاری از وزرا در دستور کار است


نماینده استان گلستان در گفتگو با رویداد۲۴:

رحمت الله نوروزی می گوید: در کمیته یکسان سازی دو بار با حذف ارز ترجیحی مخالفت کردیم. گفتیم درست است که رانت و خرابکار وجود دارد اما چون مردم درگیر مسائل اقتصادی هستند باید به تدریج حذف شوند تا فشار بیشتری به مردم وارد نشود. اکنون نرخ تورم در کشور ۵۰ درصد است و فقط ۱۰ درصد افزایش حقوق کارمندان را شاهد بوده ایم.

رحمت خدا نوروزی

رویداد ۲ محمد آیت: یک سال پس از شروع دولت سیزدهم، اکنون صدای حامیان دولت به گوش می رسد. انتقاداتی که البته بخشی از این انتقادات به نمایندگان مجلس است. از جمله رحمت الله نوروزی نماینده علی آباد کتول است که به رویداد۲۴ گفت: انتقاد شدیدی از سوی دولت نسبت به سیستم مدیریت اقتصادی کشور داریم و انتظار داشتیم تا کنون معیشت مردم بهبود یابد.

وی می گوید: با توجه به اینکه رهبر انقلاب مایه معیشت مردم هستند و مردم در شرایط سختی به سر می برند و همه از دولت و مجلس انتظار آن را دارند، وزرای دولت باید برای حل مشکل برنامه اولیه و درستی بیندیشند. معیشت مردم

عضو مجمع نمایندگان استان گلستان می گوید: دو بار در کمیته یکسان سازی با حذف ارز ترجیحی مخالفت کردیم. گفتیم درست است که رانت و خرابکار وجود دارد اما چون مردم درگیر مسائل اقتصادی هستند باید به تدریج حذف شوند تا فشار بیشتری به مردم وارد نشود. الان نرخ تورم در کشور ۵۰ درصد است و فقط ۱۰ درصد افزایش حقوق کارمندان را شاهد بوده ایم که اصلا با هم همخوانی ندارد.

عضو کمیسیون زراعت مجلس نمایندگان گفت: قیمت اجاره بهای مسکن، گوشت، لبنیات، برنج و به نوعی همه کالاهای اساسی را به شدت افزایش داده و قدرت خرید مردم کاهش یافته است و این اتفاقات مغایر با دستور رهبر انقلاب دولت باید اقدام عاجل انجام دهد که اکنون می تواند به صورت لایحه یا چیز دیگری باشد.

نوروزی می گوید: دولت در ارائه این لایحه تاخیر داشت، زیرا قرار بود قبل از آن انجام شود. قرار شد در شورای هماهنگی دولت جلسه بگذارند و این کار را انجام دهند. این موضوع را با برخی از افراد دولت مانند آقایان خاندوزی، ساداتی نژاد و میرکاظمی نیز پیگیری کردیم و اکنون از دولت انتقاد می کنیم که این موضوع را اجرا نمی کند در حالی که آرام آرام به سال ۱۴۰۱ نزدیک می شود. نیمی از آن

وی می گوید: قرار بود برای مدت دو ماه ۳۰۰ و ۴۰۰ هزار تومان برای حمایت از مردم داده شود تا زیرساخت های تامین کالا ایجاد شود اما هنوز این اتفاق نیفتاده است. من فکر می کنم پرداخت یارانه های پولی که از سوی دولت سیزدهم آغاز شده یک موضوع تورمی است. وقتی به مردم پیشنهاد نقدی می شود، تقاضا افزایش می یابد و در نتیجه شاهد افزایش قیمت ها هستیم، بنابراین ارائه کاتالوگ بسیار کارآمدتر از پرداخت ماهیانه ۳۰۰-۴۰۰ هزار تومان است.

نماینده علی آباد کتول می گوید: دولت مدعی شد که با این برنامه ارز ترجیحی را لغو می کنند و گفتند تمام انتظارات را انجام داده و مقدمات را فراهم کرده اند اما نتیجه آن را تاکنون ندیده ایم.

نوروزی در پاسخ به اینکه مجلس از چه زمانی ادب را با دولت رها می کند و وارد تقابل جدی می شود؟ وی بیان کرد: بیشتر استفساریه ها، بررسی ها، سؤالات و تذکرات به دولت از سوی نمایندگان انجام شد و با وجود اینکه به دنبال تعامل با دولت بودیم، نمایندگان به دنبال برکناری بسیاری از وزرا هستند و شاید مجلس به آنها بدهد. . زمان کمتر برای تعامل با دولت، سرعت را کم کنید تا نظارت با جدیت بیشتری دنبال شود.