مدیرعامل شرکت پکان مبلغ قرارداد مدافع استقلال را افشا کرد


مدیرعامل باشگاه پیکان

رویداد ۲۴ و خبرگزاری فارس نوشت: امیر اتبخش درباره تساوی بیکان در لیگ بیست و دوم گفت: اگر می خواستیم چنین تساوی را انتخاب نمی کردیم. در هفته های اول با تیم های هم سطح بازی می کنیم. کمترین بودجه را در بین تیم های لیگ برتری داریم. برخی از تیم های لیگ از ما بودجه بیشتری دارند. با این بودجه کم تیم جوانی را به مسابقات فرستادیم. ما نیازی به جذب بازیکنان بیشتر در یک یا دو پست نداریم.

مدیرعامل پیکان افزود: با توجه به بودجه کم سعی کردیم شرایط اردو را در تهران فراهم کنیم. با قهرمان و نایب قهرمان دسته اول بازی می کنیم. انشاالله در تهران میزبان خوبی برای البهار و هواداران پرشورش در بازگشت به لیگ برتر باشیم. در هفته دوم و سوم با مایس کرمان و مسجد نفت سلیمان بازی می کنیم. این تعادل خوبی است. تلاش می کنیم با انجام دیدارهای تدارکاتی تیم را برای حضور قدرتمند در لیگ برتر آماده کنیم.


بیشتر بخوانید: خطر عجیب و بزرگ برای ستاره استقلال


وی در خصوص اینکه مجتبی حسینی از پرسپولیس پیشنهاد داشت اما به دلیل قراردادش با جدایی پکان رد شد، گفت: قراردادهای ما همیشه محکم بوده، پیشنهاد پرسپولیس بوده است اما فکر می کنم حسینی تصمیمی برای بازگشت ندارد. او سرمربی موفقی است و به نظرم یکی از بهترین مربیان تاکتیکی ایران است. او می خواهد با جوانان پکان در لیگ به افتخار باشگاه ۵۳ ساله و خودش نتیجه بگیرد. ما جوان ترین تیم از ۱۰ تیم آسیایی بودیم. میانگین سنی امسال بسیار کمتر از سال گذشته است. در هفته های پایانی فصل قبل ۴-۳ بازیکن آینده دار داشتیم. امسال نیز این روند ادامه دارد. حتی بازیکنان جوان هم خواهیم داشت. تیم های کمی خطر بازی با برخی از آینده دارترین بازیکنان جوان در تیم اصلی را دارند. ما جوانان خود را می پزمیم. فرهنگ پکان مشابه آژاکس و آرسنال برای معرفی بازیکنان به سطح اول فوتبال کشور است.

مدیرعامل باشگاه پیکان با بیان اینکه نوع هزینه های این باشگاه باعث اعتراض برخی از بازیکنان به مسائل مالی در طول فصل می شود، تصریح کرد: همان بودجه ای که به باشگاه پرداخت می کنیم به بازیکنان می دهیم. یکی دو بازیکن سال های قبل مدعی بودند و ممکن است پنجره باشگاه بسته شود. به همین دلیل تلاش می کنیم تا بدهی را به صورت توافقی بازپرداخت کنیم. پیکان در این مورد مشکلی نداشت، همان مبلغی که توافق شده بود را پرداخت می کنیم. تا اینجای کار ۸۵ درصد از پول بازیکنان را در فصل گذشته پرداخت کردیم.

اتبخش توضیح داد: برخی تیم ها مانند تیم های صنعتی کل بودجه خود را خرج می کنند و سپس با پرداخت های پایان سال بودجه خوبی را برای خود تصور می کنند. نهادهایی در این موضوع دخیل هستند. بودجه ما مشخص است و سعی می کنیم با آن بودجه حرفی برای گفتن داشته باشیم اما اصلا نمی توانیم با غول های بودجه مبارزه کنیم. تلاش می کنیم حداقل چهار بازیکن جوان را به تیم های ملی اصلی و حتی تیم های برتر معرفی کنیم. با توجه به هزینه های هنگفتی که در برخی تیم های صنعتی و حتی تیم های زیرمجموعه وزارت ورزش هزینه می شود، امیدوارم در سال های آینده بازگشتی نداشته باشیم.

و در خصوص صحت درخواست باشگاه استقلال که مبلغ ۱۰ میلیارد دلار برای انتقال سامان فلاح بوده است، گفت: ۵-۶ پیشنهاد از چند باشگاه ایرانی و خارجی دریافت کرده است. او بازیکن خوب و آینده‌داری است. در مورد مقدار یا تعداد نبود. مذاکرات انجام شد و پیشنهادهایی نیز ارائه شد اما حسینی به دلیل هزینه بالای مرکز دفاع در لیگ الفلاح تصمیم گرفت در این تیم بماند. او حتی مدافعی بود که ۱۸-۲۰ میلیارد قرارداد امضا کرد. در فوتبال جهان می بینیم که مهاجمان قراردادهای بالایی می بندند، اما دریافت چنین مبالغی برای یک مدافع خوب نیست. در نتیجه بقیه بازیکنان نیز این سطح را تعیین می کنند و مبالغ مشخصی را درخواست می کنند. با پیامی که حسینی داد ترجیح دادیم فلاح را نگه داریم.

اتابخش درباره اینکه باشگاه پکان نتوانست دانشگر را که اکنون ۱۸ میلیارد دلار معترض است جذب کند، گفت: اصلاً بحث دانشگر نیست.

وی در مورد پیشنهاد ۱۸ میلیاردی نیز با بیان اینکه در مورد دانشگر صحبت می کند، گفت: من اسمی را ذکر نکردم، اما می گویم وقتی او یا شخص دیگری این مبلغ را دریافت کرد، بقیه بازیکنان تعادل را حفظ می کنند. مثلا می گویند دنیا ۱۸ میلیارد گرفت، ما باید ۱۵ میلیارد بگیریم. کسی که بیش از دو فصل در لیگ برتر بازی نکرده است، می گوید من باید ۱۲ میلیارد داشته باشم. سقف ما روشن است. بالاخره ۲-۲.۵ میلیارد اضافه به تیم فوتبال پرداخت نکردیم. اگر سقف قرارداد تیم این باشد در خدمتش هستم.